Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Investitii in cryptomonede

  • This topic is locked This topic is locked
9508 replies to this topic

#1207
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
https://www.cnbc.com...rrency-ads.html



#1208
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 23.09.2017
Ce parere aveti de pac coin? Eu am cumparat ceva monede prin ianuarie.

Este interesant de urmarit evolutia din decembrie pana acum. Cine a cumparat in decembrie sau chiar ianuarie la inceput, pot spune ca este un om norocos.


LE:

Retrag ce am spus mai devreme. Se pare ca au "taiat din zerouri"

Crypto Hunt3r
1 week ago
i had 2,700,000 paccoin worth 270$ now i have 2,700 coins worth 30$, probably is just the transition
-------------------------
Be careful with paccoin... i had 200,000 paccoins in cryptopia and now i only have 200 so they stole me. the same thing happened to me in yobit so a little advice, do not invest in this coin
-------------------------
Hey, read more about Paccoin. I am following them from the beginning. 3 trillion is old supply, they started redemption 1000:1 from February. So, actual supply is 3 Billion.
---------

Edited by alex342, 21 March 2018 - 08:31.


#1209
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
e o afacere buna. As baga oricand 1000 de Euro.

#1210
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Ce experiențe aveți cu Exchange-ul Cryptonator inclusiv Payeer (platforma prin care se face plata ?)
Am văzut ca Payeer are un 4.9% fee la depuneri FIAT.
Nu am folosit pana acum Cryptonator deși am cont la ei de ceva timp.

Edited by mandrku, 22 March 2018 - 11:15.


#1211
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
De ce ai folosi ceva cu 5% deposit fee?

#1212
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View PostNenea Zap, on 22 martie 2018 - 13:17, said:

De ce ai folosi ceva cu 5% deposit fee?
Eu pusesem o întrebare :)
A primit o alta întrebare.  

Trecem peste comisioane, este alegerea fiecăruia. Ma interesa experiența cu exchange-ul.

#1213
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Dar Bitstamp ce are? 0.25% transaction fee, 0 fee sa bagi FIAT prin SEPA.

#1214
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006
Si răspunsul meu e că poate fi coinbase level experiența, nu văd de ce aș da 5% comision când alții au 0 fee prin sepa.

Mai ales ca e un exchange care nu e în top 10

#1215
alexpaul1986

alexpaul1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 21.08.2015
Ce parere aveti de coin exchange?

#1216
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View PostNenea Zap, on 22 martie 2018 - 16:55, said:

Si răspunsul meu e că poate fi coinbase level experiența, nu văd de ce aș da 5% comision când alții au 0 fee prin sepa.Mai ales ca e un exchange care nu e în top 10
Asta era si scopul intrebarii. Este un exchange in care momentan nu am încredere. Insa alții poate au lucrat cu el si imi împărtășeau experiența.

Oricum cam multi Rusălai pe fir. Nu prea ma incanta ideea sa ii îmbogățesc.


#1217
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

View PostCatean, on 22 martie 2018 - 16:08, said:

Dar Bitstamp ce are? 0.25% transaction fee, 0 fee sa bagi FIAT prin SEPA.
Cat a durat la tine sa iti confirme contul ?
Eu am deja 3 saptamani si tot in verificări este .

#1218
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postvad, on 22 martie 2018 - 18:56, said:


Cat a durat la tine sa iti confirme contul ?
Eu am deja 3 saptamani si tot in verificări este .

Si eu tot in asteptare, cam tot de 3 saptamani.

#1219
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View PostCatean, on 23 martie 2018 - 08:07, said:


Si eu tot in asteptare, cam tot de 3 saptamani.
Din păcate Bitstamp lucrează doar cu cateva monede. Ar fi fost interesant daca lucra cu mai multe ( cu Monero de ex. )

Ma interesa sa bag biste bani in monede mai slabe. (Monero, Bytecoin, DashCoin).
Criptonight-ul mi se pare mai ok.
Pot tine proproiul portofel cu tot cu blockchain pe laptop.

La BTC daca faci asta iti rupe conexiunea. Sunt cativa Gb zilnic de blockchain de downlodat.

In perioada asta nu am incredere in portofelele astea online sau AppMarket.

Ca sa nu mai zic sa tin monedele in walleturile exchange-urilor



#1220
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008

View Postmandrku, on 22 martie 2018 - 11:15, said:

Ce experiențe aveți cu Exchange-ul Cryptonator inclusiv Payeer (platforma prin care se face plata ?)
Am văzut ca Payeer are un 4.9% fee la depuneri FIAT.
Nu am folosit pana acum Cryptonator deși am cont la ei de ceva timp.

Am avut si eu cont pe Cryptonator. Defapt am transferat acolo BTC ca sa pot sa cumpar si alte monede ca sa ma joc putin.La sfarsit am transferat totul in BTC si catre CoinFLux de unde am scos in lei.
Nu stiu de ce dar nu m-as mai incurca cu Cryptonator. Nu ca ar fi ceva in neregula dar pur si simplu nu-mi inspiera prea mare incredere.

#1221
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postajaccio, on 23 martie 2018 - 09:36, said:


Am avut si eu cont pe Cryptonator. Defapt am transferat acolo BTC ca sa pot sa cumpar si alte monede ca sa ma joc putin.La sfarsit am transferat totul in BTC si catre CoinFLux de unde am scos in lei.
Nu stiu de ce dar nu m-as mai incurca cu Cryptonator. Nu ca ar fi ceva in neregula dar pur si simplu nu-mi inspiera prea mare incredere.
Cu Cryptonator rusii decid ce si cum.Banii trec pe la ei.
Cat priveste echipa de romani de la  CoinFlux
Si pe la ei scartaie ceva .
Citez de pe site-ul lor.

" Incepand de joi, 22 martie ora 20:00, vom opri depunerile, retragerile si tranzactionarea in moneda RON.
Vom continua sa oferim serviciile in EUR, iar Tranzactiile in EUR au devenit acum disponibile pentru toti clientii.
IMPORTANT! In cazul in care ai trimis sau vei trimite bani catre conturile noastre de BancPost si acestia vor ajunge mai tarziu de joi seara, ei vor fi returnati automat in contul tau bancar.
1. Pana cand pot depune lei si/sau euro in actualele conturi CoinFlux?

Daca transferi RON sau EUR, fie ca doresti sa ii aloci pe wallet sau faci un buy order, termenul limita este miercuri, 21 martie, ora 23.59. Incepand de joi, 22 martie, vom opera printr-un nou cont bancar in EUR si nu vom mai incasa sau efectua plati in RON. Noul cont bancar va fi comunicat in dimineata zilei de 22 martie. Daca doresti sa transferi EUR, iti recomandam sa astepti pana anuntam noul cont bancar in euro. Acesta va fi conectat direct la sistemul de plati European SEPA, insemnand ca platile si incasarile vor fi mai rapide ca pana acum. Daca ai trimis sau vei trimite RON pentru a-i aloca pe wallet-ul CoinFlux, te rugam sa citesti intrebarea 4 a acestui material.
2. Pana cand mai pot vinde monede digitale si sa primesc in schimb RON?

Poti vinde monede digitale pentru RON oricand, pana joi seara. Este important sa te decizi daca doresti sa pastrezi banii in wallet-ul CoinFlux si noi sa ii convertim automat pentru tine in euro, sau daca doresti sa ii si retragi spre contul tau bancar. Daca doresti ca, dupa vanzare, banii sa fie trimisi catre contul tau bancar, poti solicita asta din Wallet sau poti astepta pana vineri, cand lucrul acesta se va intampla automat. Daca doresti ca banii obtinuti din vanzarea de monede digitale sa ramana in Wallet-ul CoinFlux pentru achizitii viitoare, este important sa citesti intrebarea 4 a acestui material."

In plus la subrica Status  https://platform.coinflux.com/ doar la retrageri par a fi cu intretuperi

,,Bank Withdrawals Send withdrawals or payments from our Bank account --- DISRUPTED"

Toate chestiile astea nu-mi inspira incredere.
...Dar mai citesc despre ei.

#1222
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Inteleg ca asta se  intampla pentru ca bancile din Romania duc o campanie de stoparea a acestor tranzactii .
Au mai fost si altii ce au patit fix acelasi lucru, nu au mai gasit cu ce banca din Romania sa lucreze . Ramane de vazut cat va dura pana marile banci puternice din lume se vor alinia impotriva cryptomonedelor.

#1223
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
mwaiiii, dar de ce ar face bancile asa ceva?

#1224
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,060
  • Înscris: 10.04.2006

View Postmandrku, on 23 martie 2018 - 09:17, said:

Din păcate Bitstamp lucrează doar cu cateva monede. Ar fi fost interesant daca lucra cu mai multe ( cu Monero de ex. )

Ma interesa sa bag biste bani in monede mai slabe. (Monero, Bytecoin, DashCoin).
Criptonight-ul mi se pare mai ok.
Pot tine proproiul portofel cu tot cu blockchain pe laptop.

La BTC daca faci asta iti rupe conexiunea. Sunt cativa Gb zilnic de blockchain de downlodat.

In perioada asta nu am incredere in portofelele astea online sau AppMarket.

Ca sa nu mai zic sa tin monedele in walleturile exchange-urilor

Poți cumpăra cu fiat de la ei și transferi monero/btc/eth spre Binance și de acolo iti cumperi ce vrei.

Ca wallet local poți încerca Exodus

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate