Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Natural sau nu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1246 replies to this topic

#721
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021
In o saptamana revin cu un update. Peace.

#722
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021
O saptamana azi. Pot sa zic ca forta a crescut un pic, se intampla la unele exercitii ca parca nu duc bratele :)) e vointa aia de fier.


Un mic extra la vascularizare si putin, putin la burta cu abdomenu, incep sa pierd din grasime.

Am impresia ca arat mai bine decat cand eram pe doape.

Inca lucrez la alimentatie si ora de somn. In rest merge totu bine, momentan.

Revin peste o saptamana sau doua cu un update.

#723
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021
M-am cantarit azi si am 93kg. Antrenamentele merg ok, forta e acolo, pomparile la fel.
Dieta spre ok, dorm 7-8 ore dar f tarziu.

Incerc sa tin proteina cat mai sus si sa am macar 70-80gr grasimi sanatoase. In general le iau din nuci. Carbs cand mai multi cand mai putini.
P
Palmele le simt cam umflate.

Se vede ca sunt putin mai mare overall decat acu 3 saptamani.

Pe 5 Noiembrie fac o luna. Din saptamana a 5-a o sa adaug Enclomiphene Citrate si o sa continui cu RAD de la 10mg la 15mg inca 2-3-4 saptamani(depinde cum ma simt si de rezultat). Poate o sa cresc de la 10mg la 20mg si MK-677. O pastila dimineata si una inainte de somn. Restu iau dimineata pe toate, nu impart.

Lrevin in 2 weeks.

#724
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View PostXulito, on 28 octombrie 2022 - 19:40, said:

M-am cantarit azi si am 93kg. Antrenamentele merg ok, forta e acolo, pomparile la fel.


Cand zici ca  "forta e acolo"  la ce te referi?  din cate retin nu faci nici genuflexiuni, nici impins cu bara nici impins pentru umeri cu bara,  nici ramat etc  ci lucrezi mai mult cu gantere, la aparate. Da si tu niste exemple, dar nu ala cu flexiile pentru biceps cu gantera ca stim deja ca esti foarte bun la acest exercitiu.

#725
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021

View Postsandu222, on 28 octombrie 2022 - 20:06, said:



Cand zici ca  "forta e acolo"  la ce te referi?  din cate retin nu faci nici genuflexiuni, nici impins cu bara nici impins pentru umeri cu bara,  nici ramat etc  ci lucrezi mai mult cu gantere, la aparate. Da si tu niste exemple, dar nu ala cu flexiile pentru biceps cu gantera ca stim deja ca esti foarte bun la acest exercitiu.

Fata de cum eram pe doape is cu minim un plus la forta. La 70-80% din antrenamente forta e acolo, am si zile mai asa... Uneori nu prea ma pot tine cum trebuie sau imi tre pe cineva ca sa fac damblaua si din cauza asta tre sa cobor kg sau mentin.

Ma antrenez singur si nu bag preworkout.

Uneori parca mi se blocheaza bratele si 1-2-3 zile dupa antrenament ma dor tendoanele. Eu as forta dar imi e frica de accidentari ca poate se blocheaza un brat sau plm si imi rup ficatu prin sala.

La helcometru la spate fac cu 90kg +-. Simt ca duc peste 90kg dar cum am enumerat mai sus cauzele, ma impiedica sa fortez, momentan.



#726
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021
94-94.5kg.

Am terminat ciclu acu X timp si bag doar MK677. Zilele astea imi ajunge Enclomiphene Citrate. Am sa bag 1 luna. Dupa incep iar alt ciclu dar inca nu m-am decis care anume.

Am fost in Ro aproape 2 saptamani si am lasat mai moale dieta/sala. De acu pana de Craciun ii dau in forta. Poate ma duc in +95kg si un pic mai lean.

#727
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008
Povesteste putin cum te simti, daca sunt ceva efecte negative, daca ai vreo stare neplacuta, daca ai pofta de mancare peste masura sau din contra te fortezi. Cum te trezesti dimineata? 100% odihnit si refacut si simti ca ai putea face si 2 antrenamente/zi sau te doar incheieturile, muschii si nu ai chef de nimic etc?

Si daca vrei sa spui cat te costa o sticluta de aia acolo.

#728
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021

View Postsandu222, on 22 noiembrie 2022 - 22:04, said:

Povesteste putin cum te simti, daca sunt ceva efecte negative, daca ai vreo stare neplacuta, daca ai pofta de mancare peste masura sau din contra te fortezi. Cum te trezesti dimineata? 100% odihnit si refacut si simti ca ai putea face si 2 antrenamente/zi sau te doar incheieturile, muschii si nu ai chef de nimic etc?

Si daca vrei sa spui cat te costa o sticluta de aia acolo.

Nici un efect negativ. Sau nu am observat eu. Overall ma simt bine.
Pofta de mancare am, daca mananc mereu cam pe la aceeasi ora, intra tot fara sa ma fortez.
Ma trezesc in forta mereu, odihnit si am starea aia pozitiva.
Simteam ca ma pot antrena 7/7 :))) murea inima in mine cand faceam pauza 1 zi.

Faza e ca.nu stiu cat de legit era RAD pt ca cica da un pic suppress la testosterone dupa 5 saptamani cam asa. Chiar daca am mentinut 10mg si spre sfarsit 15mg si inca nu am inceput PCT, nu simt nimic negativ. Libido, forta, stare inca e acolo.

Am gasit un site care au si lab test la produse si altele, am sa iau de acolo next time.

Cam 45-50 de lire RAD si 45-50 MK

Astept sa imi vina enclomiphene citrate, daca e legit ar trebui sa ma ajute un pic overall. Costa 63£ dar am 20% discount de la un baietas.

Imi e ca nu aveau puritate mare(China ingredients) si presupun ca nu mi'a dat suppress la testosterone sau ff putin de nu se simte. Nu stiu, doar presupun.

Dar chiar si asa am pus ceva pe mine :)) bine ca si suplimentele, somnu, dieta, no stress cat de cat erau acolo toate. Deci nu bag mana in foc.

#729
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008
Inseamna ca sunt bune de ceva acele sticlute frumoase. Din ce spui tu as compara efectele cu cele ale prohormonilor care se gaseau odata fara restrictii. Conteaza mult sa poti face 5-6 antrenamente fara sa fii epuizat fizic si mental. Cresterea e garantata.

Ce va contine pct-ul? la ce te-ai gandit?

La momentu actual care sunt planurile pentru anul viitor? vrei sa te faci mai mare?

Edited by sandu222, 23 November 2022 - 20:22.


#730
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021

View Postsandu222, on 23 noiembrie 2022 - 20:21, said:

Inseamna ca sunt bune de ceva acele sticlute frumoase. Din ce spui tu as compara efectele cu cele ale prohormonilor care se gaseau odata fara restrictii. Conteaza mult sa poti face 5-6 antrenamente fara sa fii epuizat fizic si mental. Cresterea e garantata.

Ce va contine pct-ul? la ce te-ai gandit?

La momentu actual care sunt planurile pentru anul viitor? vrei sa te faci mai mare?

Daca produsele au ingredientele care trebuie + somn, dieta, suplimente, cat mai putin stres, etc... parerea mea e ca in 1 luna se vede diferenta.

Ca PCT am sa folosesc Enclomiphene Citrate.

Pana in vara vreau sa ma duc in 100kg si sa nu trec de 15-16% bodyfat. Dupa in vara poate am sa fac un ciclu calumea sa mentin sau sa cresc un pic kg si sa scad bodyfat.

Eu as vrea la final sa am 100-105kg cu 9-10% bodyfat. Dupa doar fac mentinere.

Edited by Xulito, 23 November 2022 - 22:24.


#731
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,702
  • Înscris: 24.10.2015
Ce inaltime ziceai ca ai?

#732
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021

View Postvinciun, on 23 noiembrie 2022 - 23:35, said:

Ce inaltime ziceai ca ai?

1.85

#733
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View PostXulito, on 23 noiembrie 2022 - 22:23, said:



Eu as vrea la final sa am 100-105kg cu 9-10% bodyfat. Dupa doar fac mentinere.

Imi place ca ai obiective mari. Daca te ajuta geneticul se poate obtine. Nu zic 105kg(ai fi deja monstru) dar chiar si la 100kg cu 9% BF ai arata impresionant, deja te poti prezenta la concursuri de culturism(cu un BF ceva mai mic si kg mai putine).

#734
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,702
  • Înscris: 24.10.2015

View PostXulito, on 23 noiembrie 2022 - 23:41, said:



1.85

Daca ai 90-95kg cu 12% maxim bodyfat esti beton. La 105kg deja intri in categoria umflatilor, inesteticilor, ineficientilor... parerea mea.

Edited by vinciun, 24 November 2022 - 00:42.


#735
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 13.03.2021

View Postsandu222, on 24 noiembrie 2022 - 00:01, said:



Imi place ca ai obiective mari. Daca te ajuta geneticul se poate obtine. Nu zic 105kg(ai fi deja monstru) dar chiar si la 100kg cu 9% BF ai arata impresionant, deja te poti prezenta la concursuri de culturism(cu un BF ceva mai mic si kg mai putine).

Avand asemenea obiectiv implica multe chestii ca sa ajung sa il obtin. Iar facand asta, in cazu meu, ma ajuta sa trec prin viata "altfel", viata ce nu tine de bodybuilding.

Arat ok acuma dar simt, observ si cred ca sunt undeva pe la 70% din ceea ce pot obtine de la corpu meu.

Pompat arat forta. Lat, rotund, diferenta umeri/spate si talie e maricica. Se vede V-ul ala.

Oricum mai am de munca... pe mine dieta ma trage in jos.


View Postvinciun, on 24 noiembrie 2022 - 00:35, said:



Daca ai 90-95kg cu 12% maxim bodyfat esti beton. La 105kg deja intri in categoria umflatilor, inesteticilor, ineficientilor... parerea mea.

Da, da. Ma gandeam la asta. Dar am.zis daca se poate.sa ma duc in 100kg cu 9-10% bf, de ce nu.
Oricum daca o sa mearga super super greu treaba o sa o las mai moale sau ma.opresc. Nu ma gandesc sa fac nu stiu ce ciclu cu nu stiu ce high doses.
Momentan corpu duce asa cu mici manevre :)) il prostesc. Vedem in vara.

#736
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 16.03.2006
Tentanta tb cu anabolizantele.Stau si ma gandesc,ce rost are sa stai natural(mai ales cand ai peste 30 de ani).Faci un ciclu de 3 luni si cresti in masa cat cresc unii natural in 2 ani.

#737
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,792
  • Înscris: 03.02.2009

View Postpele, on 25 noiembrie 2022 - 23:23, said:

Tentanta tb cu anabolizantele.
Cand eram mic vazusem la TV ca deja oamenii iau hormoni dupa o anumita varsta ca sa-i mentina tineri/sanatosi. Cel putin la femei tin minte ca era vorba, si o arata pe una care arata de 30, ea avand 50.
Deci m-as gandi ca ar fi tentant un TRT (testosteron replacement therapy) dupa 40 de ani sau cand scade T.
Dar totusi raman probleme gen: ca bagi un element strain in corp si probabil e vazut ca fiind toxic, ca nu cred ca-i ok pt corpul barbatesc sa ti se micsoreze testiculele (n-are cum sa nu afeceteze alte lucruri prin corp), cat costa testosteronul si daca-i sursa sigura de unde-l iei, si in final.. ceva ce nu-mi pot imagina, si anume sa ma injectez in fund sau unde se face.. ma ia cu lesin cand ma gandesc.
Nu prea suport bine acele, mi-as face si eu un control la testosteron de curiozitate, dar de cand zic. M-astept sa n-am prea mult de felul meu, caci nici vorba sa am chelie, par am relativ putin pe corp (am barba de adolescent aproape), vocea cam subtire.. Dar cine stie, poate ca-i mare si astea-s chestii diferite genetice.

#738
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Postpele, on 25 noiembrie 2022 - 23:23, said:



Stau si ma gandesc,ce rost are sa stai natural(mai ales cand ai peste 30 de ani).


  Are rost pentru cineva ca Vinciun care in ultimii 10 ani a tras tare si inteligent la sala, a ajuns la 33 de ani(parca) si mai poate face natural(sa aiba si rezultate) pana pe la 40 sau mai mult. Intr-un final, dupa 45-50 de ani va incepe un regres iar la 60 de ani va ajunge  ca Uceanu(fit, ceva masa, ceva forme acolo, ceva forta).  
  Dupa cum vedeti rasplata in acest sport(pe natural) o primiti abia pe la 30-40 de ani si doar daca practicati inteligent, constant si cu multa munca. Multi din cei care merg la sala si fac natural arata mediocru spre acceptabil. Nu vreau exemple dintre aia care au reusit sa arate super bine, e clar ca se poate, eu ma refer la marea masa de oameni. Sunt si care folosesc substante si arata mediocru, doar ca procentual ai mai multe sanse cu substante.

  Cati dintr-o sala reusesc sa ajunga la nivel similar cu Vinciun?sau la recordurile lui The_Lion?  - asta e un fel de motto

  Mai sunt si "fenomene" adica baieti care fac 3-4ani, arata binisor dupa care se lasa si ghici unde se duce toata munca si banii cheltuiti? pe P...A! la "canal". Sportul asta e maraton.

Alte categorii pentru care are rost pe natural: aia preocupati pe bune de sanatate, fricosii (vezi Bursucel ce scrie mai jos), masokistii(eu), dedicatii(crisstonne),  indiferentii(aia pentru care sala e ca fotbalul pentru mine).

Care nu-mi plac mie, sunt ipocritii.  E ok sa-ti fie frica, si mie mi-ar place sa ma dau cu deltaplanul dar parca nu s-as risca. E ok sa-ti vezi limitele pe natural, sa vrei sa fii sanatos etc
Dar sa bagi 200-300ml de votca/gin la petreceri, sa bagi Red Bull si cafele, tigari, sa bagi pizza si conserve, sa muncesti in mediu toxic, sa ai o viata aiurea,  si apoi sa vii si sa zici "eu sunt pasionat de sala frate, fac pe natural ca nu vreau sa am probeleme" asta e deja ipocrizie.

View Postpele, on 25 noiembrie 2022 - 23:23, said:


Faci un ciclu de 3 luni si cresti in masa cat cresc unii natural in 2 ani. in 10ani.

Aici ma refer la cineva care are  experienta( macar 3-4ani) si care pentru a progresa mai departe ar avea nevoie de multiiiii ani sa mai obtina rezultate adevarate. Nu stiu, imaginati-va ca Angelfitness ar vrea sa arate ca Mitrache. Natural i-ar trebui vreo 10ani, practic nu cred ca ar avea  vreo sansa. E doar un exemplu.




View Postbursucelu_viesel, on 26 noiembrie 2022 - 09:59, said:


M-astept sa n-am prea mult de felul meu, caci nici vorba sa am chelie, par am relativ putin pe corp (am barba de adolescent aproape), vocea cam subtire.. Dar cine stie, poate ca-i mare si astea-s chestii diferite genetice.

daca cresti in masa si forta, nu ai probleme cu erectia, te recuperezi bine, esti "nervos si ai tupeu" etc  cred ca esti in interval.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate