Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

Salarii multinationale 2017 (Bucuresti)

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#91
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,140
  • Înscris: 18.12.2007
Ceva experienta practica ai?
Sau ai impresia ca scoala (cu tot cu masterate si doctorate) mai impresioneaza pe cineva, mai ales multinationalele. Daca da, trebuie sa te trezesti din visare si sa dai piept cu viata reala.
Din cate povestesti tu aia chiar ti-au pus intrebari la obiect si tu nu le-ai putut raspunde. Evident ca nu te-au angajat. Problema nu e la ei.

#92
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,092
  • Înscris: 25.06.2007

View PostAlexEn, on 27 decembrie 2019 - 09:10, said:

Din cate povestesti tu aia chiar ti-au pus intrebari la obiect si tu nu le-ai putut raspunde.
Aia a fost intr-un singur caz.
Restul au fost bălării...

#93
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,140
  • Înscris: 18.12.2007
Mie nu mi s-au parut balarii, sincer acum. Iar atitudinea ei (eu am doctorat, ala e un parlit) chiar lasa de dorit.

#94
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View PostAlexEn, on 27 decembrie 2019 - 10:10, said:

Mie nu mi s-au parut balarii, sincer acum. Iar atitudinea ei (eu am doctorat, ala e un parlit) chiar lasa de dorit.
Adevarul este undeva la mijloc. Nici atitudinea ei nu este una corecta dar nici angajatorii nu sunt niste creaturi din zahar si miere.
Am "n" exemple de mers la interviuri, raspuns frumos si elegant la toate intrebarile care mi s-au pus, apoi n-am mai auzit nici un semn.
Ma simteam de parca am fost la un sondaj de opinie, nu la un interviu de angajare.

#95
Peg

Peg

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.12.2019
Copila de la GFK  nu cred ca stia mai mult de cum se calculeaza modul si cauta pe cine care sa nu poată sa ii raspunda la întreba ei si nu invers. Plus ca formula e încorporată in softuri, probabil stia SPSS, habar nu auzise de cele pe care le folosisem eu dar era la interviuri ca sa ne arate ce calitate au oamenii o care ii angajează multinatiinalele, flămânzi aroganți!

#96
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,140
  • Înscris: 18.12.2007
Dar tot nu ai raspuns ce experienta practica ai.
Pana una alta, copila de GFK are un job si tu nu. Poate ar trebui sa iti regandesti atitudinea totusi.

#97
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
În general cu aroganța nu ajungi departe. Probabil de aceea te refuză mulți, nu te consideră team-player. De multe ori e de preferat un candidat mai slab pregătit dar cu soft skills față de unul mega pregătit dar cu zero soft skills.

#98
Bernard77

Bernard77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 14.04.2017
Daca recrutorul nu te place, ghinion maica! Poti sa fii tu Hawkins reincarnat.

#99
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,031
  • Înscris: 03.02.2014

View PostBernard77, on 30 decembrie 2019 - 10:44, said:

Daca recrutorul nu te place, ghinion maica! Poti sa fii tu Hawkins reincarnat.
Asta pentru ca in multe meserii trebuie sa stii sa si lucrezi in echipa si sa fii o prezenta, daca nu placuta, macar neutra.

Asa am avut eu un coleg de birou (dar care lucra la alt proiect). Tipul era super priceput pe meseria sa, dar era cam nebun, nu stia sa taca si enerva pe toata lumea. Strica complet atmosfera in birou si toti am fost fericiti cand a plecat din firma.

#100
criss121

criss121

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2020
Analist IT - Genpact - 2100 lei net, lucreaza un prieten si este multumit. Sincer m-am mirat si eu dar ...

#101
nuskunk

nuskunk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.07.2008
Servicii financiare limba franceza back office - 3800-4200 in functie de vechime + bonus lunar 300-500 RON + bonuri, asigurare medicală și bonuri de vacanță.

#102
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postcriss121, on 03 ianuarie 2020 - 16:31, said:

Analist IT - Genpact - 2100 lei net, lucreaza un prieten si este multumit. Sincer m-am mirat si eu dar ...

Asta e salariu de lucrator comercial la Lidl.

#103
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 26.08.2005

View PostCatean, on 10 ianuarie 2020 - 10:57, said:


Asta e salariu de lucrator comercial la Lidl.

Daca locuieste cu parintii, nu cheltuie nimic pe mancare si credite la banci atunci e un salariu ok.

#104
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 06.09.2017

View PostBasso, on 10 ianuarie 2020 - 12:08, said:


Daca locuieste cu parintii, nu cheltuie nimic pe mancare si credite la banci atunci e un salariu ok.

Depinde ce asteptari ai de la viata si la ce standarde tintesti.

Unora li se pare ca traiesc bine cu 1.000 lei pe luna.

Altora li se pare ca o duc rau cu 10.000 lei pe luna. Si zic asta din cazuri cunoscute personal.

#105
Noswagr

Noswagr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.01.2020
M-am angajat in 2017 pe olandeza, analist servicii clienti cu 2800. Dupa 2 ani la aceeasi companie am ajuns la 4100 iar acum m-am mutat pe zona de engineer support (securitate sisteme) pe olandeza, 6500 net dar cu bonusuri am luat si 7400.


#106
Noswagr

Noswagr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.01.2020
Ca tot am vazut mai sus, 2100 net la genpact. Si eu tot la genpact am fost, 4100 a fost salariul la final dar stiu de cazuri cu 5000-6000. Important e sa iti stii valoarea si sa ai ce sa oferi, in cazul meu olandeza. Datorita ei mi-am permis sa ma cert cu managera cand m-a pus sa fac niste munca in plus desi contractul era de partea ei. Si cand zic certat vorbesc serios, tipam la ea intr-o sala. In final a ajuns vorba la un manager mai mare care mi-a oferit o marire de salariu si tot nu am ajuns sa fac acea munca in plus. Conteaza sa ai ce sa oferi.

Btw, timp aveam. Imi terminam treaba la 12 si eu intram la 9, doar ca nu voiam sa fac ceva in plus pe aceeasi bani.


#107
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 06.09.2017

View PostNoswagr, on 22 ianuarie 2020 - 09:51, said:

M-am angajat in 2017 pe olandeza, analist servicii clienti cu 2800. Dupa 2 ani la aceeasi companie am ajuns la 4100 iar acum m-am mutat pe zona de engineer support (securitate sisteme) pe olandeza, 6500 net dar cu bonusuri am luat si 7400.
Putin, foarte putin. Ar trebui sa treci lejer de 10-12k

#108
Noswagr

Noswagr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.01.2020
Am timp sa ajung si la mai mult. Important e sa fii multumit cu ce ai. Ce companie crezi ca ar da 10k pentru olandeza si pe ce pozitie?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate