Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Achizitie parfum de pe internet

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Fie n-am cautat eu bine, fie nu exista topic pt. parfumuri.
Din experienta pe care o aveti, parfumurile achizitionate de pe diferite site-uri persista ca si cele dintr-un magazin de specialitate?
Cu ce site-uri ati avut experiente negative sau pozitive?

Tocmai ce am comandat Apa de Parfum Lancome La Vie Est Belle de pe emag (253ron) care o sa ajunga astazi.
In paralel vreau sa iau si Paco Rabanne Olympea Intense. Cel mai bun pret la 50ml l-am gasit pe CEL.

Ma arunc cu capul in fata sa iau si cel de-al doilea parfum sau astept sa vina primul?

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
il mirosi in magazin si il comanzi online....

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Observ ca primul este vandut direct de eMag, iar al doilea direct din CEL. Nu cred ca ai de ce sa iti bati capul pentru ca am impresia ca sunt originale si miros la fel.

Dar exista si site-uri fantoma care vand parfumuri furate sau false (care normal nu miros la fel).

#4
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
https://forum.softpe...#entry14230090si https://forum.softpe...o/page__st__216
am mai luat, dar fara sa am pretentii mari si a fost ok.

Edited by User107, 23 May 2017 - 11:27.


#5
askolah

askolah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.10.2007
La Vie est Belle am comandat si eu tot de la emag, a fost totul ok

#6
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Vedeti primele comentarii la parfumul de pe emag. Chiar daca e site-ul de e-commerce cel mai mare de la noi, e plin de fake-uri.

Iar de cel.ro.... sunt multe de povestit. Google is you friend.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
eu am cumparat de pe hotscents.ro si a fost foarte ok totul - parfumul era original, pretul mai mic decat in orice magazin fizic, livrare rapida, comunicare prompta cu vanzatorul.

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
eu ma intreb, nu este oare mai usor sa dai 20 de lei in plus si sa il iei dintr-un magazin oficial sa stii ca e original si nu ai treaba.

#9
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017

 business11, on 23 mai 2017 - 12:13, said:

eu ma intreb, nu este oare mai usor sa dai 20 de lei in plus si sa il iei dintr-un magazin oficial sa stii ca e original si nu ai treaba.
E vorba de mult mai mult decat 20 lei. Un parfum de 400 lei in magazin online costa cu 100-150 lei mai putin.
Crezi ca daca era vorba de 20 lei se mai chinuia cineva sa cumpere online ??

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009

 business11, on 23 mai 2017 - 12:13, said:

eu ma intreb, nu este oare mai usor sa dai 20 de lei in plus si sa il iei dintr-un magazin oficial sa stii ca e original si nu ai treaba.

produsul pe care l-am cumparat eu de pe hotscents costa in magazinul douglas 509 lei, iar pe site este 380 lei. mult mai avantajos sa-l cumperi on-line, dintr-o sursa de incredere.

#11
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Intotdeauna online parfumurile se gasesc cu cel putin 100-150 ron mai ieftin.
Pana la urma astept sa imi ajunga parfumul de pe emag. Daca este sa te iei dupa orice review, nu mai cumperi nimic. Intotdeauna parerile o sa fie impartite.
De data asta o sa vad cu ochii mei. :)

#12
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Am primit parfumul de pe emag, confirm ca este original.

#13
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 02.07.2017

 uhu10uhu, on 23 mai 2017 - 12:03, said:

Vedeti primele comentarii la parfumul de pe emag. Chiar daca e site-ul de e-commerce cel mai mare de la noi, e plin de fake-uri.

Iar de cel.ro.... sunt multe de povestit. Google is you friend.
Nu e plin de fake-uri, ci e plin ochi de cumparatori ignoranti care au impresia ca parfumurile de designer sau nisa trebuie sa persiste nu stiu cat, care nu au auzit de reformulari si de reglementarile ifra care au stricat multe parfumuri, care nu au auzit de fragrantica sau basenotes unde poti gasi opinii ale altor cumparatori - majoritatea pasionati de parfumuri samd'

Din experienta mea(si opiniile altora) nu prea se vand fake-uri pe la noi pe site-urile de magazine online, ci mai degraba pe site-uri de anunturi gen okazii sau olx

Edited by IllusiveMan, 18 July 2017 - 19:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate