Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Masina noua pana in 15k euro

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017

 musicallro, on 19 martie 2017 - 17:53, said:

Suzuki Vitara 1.6 Passion 2WD 15000 Euro

Am un vecin cu una exact la fel...culoarea difera :)) sincer e masina ok dar se cam vaieta de piese..nu stiu exact ce i-a cazut de pe ea dar o saptamana a tinut-o pe la service :)) na poate a fost doar la una asta dar sincer nu prea ma tenteaza asa, mersi oricum de post

#74
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 shymano, on 19 martie 2017 - 16:54, said:

Vezi daca te incanta si un GPL, sunt dealeri care monteaza GPL fara a-ti afecta garantia masinii.
Eu am pus pe Octavia 2, 1.6 FSI, de vreo 3 ani (masina luata de noua, in 2008). M-am "trezit" cam tarziu ... acum as pune din prima secunda. Ca fapt divers, una e sa faci plinul cu 300 lei, alta e sa-l faci cu 90-100 lei. Si nu, n-am avut nicio problema pana acum, chiar daca unii nu sunt adeptii gpl-ului.
Apropo, un hatchback gen Octavia, cu aspect de sedan, ti se va parea mult mai util, putin mai incolo ... Nu stii niciodată cand ai nevoie de o gura larga de intrare in portbagaj.
Esti tanar, un munte, o mare cu prietenii, aveti nevoie de spatiu pentru bagaje ... eu inca ma mai gandesc la drumetii facute cu masina, daca rabatez banchetele din spate si arunc o saltea gonflabila peste ele, stau mai bine ca in patul de-acasa (am probat o saltea de 1.6/2 m, Intesa, intra la fix).
Dar instalatia de gaz nu ocupa spatiu in portbagaj? Mai poti baga salteaua?
Asa este, tipul ala de caroserie e de departe cel mai bun din lume, din pacate abandonat de Mazda 6 la ultimele modele...
Mazda si Octavia hatchback erau cele mai practice masini

#75
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Rezervorul este in locul rotii de rezerva ... salteaua intra lejer.

#76
berila_mz

berila_mz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.07.2009

 Aurel15, on 19 martie 2017 - 17:58, said:


Am un vecin cu una exact la fel...culoarea difera :)) sincer e masina ok dar se cam vaieta de piese..nu stiu exact ce i-a cazut de pe ea dar o saptamana a tinut-o pe la service :)) na poate a fost doar la una asta dar sincer nu prea ma tenteaza asa, mersi oricum de post
Toti avem un "vecin" cu astfel de povesti...
Ce piese sunt asa scumpe la o masina noua in garantie de se "vaieta" vecinul???

 shymano, on 20 martie 2017 - 23:28, said:

Rezervorul este in locul rotii de rezerva ... salteaua intra lejer.
Si roata de rezerva unde o pui, sub saltea?
Sa nu imi spui ca mergi in concediu/iesire la munte fara roata de rezerva!

#77
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 Aurel15, on 19 martie 2017 - 17:58, said:


Am un vecin cu una exact la fel...culoarea difera Posted Image) sincer e masina ok dar se cam vaieta de piese..nu stiu exact ce i-a cazut de pe ea dar o saptamana a tinut-o pe la service Posted Image) na poate a fost doar la una asta dar sincer nu prea ma tenteaza asa, mersi oricum de post
Daca service-ul nu are piesa respectiva pe stoc, o comanda. Sosirea ei poate dura intre 3-5 zile. Depinde de mai multi factori.

#78
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Initiator te poti uita la Renault Megane, Opel Astra, Peugeot si Ford. Sunt reduceri destul de mari la ei acum 😉

#79
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017
Va multumesc pentru sugesti, sincer am 3 alegeri iar la una am fost la test drive in Bucuresti aceasta fiind Elantra 1.6 Benzina. Sincer imi place, interiorul e mai asa dar la bani aste sunt multumit un avantaj ce pot remarca si am vazut asta la masini mai scumpe insonorizarea este mai mult de cat as fi crezut, urmeaza un Focus si sa vedem a 3 masina care va fi  iar apoi din astea cu care raman, multumesc inca odata tuturor pentru ajutor. Iar la problema cu ''vecinul''  masina fiind noua nu a platit nimic doarece era in garantie.

Edited by Aurel15, 23 March 2017 - 23:07.


#80
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
pai hai mai zi-ne ce ai constat si la restul test-drive urilor

#81
tixmich

tixmich

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 15.02.2010

 Aurel15, on 23 martie 2017 - 23:06, said:

Va multumesc pentru sugesti, sincer am 3 alegeri iar la una am fost la test drive in Bucuresti aceasta fiind Elantra 1.6 Benzina. Sincer imi place, interiorul e mai asa dar la bani aste sunt multumit un avantaj ce pot remarca si am vazut asta la masini mai scumpe insonorizarea este mai mult de cat as fi crezut, urmeaza un Focus si sa vedem a 3 masina care va fi  iar apoi din astea cu care raman, multumesc inca odata tuturor pentru ajutor. Iar la problema cu ''vecinul''  masina fiind noua nu a platit nimic doarece era in garantie.

Interiorul la Hyundai Elantra e din plastic peste tot? Sau are si material moale?

#82
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006

 Aurel15, on 19 martie 2017 - 16:30, said:

La Honda nu m-am gandit dar vad ca mai multe perosane le recomanda, sincer pana acum mi-a deschis un topic de aici o admiratie ciudata la Jetta cu 1.2-ul de ai spus si tu o sa vedem ce si cum, si cand am timp liber de la servici o sa ma duc pe la dealeri si sa incerc, mersi de sfat

bad post

Edited by DDuras, 11 April 2017 - 23:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate