Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#3691
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postcipri2bau, on 19 februarie 2019 - 18:43, said:

A trecut de 4k dea binelea
Ltc se apropie si el de 50 dolari.
Bch e in groapă încă.

Cine-l dadea in jos s-a gandit sau a fost platit să n-o mai facă, sau poate o va face când nu ne aşteptăm.

Ideal ar fi dacă în schema asta nu ar intra toţi sărăntocii cu banii de pâine şi benzină care apoi să urle că au pierdut ptr că n-au o minimă educaţie financiară şi nu înţeleg schema.

Însă schema nu poate merge fără banii lor prea sus aşa cum nici Caritasul nu ar fi mers fără banii prostimii.

Există posibilităţi, ori prelungim bearingul  până la 1,5k, ori deja minimul a fost în decembrie la 3,2. Inclin spre prima variantă dar nu exclud nici a doua.

Am incredere că rz care a câştigat tot mereu inclusiv la Caritas va câştiga şi aici cu cripto chiar daca peste 10 ani si chiar daca abia un 40%..

Tu cred ca ai sparge pietele de pe darknet (ca legal sigur nu sunt) daca ai vinde ceaiul sau iarba care te inspira sa postezi chestiile astea

#3692
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
LITECOIN este prima monedă ieșită din groapa de tristă amintire: "14 noiembrie 2018" !!!
LTC a depășit azi 50$ și practic se afla la nivelul din septembrie/octombrie 2018.

Așadar, se iese încet dar sigur din groapa făcută de BCH & ETH toamna trecută (chiar și aceste două monede au creșteri semnificative)

Edited by rz, 20 February 2019 - 13:01.


#3693
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
A ajuns la 300 și nu știu eu?
Până atunci tot în groapa e.

Cât timp piața e încă sub 200 de miliarde, nu înțeleg de ce vă agitați că a ieșit din groapă.

Sunt doar capcane pentru fraieri

#3694
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Scrie clar că este vorba despre groapa din 14 noiembrie 2018... unii dintre noi am luat și în această ultimă groapa deci acum suntem pe profit peste 30%.
La 5K este din nou profit... la 7K este profit pentru achizițiile din toamna și tot asa.
Este clar că cine nu a mai cumpărat din primăvară anul trecut nu are profit acum.

Îmi pare rau că nu am băgat mai mult de 2 mii euro cat a fost groapa din 14/11/18  dar e bine și așa deoarece la 5-6K am sume mai consistente.
Personal, sunt mulțumit de investiția în cripto - trebuie doar sa ai răbdare (când e vorba de termen lung) și totul va fi ok.

Edited by rz, 20 February 2019 - 15:05.


#3695
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018
Hello!

Dupa ce s-a inchis Coinfluxul, la ce platforma de trading sigura, din Romania ati ramas?
Intreb, deoarece aia nu erau licentiati in trading. Faceau totul din capul, dandu-se tari.
Eu totusi am ramas la Cryptocoin.pro, pentru ca mi se pare a fi cea mai faina si accesibila platforma la noi.

Sunt curios ce mai folosesc romanii, pentru a investi in monede.
Multumesc!

#3696
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
De ce îți trebuie românești?
Kraken sau cex sunt bucuroși să te aibă.
Kraken are comision 0 la transfer bancar.

#3697
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostArgentww, on 21 februarie 2019 - 16:27, said:

Eu totusi am ramas la Cryptocoin.pro, pentru ca mi se pare a fi cea mai faina si accesibila platforma la noi.

Yeah, ce poate sa fie mai frumos decat sa te joci cu banii la o firma care fenteaza legislatia pana si cu codurile CAEN.

Pana si binance si bitfinex sunt parfum pe langa astia.

#3698
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Întrebare
De ce există aceste firme excrocherii sau la limita legii şi nu sunt închise iar deţinătorii lor condamnaţi?

Răspuns
Ptr că dacă s-ar adapta legislaţia şi s-ar face ordine atunci excrocii şi ţeparii ar agita oile pe internet şi nu numai că e dictatură, comunism, pesedism. Aşa că aveţi ce doriţi, o junglă mişto.

Mesaj de-al meu din 22 august. Se observă că varianta 2 este cea câştigătoare temporar. Şi da, unii au pus ordere sau au vândut masiv făcând acele chrasuri, odată cu balamucul de la bch. E cam tot ce au putut face ca să-şi adjudece cât mai mare parte din cripto. Dacă merge şi la 1k mai vedem. Mulţi au cântat prohodul la toate căderile mari de 10 ani încoace.

View Postcipri2bau, on 22 august 2018 - 21:34, said:

Referitor la scăderi mâine e o zi importantă, apoi urmează altele peste ceva săptămâni.

Sunt 3 variante din ce am citit

- după 30 septembrie se termină bearingul şi urcă preturile, sau urcă şi apoi vor scădea iar

- nu se face nimic nici atunci şi se duce btc la un suport de 5k putin testat ca rezistenta acum un an acolo ar fi fundul nu se stie exact când. Eth ar fi pe la 80 $ aproximativ sau mai jos. Daca sunt vanzari mari de tip mt gox se duce catre un suport mai puternic la 3k, el fiind cel dinainte de bula propriu zisa, ar fi acolo fundul, eth undeva la 60 $ sau mai jos. De acolo se va relua urcarea pe model de acum 4 ani. Lafel si pt 5k. 3k ar corespunde aceleiasi devalorizari procentuale ca si in 2014,
- ultima varianta, btc ar sparge si mai jos si ar ajunge la 1000$ aproximativ, iar ether la 20$ sau mai jos. Este rezistenta ultima care a stat la baza revenirii din precedenta scadere de la penultimul maxim. Asta ar putea intarzia putin atingerea maximului de 100k, oricum ala poate fi doar teoretic in cazul regrementarilor sau devenirii cu pana la de 5-10 ori mai utilizat de oameni. Totusi sa nu uitam ca baza valorii lor sunt pur piramidale
Deci situatia e de tip ori la bal ori la spital, mai ales cu prima varianta.


Edited by cipri2bau, 21 February 2019 - 21:00.


#3699
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Eu imi mentin parerea ... pana in vara , btc ajunge catre 2.7k...
Nu pica treaba rapid, niciodata n-am spus asta ...
Pica putin cate putin ...la valori tot mai mici...

Edited by dorubm, 22 February 2019 - 12:51.


#3700
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
De cel puțin trei ori au avut ocazia să-l coboare la 2K... nici macar la cele cele două crash-ul (din toamna respectiv iarna) nu au reușit.
Acum sunt alte momente asadar vor urca toate insa destul de lent... momente pe baza de: JP Morgan, Facebook, instituționali și poate alte surprize.
După cum se vede, nu contează ca investitiile sunt in stable/token sau altceva... este doar un factor de încredere în piața crypto!. Lumea așteaptă acum sa vada ce vor face concret giganții care și-au anunțat intenția de intrare pe aceasta piata.
Daca observati, BTC nu mai este aruncat înapoi după o crește ușoară... de data asta, este mult mai stabil după un vârf și chiar daca mai scade putin tot rămâne peste nivelul din trecut!

P.S. In câteva ore, BTC trece din nou de 4K!

Edited by rz, 22 February 2019 - 15:23.


#3701
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017

View Postdorubm, on 22 februarie 2019 - 12:51, said:

Eu imi mentin parerea ... pana in vara , btc ajunge catre 2.7k...
Nu pica treaba rapid, niciodata n-am spus asta ...
se respectă regula lui metcalife dacă ajunge şi la 1,3k. Însă tu spui că

Quote

Pica putin cate putin ...la valori tot mai mici...
şi s-ar termina schema treptat. Ce motiv ar fi să se termine? generaţiile sunt tot mai dependente de online aşa că banii virtuali alături de specula care se poate face le va surâde. Chiar dacă mulţi vor pierde. Oamenii trebuie să fie mult prea deştepţi ca să nu se implice în cripto sau să câştige.

Dacă e să mergem pe varianta 3 nu-i nimic extraordinar nici că a ajuns la 4k de la 3,2k. E exact un fenomen de curs de schimb ca şi în iulie sau când ajunsese la 8k de la 6,3 sau cât fusese cu vreo 2-3 luni înainte. Prea ne învăţasem noi cu scăderile ălea din noiembrie.

#3702
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011
Ce motiv mai bun decat ca pierzi bani iti trebuie?
Majoritatea care au cumparat de la sfarsitul lui august 2017 sunt pe pierdere daca ar vinde acum...
Cand nu mai castiga lumea, nici nu se mai inghesuie sa ia;

Edited by dorubm, 22 February 2019 - 16:37.


#3703
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Cât de prost trebuie sa fie ăla care vinde in pierdere... singura explicație este aia că și-a băgat banii de mancare și utilitati în crypto.

Am și eu din iunie, iulie, august... stau bine acolo încă doi ani (luati când a fost 6-7K), până ajunge BTC la 15K.
Daca nu mă grăbesc, pot câștigă mult mai bine pe conturile din toamna... nu mai zic pe asta alimentat in groapa (după 15 noiembrie 2018).
Trebuie doar răbdare în crypto... faliment nu se da iar bule vor mai fi cu siguranță!.


#3704
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
Spune le asta celor care au cumpărat bitconnect ;)

#3705
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Aia care au luat bitconnect sunt în altă liga (neuronică)... se pot lua de mână cu aia de au luat OneCoin.
Bitconnect mirosea a țeapă doar după vizionarea unei întruniri - astia se bazează exclusiv pe naivitatea respectiv prostia unora. La fel procedează și așa numiti predicatori motivaționali multi-milionari (e plin Facebook-ul) care-ți explica cum sa faci bani... dar ei sunt rupți in cur (după ce au dat chix in afaceri) și trăiesc doar din vânzarea cursurilor.

Edited by rz, 22 February 2019 - 19:07.


#3706
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,079
  • Înscris: 10.04.2006
Dintre bitconnect și acțiuni la Bursă, unde ți se pare că e mai aproape bitcoinul?
De bitconnect sau de Bursă?
Eu aș spune că e mai aproape de bitconnect.

Anul trecut nu a căzut aproape toată bursa cu 90%

#3707
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Bitconnect a fost rușinea pietei crypto... cu astfel de specimene poți să compromiți ceva foarte ușor.
E bine că lumea cu ceva neuroni la cap nu a asociat bitcoin-ul cu bitconnect... BTC este pe baricade și acum și o să fie mereu... bit-nebunia e pa demult.

Crypto va fi mai aproape de bursa doar după regularizare...

Edited by rz, 22 February 2019 - 19:21.


#3708
dorubm

dorubm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 03.01.2011

View Postrz, on 22 februarie 2019 - 15:01, said:

P.S. In câteva ore, BTC trece din nou de 4K!

Cum trece , cum isi revine ... ( adica scade iar la 3,x K )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate