Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Germania

* * * * - 14 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
13901 răspunsuri în acest subiect

#11773
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.439
  • Înscris: 22.05.2005
Si ca sa inchei cu tine o data pt totdeauna: nu ti se pare dubios ca mai nimeni nu intelege ce vrei sa spui?
Hai ca eu ca eu, dar se pare ca si altor colegi le reprosezi acelasi lucru:

- colegului vata_pa_batz:

Vizualizare mesajWestPoint, pe 30 septembrie 2019 - 20:50, a scris:

Exact cum m-am asteptat, nu ai inteles ce am vrut sa scriu.

- colegului mannes:

Vizualizare mesajWestPoint, pe 24 martie 2020 - 14:56, a scris:

Nu, nu m-am contrazis deloc, tu nu ai inteles.

- colegului groh:

Vizualizare mesajWestPoint, pe 25 noiembrie 2020 - 14:40, a scris:

Tu ai inteles ce am scris? Ia. mai reciteste o data...

- colegului vrajitoruldinoz in special, noua tuturor in general:

Vizualizare mesajWestPoint, pe 21 februarie 2021 - 14:57, a scris:

Sunt ferm convins ca vorbesc mai multe limbi mai bine decat tine, nu trebuie sa te dai in petec numai pt. ca am pus o intrebare pe care nu ati inteles-o nici unul.

- colegului ericmario:

Vizualizare mesajWestPoint, pe 24 mai 2022 - 11:15, a scris:

Nu ai inteles nimic din ce am scris dar o dai ca de obicei cu Ungaria, cosmarul noptilor tale.

- colegului mediasick:

Vizualizare mesajWestPoint, pe 15 mai 2018 - 14:31, a scris:

Cred ca meriti tu una si nu de alta decit pentru ca nu ai citit si inteles contextul in care am postat acea imagine.

- colegului Bursul:

Vizualizare mesajWestPoint, pe 28 iunie 2018 - 00:20, a scris:

Ai inteles gresit. Am spus doar ca ...

Vizualizare mesajWestPoint, pe 09 septembrie 2022 - 15:08, a scris:

Tu nu ai inteles nici acum de fapt ce am vrut sa spun.

Chiar toti astia sunt asa de prosti sau adevarul e ca de fapt problema e in curtea ta? ;)

Cu asta am incheiat subiectul, orice tentativa de dialog cu tine e doar o pierdere de vreme si ti-am acordat deja mai multa atentie decat era cazul.

#11774
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.799
  • Înscris: 05.09.2019
https://twitter.com/...5089026/photo/1

AUR nemtesc nu se dezminte. In mod cu totul intamplator,ideile AFD sunt trambitate si pe aici exact de catre unul fan Rusia,fan Ungaria si antiroman profund. Desigur ca AFD e un partid dezgustator,de nevotat,dar totusi spune adevaruri dureroase. Aceeasi gimnastica logica folosita in toate manipularile pe care le trambiteaza.

#11775
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.054
  • Înscris: 12.12.2016
[ https://debeste.de/upload/283853271f30b6c434ebf6f671c9cbb62342.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11776
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.892
  • Înscris: 29.01.2019
Un clip cu politicieni germani care se amuzau in 2018 cind cineva ii avertiza ca devin dependenti energetic de Rusia.

Se vede pe fetele lor ca biasul politic pe care il aveau impotriva vorbitorului ii impiedica sa fie de acord cu citeva propozitii simple si adevarate.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/983AkuVujGw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa vedem cum se vor amuza nemtii la iarna.

#11777
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.054
  • Înscris: 12.12.2016
Ala a fost; Heiko Maas SPD, Ministru de externe von 2018 bis 2021

Editat de WestPoint, 11 septembrie 2022 - 19:52.


#11778
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.779
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajrigmarole, pe 11 septembrie 2022 - 19:45, a scris:

Se vede pe fetele lor ca biasul politic pe care il aveau impotriva vorbitorului ii impiedica sa fie de acord cu citeva propozitii simple si adevarate.
Pe Trump il durea in p*** de Rusia, Germania si gaze. El a fost acolo sa-si vanda gazul lui. Respectivii de aia radeau. Nu ca Trump ar fi fost ingrijorat de Europa.

Editat de Bursul, 11 septembrie 2022 - 20:07.


#11779
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.054
  • Înscris: 12.12.2016
Trump nu a fost ingrijorat de Europa, insa atunci cand spune ca Europa va fi total dependenta, Heiko Maas parca spune "hai bah, canta la alta masa".
Adica impertinenta totala, in contextul ca la cea ora eram deja dependenti de Putin.

Editat de WestPoint, 11 septembrie 2022 - 20:28.


#11780
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.403
  • Înscris: 07.02.2017

Vizualizare mesajBursul, pe 11 septembrie 2022 - 20:05, a scris:


Pe Trump il durea in p*** de Rusia, Germania si gaze. El a fost acolo sa-si vanda gazul lui. Respectivii de aia radeau. Nu ca Trump ar fi fost ingrijorat de Europa.
Categoric Trump a promovat interesul economic al SUA în Europa însă este iresponsabil și foarte grav ca Germania și alte tari europene sa fie dependente energic de Rusia sau economic, de China.Asta înseamnă o grava vulnerabilitate.
Rusia și China, state totalitare, sunt interesate doar de subjugarea economica și politica a Europei și impunerii propriei hegemonii.
Ar fi trebuit sa fie o prioritate maxima pentru europeni,  inclusiv germani,  ca să devină energetic, independenți fata de Rusia și economic, fata de produsele fabricate în China.

Editat de max_01, 11 septembrie 2022 - 20:43.


#11781
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.336
  • Înscris: 05.08.2015
Gasesc sa se vorbeasca pe topicul despre Germania despre Drumpft, primul presedinte neamt al US

#11782
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.779
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajWestPoint, pe 11 septembrie 2022 - 20:26, a scris:

Trump nu a fost ingrijorat de Europa, insa atunci cand spune ca Europa va fi total dependenta, Heiko Maas parca spune "hai bah, canta la alta masa".
Adica impertinenta totala, in contextul ca la cea ora eram deja dependenti de Putin.
I-a zis sa-si vanda gazul la alta masa. Daca ar fi existat un argument logic ca vin martienii si ne trebuie sa ne debarasam de gazul rusesc, dar musai sa se cumpere gaz trumpist, o zicea si pe aia.
De parca nemtii nu stiau ca-s dependenti de gazul rusesc. Dar nimeni nu si-a dat seama ce va veni, decat cand a fost prea tarziu.

#11783
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.823
  • Înscris: 01.10.2002

Vizualizare mesajMount_Yerrmom, pe 11 septembrie 2022 - 20:55, a scris:

Gasesc sa se vorbeasca pe topicul despre Germania despre Drumpft, primul presedinte neamt al US
De fapt, nu e primul...
Eisenhauer

#11784
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.054
  • Înscris: 12.12.2016
Nu prea ai inteles.
Toata lumea stia ca Trump vrea sa vanda gazul lor lichefiat. Nu de asta au ras. Au ras "amuzati" pentru ca Trump le-a trantit-o pe sleau.
Bineinteles ca si politicienii germani stiau ca sunt dependenti. Diferenta este ca pe atunci le convenea gazul ieftin. De acea si constructia NS 2

#11785
rigmarole

rigmarole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.892
  • Înscris: 29.01.2019
Ala e ras in batjocura al unor oameni (i)responsabili pentru bunastarea a 80 de milioane de oameni.

Acum poate le-a iesit rasul pe nas.

LNG era $5 in 2018 si e $15 acum, si cursul EURO/$ era mai favorabil atunci.
In plus, daca iarna e grea, nu au destul LNG sa ajunga si pentru industrie.

#11786
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.054
  • Înscris: 12.12.2016
Germania nu are destula instalatie pentru LNG la consumul necesar

#11787
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.007
  • Înscris: 21.06.2016

Vizualizare mesajBursul, pe 11 septembrie 2022 - 20:05, a scris:


Pe Trump il durea in p*** de Rusia, Germania si gaze. El a fost acolo sa-si vanda gazul lui. Respectivii de aia radeau. Nu ca Trump ar fi fost ingrijorat de Europa.

Deci dacă vine zidarul și îți spune ca ai o gaura in zidul cetății, tu nu crezi ca ai o gaura pentru ca e interesat.
Dar, ca sa extindem comparația, zidarul e ăla care mereu ti-a făcut ziduri și a pus tunuri pe ele?
Exista conceptul asta de win win. America vindea niște gaz și Germania avea second source, concept esențial in orice afacere. Ca politicienii sunt idioți din păcate s-a dovedit adevărat și in Germania.

Editat de vrajitoruldinoz, 12 septembrie 2022 - 04:19.


#11788
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.779
  • Înscris: 30.10.2003
Make America Great Again a lui Trump nu a fost niciodata pe conceptul win win.

#11789
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.823
  • Înscris: 01.10.2002
Daca ne uitam in urma, cel mai mult au pierdut germanii... E un pic absurd sa nu faci o afacere doar pentru ca Trump ar putea castiga ceva.

Din pacate, multi dintre politicienii germani din ultimii ani sunt total deconectati de la realitate.

#11790
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.779
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajWotan, pe 12 septembrie 2022 - 12:03, a scris:

E un pic absurd sa nu faci o afacere doar pentru ca Trump ar putea castiga ceva.
Pai Trump i-a jignit pe toti (nu numai pe germani): "sunteti niste prosti", apoi a venit sa le vanda gaz :D Sa nu uitam de faza cu NATO cand a zis ca e inutila, apoi a cerut 2% din stanga si din dreapta.

Eu zic ca atunci cand Putin va parasi politica, Germania se va intoarce la Nord Stream 2.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate