Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Natural sau nu

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1240 replies to this topic

#703
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 16.03.2006

View Postbursucelu_viesel, on 07 septembrie 2022 - 16:10, said:

Eu cred ca-i natural Boroiu. "Scuza" pt care arata asa e ca are bratele bune genetic, mai ales tricepsul. Plus ca probabil se preseaza tricepsul de spate si arata bratele si mai late decat normal. N-am ce sa ma compar cu el ca eu is un "nesimtit" care uita sa manance, pierde dieta din vedere cu saptamanile, am si uitat cum era planificarea de antrenament (mi-am notat intr-un conspect dar n-am chef sa revad). Si-n plus si mie-mi crescusera bratele la +40cm de la 35.5 sau cat oi fi avut in doar 3-4luni de antrenament (cu dieta stransa bine din toate suruburile). Plus ca fac 38 de ani, deci hormonii incep sa fie de om cu par carunt. Daca faceam asta la 20de ani, timp de +10ani cu dieta stricta ca el, cu suplimente (cred totusi ca a contat creatina aia cand am luat-o cateva luni).. Eu zic ca as fi putut ajunge la ceva similar ca Boroiu.


Andi Constantin(fratele lui Remus Boroiu),suspendat 4 ani pt dopaj.Din trupa aia a lui Mitrache,era vreunul natural?
https://www.tiktok.c...467136468602117

#704
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,753
  • Înscris: 29.10.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JHQWrC6t1m8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In lupta asta pare ca nu l-au ajutat deloc steroizii

#705
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,846
  • Înscris: 10.12.2006
lol
Pai Giani e zilele astea mai mult influencer decat luptator. Il vad la toate emisiunile prin jungla si la ferma si ce mai este, in ritmul asta nu poti ramane competitiv, ca in timp ce tu o labaresti celalalt e in sala si se antreneaza.

#706
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,753
  • Înscris: 29.10.2017
Pai e un fotbalist retras in varsta de 45 de ani, se distreaza si castiga si bani.

Ideea era ca genul asta de fizic cu muschi mari si un procent redus de grasime (facut cu ajutorul steroizilor) nu produce un corp puternic pentru lupte

#707
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007
Da...am ras cu lacrimi cand am vazut ce bataie si-a luat. Si cum se credea el ultra-superior, eschive, chestii...
Iar Giani are 15 ani mai mult si nici macar nu mai este sportiv activ...dar se vede "golaneala". Giani se mai batea si real, pe cand Andi se batea cu umbra lui la sala...

#708
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,683
  • Înscris: 24.10.2015

View Poststalker2142, on 18 septembrie 2022 - 12:34, said:

Pai e un fotbalist retras in varsta de 45 de ani, se distreaza si castiga si bani.

Ideea era ca genul asta de fizic cu muschi mari si un procent redus de grasime (facut cu ajutorul steroizilor) nu produce un corp puternic pentru lupte

Produce, cu conditia ca te antrenezi si pentru lupte in paralel, altfel nu prea.

#709
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Postpele, on 18 septembrie 2022 - 01:00, said:

Andi Constantin(fratele lui Remus Boroiu),suspendat 4 ani pt dopaj. Din trupa aia a lui Mitrache,era vreunul natural?
https://www.tiktok.c...467136468602117

Aaaaa vai.... dar ce avem noi aici.......eu i-am lasat vreo 2 mesaje pe canalul lui de youtube, nu l-am acuzat de doping sau sa zici ca i-am vorbit urat, doar i-am zis ca s-a cam dus la vale dupa ce a venit de la concursul ala Exatlon si el ca bulangiul mi-a dat block si a facut ceva report catre Youtube, ca o luna nu am putut sa folosesc contul, puteam doar sa vizionez clipuri in rest nu puteam posta, nu puteam da like sau subscribe.

View Postpele, on 18 septembrie 2022 - 01:00, said:

Din trupa aia a lui Mitrache,era vreunul natural?


Unii mai cred asta!
Ar trebui sa-i cauti si pe restul in lista, eu nu-i stiu dupa nume. Am inteles ca si Emil Dulgheru.
Daca se vrea a se descoperi sportivii care baga, e simplu, controale inopinante, aleatorii, mai ales in off-season. i-ai descalificat pe 80% dintre ei in felul asta.

Oare "Printul rromilor" din Codlea e pe lista aia? ala care simte nevoia sa mentioneze mereu ca-i natural si care se antreneaza in garaj.

Edited by sandu222, 18 September 2022 - 19:05.


#710
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Poststalker2142, on 18 septembrie 2022 - 12:34, said:



Ideea era ca genul asta de fizic cu muschi mari si un procent redus de grasime (facut cu ajutorul steroizilor)

  Cu tot cu substante nici macar nu-i asa impresionant. Vinciun are  mai multa masa construita decat el.

  Nu exagerez, stiu ca n-am cum sa dovedesc (daca vreti ma credeti daca nu, nu), dar pana si eu in perioada de maxim, in anii 2005-2006, aveam  putin, putin mai multa masa per total, cel putin la coapse si la spate sigur. La spate si acum cred ca stau mai bine ca el. Si eu nu fac indreptari si ramat decat cu greutati foarte mici.
  Andi e varza la piept, dar nici eu nu stau mai bine, n-am avut niciodata pectorali mari, asta e frustrarea mea nr.1. Pentru pectorali m-am apucat de sala...cand m-am apucat, vazusem eu un film prin anii '90 cu unul in tricou mulat si pieptul evidentiat si am zis ca vreau si eu asa......din p**a, ca n-am reusit.
  Per total arata bine Andi, nu in sensul de musculos ci de barbat cu fizic frumos, simetric, atragator pentru gagici.

#711
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,784
  • Înscris: 03.02.2009

View Postsandu222, on 18 septembrie 2022 - 18:55, said:

Ar trebui sa-i cauti si pe restul in lista, eu nu-i stiu dupa nume. Am inteles ca si Emil Dulgheru.
Nu-i natural nici Emil Dulgheru, era un clip cu toti la un loc unde povesteau despre dopaj. Singurul care zicea ca-i natural, si astia toti il luau peste picior ca minte, e ala mai scund cu pieptul mare pe care l-ai pus in foto aici, care zicea ca facuse canoe inainte de sala.
Andi ala imi place cel mai mult ca structura, din gasca aia, mi-am salvat o inregistrare cand s-au incordat toti. Mai nou am vazut un clip si Adrian Niculcea mi s-a parut impresionant: https://youtu.be/zFhZX0AO03Q?t=2292
Nu stiam ca Andi-i frate cu Boroiu, nu cunosc, care i-a imbracat, eu am zis dupa ochi, asa mi se pare. Andi ala in niciun caz nu mi se pare natural (spre deosebire de Remus Boroiu). Arata "cozmetizat", la umeri, etc.

Si pana la urma zi-mi si mie cum se cheama termenul exact, ca sa nu mai zic ego-lifting de exemplu daca is tare-n brate si varza la restul si mergi cu mine la sala si afli ca eu fac doar brate (ca sa ma dau smecher ca-s cel mai bun din sala la brate).
DIn perspectiva mea mi-e irelevant ca vreau sa te impresionez ca fac doar 2 repeteri cu nu stiu cate kile, sau 20 de repetari cu kile mai putine dar cu care omul de rand nici nu poate face 1 repetare. Cum se cheama, daca nu ego-lifting? Impresionism sau cum? Posted Image

Edited by bursucelu_viesel, 18 September 2022 - 21:38.


#712
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 16.03.2006

View Postsandu222, on 18 septembrie 2022 - 18:55, said:

Unii mai cred asta!
Ar trebui sa-i cauti si pe restul in lista, eu nu-i stiu dupa nume. Am inteles ca si Emil Dulgheru.

Emil a recunoscut de multe ori ca a folist/foloseste,nu a pretins niciodata ca e natural.
www.youtube.com/watch?v=PBQUxhcpFb8&t=1710s
Emill:200mg/saptamana
Andi:asta nu stiu,200mg,inseamna mult?Posted Image

Attached Files


Edited by pele, 18 September 2022 - 23:12.


#713
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbursucelu_viesel, on 18 septembrie 2022 - 21:37, said:


DIn perspectiva mea mi-e irelevant ca vreau sa te impresionez ca fac doar 2 repeteri cu nu stiu cate kile, sau 20 de repetari cu kile mai putine dar cu care omul de rand nici nu poate face 1 repetare. Cum se cheama, daca nu ego-lifting? Impresionism sau cum? Posted Image

Poti sa fii foarte puternic la o grupa anume, din diverse motive: genetic, antrenament cu dedicatie pentru gupa aia, alte sporturi practicate. Sunt astia care se antreneaza pentru ska, profesionisti majoritatea, ajung unii sa faca flexii fortate la bancuta Larry Scott cu 120kg. Logic ca ala iti face flexii corecte cu 90kg.

Da, poti fi (poti deveni) exagerat de puternic la o grupa fara sa fie ego-lifting. Si da, poti ajunge sa faci 20 de repetari cu o greutate cu care altii nu fac nici una. Nu ca ar fi exemplul cel mai bun, dar Larry Wheels a facut vreo 20 de repetari la impins cu 227kg (parca 500lbs erau, daca nu, erau sigur 200)

#714
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.03.2021
Stiti ceva de SARMS ? A facut cineva un ciclu cu ele ?

#715
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

View PostXulito, on 30 iunie 2021 - 20:01, said:

Am sa adaug MK677(nu e fake) + am sa incep sa iau preworkout bine dozat.

View PostXulito, on 23 septembrie 2022 - 19:53, said:

Stiti ceva de SARMS ? A facut cineva un ciclu cu ele ?

Nu ziceai tu ca ai bagat? Noi de pe aici nu am folosit si nici nu cred ca pe viitor va folosi careva. Cum am mai zis, chiar nu cunosc pe nimeni care sa fi folosit vreodata. Sa stiu macar daca au sau nu efect.

#716
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.03.2021

View Postsandu222, on 23 septembrie 2022 - 20:42, said:





Nu ziceai tu ca ai bagat? Noi de pe aici nu am folosit si nici nu cred ca pe viitor va folosi careva. Cum am mai zis, chiar nu cunosc pe nimeni care sa fi folosit vreodata. Sa stiu macar daca au sau nu efect.

Mk677 nu afecteaza testo... poti baga si 2-3-4 luni.

Ma refer la restu care depinde de doza tre sa faci PCT. As incerca un ciclu de 2 luni dar inca nu stiu exact, vreau sa combin 2 feluri.

#717
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 16.03.2006
Serios, ce rost are să luăm asta? S-a dovedit că câștigurile sunt absolut minime (2,2 lbs într-un an cu 25 mg pe zi https://www.ncbi.nlm...pubmed/10404019). Efectele secundare includ oboseală și letargie, creșterea zahărului din sânge, posibilă rezistență la insulină, hipertensiune arterială și riscul de a face celulele canceroase să prolifereze dacă acestea există deja în corpul tău plus altele care probabil există, dar nu am identificat încă.(text tradus)
Este vb de mk677.

Edited by pele, 24 September 2022 - 13:39.


#718
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.03.2021

View Postpele, on 24 septembrie 2022 - 13:37, said:

Serios, ce rost are să luăm asta? S-a dovedit că câștigurile sunt absolut minime (2,2 lbs într-un an cu 25 mg pe zi https://www.ncbi.nlm...pubmed/10404019). Efectele secundare includ oboseală și letargie, creșterea zahărului din sânge, posibilă rezistență la insulină, hipertensiune arterială și riscul de a face celulele canceroase să prolifereze dacă acestea există deja în corpul tău plus altele care probabil există, dar nu am identificat încă.(text tradus)
Este vb de mk677.

In both studies, MK-677 increased serum IGF-I levels significantly (55-94%)


Da studiu e facut pe mosnegi sanatosi cica :))

#719
Xulito

Xulito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.03.2021
De azi am inceput sa iau RAD140 + MK677 + cycle support

5-6 saptamani RAD140 si 8 MK677

10mg RAD140 pentru 4-5 saptamani si dupa 15mg pana la sfarsit.

MK 10mg si ultima sau ultimele 2 o sa bag 20mg.

Cycle support cotine Grape seed, tribulus, vitamina E, NAC, saw palmetto, celery seed si hawthorn Berry.

Am cumparat un Sarms Book deci daca apare sau simt ceva negativ am niste solutii acolo, chiar si cu rezistenta la insulina de la MK.

Doamne ajuta si sper si am incredere ca o sa fiu multumit.

Edited by Xulito, 05 October 2022 - 18:38.


#720
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008

 Xulito, on 05 octombrie 2022 - 18:37, said:

De azi am inceput sa iau RAD140 + MK677 + cycle support

5-6 saptamani RAD140 si 8 MK677

10mg RAD140 pentru 4-5 saptamani si dupa 15mg pana la sfarsit.

MK 10mg si ultima sau ultimele 2 o sa bag 20mg.

Cycle support cotine Grape seed, tribulus, vitamina E, NAC, saw palmetto, celery seed si hawthorn Berry.

Am cumparat un Sarms Book deci daca apare sau simt ceva negativ am niste solutii acolo, chiar si cu rezistenta la insulina de la MK.

Doamne ajuta si sper si am incredere ca o sa fiu multumit.

Spor la treaba si sper ca vei scrie si pe aici ce si cum(de bine sau de rau nu conteaza, povestea in sine e interesanta).  Nu ca mi-as lua eu de astea , da' cum am mai zis, esti singurul pe care il cunosc care sa bage asa ceva. Probabil mai sunt baieti in Romania(pe FB, Insta) care au luat fel de fel de fake-uri de pe site-uri dubioase si nu au mai scris nimic. Am cautat de curiozitate sa vad cat costa, e un site promovat, cu o multime de sticlute frumos colorate, mov, rosu, portocaliu zici ca e esenta de vanilie de pus la cozonac.  Si niste review-uri false de nu le crede nici unul care nu se pricepe deloc.
Daca ar fi sa ma iau dupa acele pareri false, ar fi vorba de vreo 1-2kg de muschi dupa cateva luni bune si recuperare mai buna, somn mai bun si cam atat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate