Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Natural sau nu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1219 replies to this topic

#1
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
As vrea sa discutam aici despre sportivi, cuturisti, actori sau ce mai vreti voi care pretind ca-s naturali insa par suspecti. Personal am cel putin doi indivizi pe care ii urmaresc de ceva vreme si informatiile pe care le propaga ei sunt cam contradictorii insa ambii arata al nabii de bine.

Rudy Coia are peste 1,9m inaltime si peste 103 kg intr-o forma cu patretele. I-am citit ambele site-uri, i-am urmarit multe vide-ori si sunt abonat la newsletter-ul lui. Il urmaresc de vreo 3 ani.  Poveste mereu ca sfaturile lui sunt in special pentru naturali si ca el e contra dopingului. As vrea sa cred dar o voce interioara parca imi spune ca ca nu-i 100 la 100 natural.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XwQoC9bvtkk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vinciun, 08 April 2017 - 21:16.


#2
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Si ce anume ti se pare asa dubios la el? Corpul acela e perfect realizabil cu alimentatie si antrenament puse la punct, nu vad nimic exagerat acolo.

#3
fmm_d

fmm_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.03.2017
Uceanu  nu e tot natural? sau poate era  Posted Image

#4
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Toti iau cate ceva, mai mult sau mai putin. Sunt ca puii aia de pravalie, injectati cu toate porcariile. Conteaza si gena, alimentatia, ocupatia, dar cati dintre noi sau ei au bani pentru carne de cangur zilnic?
Din Romania il apreciez mult pe Agoston Moldovan(Gusti), am avut ocazia sa il vad.
Sunt sportivi romani care au peste 25 de ani de culturism, ajunsi pe la 50 de ani. In tineretea lor nu au fost nici pe departe precum arata astia tinerei.
Un bun exemplu(de natural) e Lazar Angelov(parerea mea) are si masa, dar e definit. Poti sa ai si gena lui Hercule, a lu' schwarzenegger daca atat poate geneticu tau atat duce. Cand nu mai creste il cresti fortat.
In 5 ani de sala constanta si o alimentatie corecta poti sa ajungi ca tipul din poza.

Edited by Claudiu998, 08 April 2017 - 21:29.


#5
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Las-o mai usurel cu Lazar Angelov, nu-i natural.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Si Greg Plitt se lauda ca-i natural sau nu tin eu bine minte?

[ https://www.trimmedandtoned.com/wp-content/uploads/2013/03/greg-plitt-7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/fc/99/7a/fc997ab030a4896804a5faa9bdc8ee1e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by don_dannielo, 08 April 2017 - 22:01.


#7
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015

View PostBob493, on 08 aprilie 2017 - 21:25, said:

Si ce anume ti se pare asa dubios la el? Corpul acela e perfect realizabil cu alimentatie si antrenament puse la punct, nu vad nimic exagerat acolo.

Nu mi se pare foarte dubios dar cam pe la hotar. Cate persoane cunosti personal care arata ca el, au asa forta si esti sigur ca-s naturali? Ne-am obisnuit sa vedem la orice pas pe toate site-urile poze cu super culturisti si credem ca o sa ajungem toti asa.

#8
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
daca bagi prafuri nici nu te mai descompui dupa ce dai coltul.
vei fi vesnic, ca plasticul din sticlele de bere de 2 l.

#9
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015
Of!  De unde iesiti? Tu nu ai consumat praf in viata ta? Dopingul e altceva.

#10
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Cine spune ca natural e mincinos... toti baga prafuri, pastille, injectabile.
Diferenta sta in cat de multe "ajutatoare" baga... ca unii au nevoie de mai putine, ca genetic se pune carnea pe ei mai multa, altii au nevoie de mai multe ca genetic nu se pune carnea pe ei.

#11
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Naturali my ass...Toti baga cate ceva;baga pustanii care merg la sala,bagam si eu putin mass gainer acum ceva ani buni cand mai trageam de fiare,nu exista sa ajungi natural la forma asta

View PostBogzaG, on 08 aprilie 2017 - 22:01, said:

daca bagi prafuri nici nu te mai descompui dupa ce dai coltul.
vei fi vesnic, ca plasticul din sticlele de bere de 2 l.
Vesnici suntem deja toti din cauza mancarii de azi

#12
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View PostClaudiu998, on 08 aprilie 2017 - 21:27, said:

Un bun exemplu(de natural) e Lazar Angelov(parerea mea) are si masa, dar e definit.
Adică în 2 ani poți ajunge așa în mod natural?
[ https://1.bp.blogspot.com/-gJTPDRF_mMY/Vik1sgRdaqI/AAAAAAAAEf8/gB1wqGRiOcY/s1600/Lazar%2BAngelov%2BTransformation.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://aretheyonsteroids.com/wp-content/uploads/2016/09/lazar.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Faceti diferenta intre natural si doping. Doping nu inseamna proteine, amino, multiminerale, creatina etc, ci substantele interzise cf codului antidoping. Iar celor care cred ca natural inseamna sport fara produsele enumerate mai sus, ii intreb, cand sunt raciti, luati o aspirina, paracetamol, antibiotic? Cum raspunsul este da, sunteti ipocriti deci, pt ca si ele sunt substante nenaturale, sintetice.

#14
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007

View Postretele, on 09 aprilie 2017 - 08:56, said:

Adică în 2 ani poți ajunge așa în mod natural?
[ https://1.bp.blogspot.com/-gJTPDRF_mMY/Vik1sgRdaqI/AAAAAAAAEf8/gB1wqGRiOcY/s1600/Lazar%2BAngelov%2BTransformation.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://aretheyonsteroids.com/wp-content/uploads/2016/09/lazar.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cu siguranta ca se poate.E nevoie de o disciplina de fier in tot ce faci: alimentatie, odihna si antrenament.
Daca-l pui pe cantar constati ca nu e nimic extraordinar iar diferenta intre ce a realizat el si ce nu putem noi sta in detalii si anume o bere, o sarmaluta, o prajiturica, o noapte pierduta... In 2 ani toate acestea fac diferanta.

#15
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Aici nu e vorba de creșterea în greutate, ci în definire. Eu sunt convins că și până în 2004 el facea ce spui tu, adică "alimentație, odihnă și antrenament", îl și vezi de altfel că avea trup de sportiv, iar de culturism s-a apucat cam prin 2002.

View Postleventebest, on 09 aprilie 2017 - 09:01, said:

Faceti diferenta intre natural si doping. Doping nu inseamna proteine, amino, multiminerale, creatina etc, ci substantele interzise cf codului antidoping. Iar celor care cred ca natural inseamna sport fara produsele enumerate mai sus, ii intreb, cand sunt raciti, luati o aspirina, paracetamol, antibiotic? Cum raspunsul este da, sunteti ipocriti deci, pt ca si ele sunt substante nenaturale, sintetice.
Diferența e că nu luăm antibiotice și paracetamoale de 3 ori pe săptămână, ci odată la 3 luni, în cel mai rău caz.

#16
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,661
  • Înscris: 24.10.2015

View PostMariusvlad2, on 09 aprilie 2017 - 09:24, said:


Cu siguranta ca se poate.E nevoie de o disciplina de fier in tot ce faci: alimentatie, odihna si antrenament.
Daca-l pui pe cantar constati ca nu e nimic extraordinar iar diferenta intre ce a realizat el si ce nu putem noi sta in detalii si anume o bere, o sarmaluta, o prajiturica, o noapte pierduta... In 2 ani toate acestea fac diferanta.

Eu zic ca-i aproape  imposibil sa arati asa natural. Am spus aproape pentru ca poate exista o exceptie sau doua. E foarte greu pe cale naturala sa ajungi la asa nivel scazut de grasime corporala pastrand asa muschi mari.

Diferentele nu-s intr-o pizza, un pahar de suc odata in saptamana sau o noapte nedormita. Asta asa ei mint.

Dupa un anumit nivel trebuie foarte multa munca si disciplina ca sa mai progresezi asa un pic, foarte un pic. Crede-ma ca nu te schimbi radical daca ai renuntat si la inghetata pe care o mancai o data in saptamana.

Vad ca lumea inca viseaza. Din cauza asta cred ca multi abandoneaza acest sport. Se tin o perioada si cand realizeaza ca nu mai ajung ca acest Lazar o lasa balta.

View PostMariusvlad2, on 09 aprilie 2017 - 09:24, said:


Cu siguranta ca se poate.E nevoie de o disciplina de fier in tot ce faci: alimentatie, odihna si antrenament.
Daca-l pui pe cantar constati ca nu e nimic extraordinar iar diferenta intre ce a realizat el si ce nu putem noi sta in detalii si anume o bere, o sarmaluta, o prajiturica, o noapte pierduta... In 2 ani toate acestea fac diferanta.

Eu zic ca-i aproape  imposibil sa arati asa natural. Am spus aproape pentru ca poate exista o exceptie sau doua. E foarte greu pe cale naturala sa ajungi la asa nivel scazut de grasime corporala pastrand asa muschi mari.

Diferentele nu-s intr-o pizza, un pahar de suc odata in saptamana sau o noapte nedormita. Asta asa ei mint.

Dupa un anumit nivel trebuie foarte multa munca si disciplina ca sa mai progresezi asa un pic, foarte un pic. Crede-ma ca nu te schimbi radical daca ai renuntat si la inghetata pe care o mancai o data in saptamana.

Vad ca lumea inca viseaza. Din cauza asta cred ca multi abandoneaza acest sport. Se tin o perioada si cand realizeaza ca nu mai ajung ca acest Lazar o lasa balta.

#17
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005
daca Angelov e natural eu sunt naveta spatiala.

#18
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postvinciun, on 08 aprilie 2017 - 21:11, said:

Rudy Coia are peste 1,9m inaltime si peste 103 kg intr-o forma cu patretele.

E in zona in care se poate obtine un fizic natural. I-am calculat si ffmi-ul (am estimat procentul de grasime ochiometric) si iese sub 25, deci l-as considera mai degraba un extrem de norocos genetic.

p.s. ca idee, eu ma orientez ca sa-mi dau seama cine e enhanced asa: daca-i vad striati, mari tot anul si in acelasi timp cu muschii plini si rotunzi, mi-e destul de clar ce fac. In special umerii mari ii dau de gol.

Edited by miromulus, 10 April 2017 - 21:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate