Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Masina noua pana in 15k euro

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrumlegok, on 19 martie 2017 - 13:54, said:

depinde la ce rate te gandesti... probabil te gandesti la in credit auto.
dar poti lua creditul pentru consum si il folosesti pentru achizitie auto.
Creditul pentru consum are dobinda mai mare.
Exemplu concret am vazut la Porche daca iei masina VAG, ai rata FIXA la 6,5% daca iei in euro si 7,5% daca iei in lei. E mai ieftin decit orice credit de consum.
Nu ai comisioane ascunse sau comision de analiza dosar.

Edited by _R_A_D_U, 19 March 2017 - 13:57.


#38
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Avand in vedere ca esti tanar nu ai fi tentat sa te uiti catre o masina dotata cu cutie automata?
Eu asta as face in locul tau... o sa iti creasca calitatea vietii.

View Post_R_A_D_U, on 19 martie 2017 - 13:56, said:

Creditul pentru consum are dobinda mai mare.
Evident, orice credit fara ipoteca e mai scump.

#39
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017

View Postrumlegok, on 19 martie 2017 - 13:57, said:

Avand in vedere ca esti tanar nu ai fi tentat sa te uiti catre o masina dotata cu cutie automata?
Eu asta as face in locul tau... o sa iti creasca calitatea vietii.


Evident, orice credit fara ipoteca e mai scump.


Imi cer scuze ce am scris adineauri sunt obosit, daca ai citit si nu as vrea automata ca vreau sa ma incadez in suma aia...

Edited by Aurel15, 19 March 2017 - 14:18.


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAurel15, on 19 martie 2017 - 14:00, said:



Cum zici tu cu taran eu zic ca nu am jignit pe nimeni, si nu am bani de dat pe geam am zis ca am un buget si ca vreau sa ma incadrez in el daca tu te dai cu s class ramai acolo la s class eu am cerut parere pentru alea 3 modele si am zis ca poate primesc sugesti pentru masini mai ok in suma aia, si te rog discuta ca un om civilizat.
Omul nu te-a facut ȚĂRAN! Ti-a zis ca esti TÂNĂR...

#41
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostAurel15, on 19 martie 2017 - 14:00, said:



Cum zici tu cu taran eu zic ca nu am jignit pe nimeni, si nu am bani de dat pe geam am zis ca am un buget si ca vreau sa ma incadrez in el daca tu te dai cu s class ramai acolo la s class eu am cerut parere pentru alea 3 modele si am zis ca poate primesc sugesti pentru masini mai ok in suma aia, si te rog discuta ca un om civilizat.
Omul a scris tanar !!!

#42
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017

View Post_R_A_D_U, on 19 martie 2017 - 14:02, said:

Omul nu te-a facut ȚĂRAN! Ti-a zis ca esti TÂNĂR...
Oh mama scuze :)) sunt obosit

View Postericmario, on 19 martie 2017 - 14:03, said:

Omul a scris tanar !!!
Mi-am  cerut scuze, sunt cam obosit...mersi de atentionare!

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAurel15, on 19 martie 2017 - 14:04, said:

Oh mama scuze Posted Image) sunt obosit
Ia vezi, Golf 7 la 13.220 euro, te impaca?

#44
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017

View Post_R_A_D_U, on 19 martie 2017 - 14:06, said:

Ia vezi, Golf 7 la 13.220 euro, te impaca?

De impacat m-ar impaca dar inainte cand am incercat sa fac o configuratie imi sarea de suma si de asta am evitat sa il trec in lista aia de mai sus

#45
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Hai ca m-am amuzat putin... sa stii ca tanar seaman putin cu taran, doar doua litere inversate... :D
Daca vrei ceva mai dotat, incearca sa te uiti pe generatiile mai vechi, ca de obicei in anul in care apare noua generatie, la vechea generatie se ofera discounturi maricele.

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAurel15, on 19 martie 2017 - 14:07, said:


De impacat m-ar impaca dar inainte cand am incercat sa fac o configuratie imi sarea de suma si de asta am evitat sa il trec in lista aia de mai sus
Pai ai fost la dealer si nu ti-a dat oferta asta de ti-am aratat-o eu?

View Postrumlegok, on 19 martie 2017 - 14:10, said:

Hai ca m-am amuzat putin... sa stii ca tanar seaman putin cu taran, doar doua litere inversate... Posted Image
Daca vrei ceva mai dotat, incearca sa te uiti pe generatiile mai vechi, ca de obicei in anul in care apare noua generatie, la vechea generatie se ofera discounturi maricele.
Caz concret: Opel Astra J la vreo 11500...

#47
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017

View Postrumlegok, on 19 martie 2017 - 14:10, said:

Hai ca m-am amuzat putin... sa stii ca tanar seaman putin cu taran, doar doua litere inversate... Posted Image
Daca vrei ceva mai dotat, incearca sa te uiti pe generatiile mai vechi, ca de obicei in anul in care apare noua generatie, la vechea generatie se ofera discounturi maricele.
Imi cer scuze omului el ma ajuta si eu il jignesc, adica cum ? gen la focus 2015 ? daca eu as incerca 2016 ca inca din cate stiu 2017 nu e aparut..mersi de sfat

View Post_R_A_D_U, on 19 martie 2017 - 14:12, said:

Pai ai fost la dealer si nu ti-a dat oferta asta de ti-am aratat-o eu?


Caz concret: Opel Astra J la vreo 11500...

Inca nu am fost ala dealer vreau asa o idee unde sa ma duc ininte si daca sunt perosane de detin masinile alea sa imi zica o parere, de prin Iunie o sa incep sa umblu pe la dealeri dar acum m-am apucat de documentata si de pareri pentru ele daca intelegi...mersi dar nu prea ma atrage asa opel astra..e parerea mea..acum sti cum e vorba aia gusturile nu se discuta :))

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Preturile in iunie pot fi mai mici sau mai mari, asta nu stim. Ideea e ca tu sa stii ce masina vrei... Vezi ca masina perfecta inca nu s-a inventat. :D

#49
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

View Post_R_A_D_U, on 19 martie 2017 - 14:12, said:

Caz concret: Opel Astra J la vreo 11500...
Daca ia in considerare si varianta asta, musai sa faca un test drive si pe autostrada peste 120 km/h sa ia in considerare si antifonarea.

Am prieteni care au renuntat la oferta asta fix din cauza motivului mentionat mai sus.

#50
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017

View Post_R_A_D_U, on 19 martie 2017 - 14:20, said:

Preturile in iunie pot fi mai mici sau mai mari, asta nu stim. Ideea e ca tu sa stii ce masina vrei... Vezi ca masina perfecta inca nu s-a inventat. Posted Image

Cu cat sa se schimbe zic eu 1000 de euro + sau - si normal ca masina perfecta nu exista, dar mite in suma asta :)) sunt constient ca o sa am si avantaje si dezavantaje cand o sa aleg una dar acum vreau sa ma indrept spre una daca intelegi poate pot sa ajung si mai repede la un dealer si na...

#51
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View PostAurel15, on 19 martie 2017 - 14:16, said:

Imi cer scuze omului el ma ajuta si eu il jignesc, adica cum ? gen la focus 2015 ? daca eu as incerca 2016 ca inca din cate stiu 2017 nu e aparut..mersi de sfat
Cam asa ceva, vezi exemplul celui de mai sus cu Opel Astra J, cand deja a aparut Opel Astra K... ca se fac facelifturi din cand in cand si stocurile de masini se vand la discount.
Ba chiar la Ford au oferte bune si la lansarea noului model, cand ofera pachetul superior la pret de pachet inferior.
Depinde foarte mult ce iti place... din ce ai expus in primul post inteleg ca iti plac mai mult berlinele, nu hatchback.
Personal nu prea imi plac Fordurile, ca exterior (design) imi plac, mai ales Mondeo cu fata aia de Aston Martin, dar ca interioare nu imi plac... si nici Opelurile nu imi plac la interior... pur si simplu nu ma simt bine in ele, imi par inghesuite unde ai nevoie de spatiu, si spatii generoase unde nu ai nevoie. La astea parca imi da senzatia ca sunt construite dupa model American, pentru oameni ce au cel putin 190cm inaltime... si coincidenta sau nu ambele firme sunt americane Posted Image
PS: eu eram ala care ti-a spus ca esti tanar Posted Image

Edited by rumlegok, 19 March 2017 - 14:26.


#52
Aurel15

Aurel15

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.03.2017

View Postrumlegok, on 19 martie 2017 - 14:23, said:

Cam asa ceva, vezi exemplul celui de mai sus cu Opel Astra J, cand deja a aparut Opel Astra K... ca se fac facelifturi din cand in cand si stocurile de masini se vand la discount.
Ba chiar la Ford au oferte bune si la lansarea noului model, cand ofera pachetul superior la pret de pachet inferior.
Depinde foarte mult ce iti place... din ce ai expus in primul post inteleg ca iti plac mai mult berlinele, nu hatchback.
Personal nu prea imi plac Fordurile, ca exterior (design) imi plac, mai ales Mondeo cu fata aia de Aston Martin, dar ca interioare nu imi plac... si nici Opelurile nu imi plac la interior... pur si simplu nu ma simt bine in ele, imi par inghesuite unde ai nevoie de spatiu, si spatii generoase unde nu ai nevoie. La astea parca imi da senzatia ca sunt construite dupa model American, pentru oameni ce au cel putin 190cm inaltime... si coincidenta sau nu ambele firme sunt americane Posted Image
PS: eu eram ala care ti-a spus ca esti tanar Posted Image


Imi cer scuze, inca odata si da ma duc pe berlina si pe Ford Focus daca ar fi au obtiune si de berlina.. mi-ai dat o idee buna cu faza sa ma uit in stocuri mai vechi, si da esti pe linia mea de unda nici la opel nici la ford nu ma arunc dupa interior...mersi de post

#53
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Parerea mea este ca procedezi f bine sa iei o masina noua,o masina pe care o poti tine lejer 10 ani!
Cat timp ai rata la masina si casco mai ai doar reviziile(400-500 lei) iar apoi scapi de rata insa tinand cont ca e masina ta de noua nu ar trb sa ai probleme serioase cu ea!
Sunt cativa useri aici care daca iti iei masina noua iti spun ca nu iti permiti,daca vrei sa iti iei sh nu este bine care are 500000 masina respectiva si tot asa...
Eu cred ca cel mai bine este sa ti o iei pe cea care iti place tie,nu cred ca gresesti cu niciuna...

#54
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Inainte de toate, esti sigur ca timp de 5 ani o sa ai venit lunar 4000lei in familie ? Locurile de munca in Romania si nu numai, sunt extrem de instabile. Eu zic, sa pui inainte de toate o scena mai nasoala (pierderea locului de munca pe o perioada mai mare de timp, anumite cheltuieli urgente de cateva mii de euro..., etc) si apoi vezi daca merita sa risti sau nu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate