Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Eroare biziday?

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#55
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008

View Postrosix, on 04 martie 2017 - 04:10, said:


Creste traficul pe site, se intreaba oamenii intre ei ce s-a intamplat, unii afla cu ocazia asta ca exista o astfel de aplicatie... sunt tot felul de motive.
Altfel, cine sa aiba interes sa destabilizeze biziday? Serviciile secrete? Nu da nimeni doi bani...
Nici nu am zis asta. Cel mai probabil vreo eroare a aplicației sau a comunicării cu INFP. Am înțeles ca site-ul INFP nici nu putea fi accesat. Probabil în cazul ăsta aplicația bagă automat din burtă 10 grade la 10 km :)
Mă gândesc că dacă ar fi vrut cineva intenționat să-l saboteze ar fi pus niște valori credibile acolo. Un 7 grade și ceva și o adâncime de Vrancea :)
Cum nici nu cred că au făcut asta intenționat ăia din echipa lui Guran.


#56
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postcaiuscorneliu, on 04 martie 2017 - 08:18, said:

Nici nu am zis asta. Cel mai probabil vreo eroare a aplicației sau a comunicării cu INFP. Am înțeles ca site-ul INFP nici nu putea fi accesat. Probabil în cazul ăsta aplicația bagă automat din burtă 10 grade la 10 km Posted Image

Poate au vrut sa vada cati reactioneaza la alerta. I-au numarat, din accesarea aplicatiei, a site-ului, etc., dupa emiterea stirii false.  Eu daca as avea o astfel de aplicatie as dori sa stiu cata lume saliveaza cand se aprinde becul.

#57
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Am reinstalat aplicația.

#58
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Și eu o dezinstalasem. Mi-au venit mai multe alerte cu aceeași porcărie. Apoi am zis să-i mai dau o șansă, eram oarecum mulțumit pe partea de știri, alerta de cutremur era un bonus. La urma urmei pot să și dezactivez alertele.

#59
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Moise Guran va roaga sa nu dezinstalati aplicatia.  Nu vor mai emite alerte cu cutremure de 10 grade. Doar de 7 grade. Sunt informatii verificate la -10km adancime.

#60
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Deci, pe bune, biziday? What the fuck? De ce ai avea incredere in asa ceva? Guran asta e jalnic "pe partea economica". Orice absolvent de anul I de economie il baga in ceata rau, debiteaza niste catastrofe de te apuca rasul-plansul. Acum are si aplicatie? Gizas!

#61
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
La INFP e un membru PSD... Se vede ca nu l-a uitat pe Guran de cand cu faza de porc cu Nicolicea de la Digi24, in care cei doi s-au porcait in direct, ca la usa cortului, motiv pentru care Moise a fost si dat afara de al Digi.
PSD experimenteaza impactul unor astfel de mesaje catastrofale la popor, date in momentele cand se aduna lumea masiv in Piata Victoriei sa strige impotriva Guvernului...

#62
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,115
  • Înscris: 30.04.2007
ia sa-mi spuneti cinstit, citi ati ris de americani dupa ce ati urmarit (daca ati urmarit/vazut) filmul "noaptea care a zguduit america"  ?!?!?

este filmul facut dupa cazul real al "invaziei martienilor" - piesa de teatru, razboiul lumilor - povestita la radio de orson wells.

orice asemanare cu situatia din topic este pur intimplatoare Posted Image ha ha ha ha ha ha ha ha ! nu vrem sa invatam din istorie ...

Edited by r_murphy, 04 March 2017 - 10:26.


#63
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008

View Postchris_t, on 04 martie 2017 - 09:42, said:

Deci, pe bune, biziday? What the fuck? De ce ai avea incredere in asa ceva? Guran asta e jalnic "pe partea economica". Orice absolvent de anul I de economie il baga in ceata rau, debiteaza niste catastrofe de te apuca rasul-plansul. Acum are si aplicatie? Gizas!
Aplicația este de știri. Și nu știrile lui Guran. Ci ziare online, site-uri, feed etc. Pur și simplu agregă știrile importante, fără can-can, "nu-ți vine să crezi", "rămâi interzis" și alte căcaturi din astea. Mai avea bug-uri dar în rest era ok. Până la gherla de ieri.

#64
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cred ca mai multi vor fi cei care n-o aveau si acum si-o instaleaza, decat cei pierduti.
Tot raul spre bine.

Edited by don_dannielo, 04 March 2017 - 11:11.


#65
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Aplicatia e decenta. Pana la urma nu e un capat de tara.... Nu cred ca s-a aruncat nimeni de la balcon...
Poate ar fi momentul sa apara mai multe aplicatii serioase in Romania si sa mai aruncam naibii la gunoi balta asta informationala tabloida in care ne scaldam zilnic. Io il apreciez pe Moise Guran...

Edited by rosix, 04 March 2017 - 11:53.


#66
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Mda... Mi-am scos aplicatia de pe telefon, dar nu din cauza alertei. Mai degraba din motive de securitate. Daca asa usor se poate "sparge" server-ul, nu vreau sa stiu pe viitor ce ar putea aparea. Oricum eram cam dezamagit de sursele stirilor.

Edited by SPX808, 04 March 2017 - 12:10.


#67
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
http://adevarul.ro/n...f51f/index.html

Attached Files



#68
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
De fapt e la 40 de ani, nu 50.

Edited by don_dannielo, 04 March 2017 - 12:21.


#69
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
În imaginea de msi sus scrie: ,, La 50 de ani...". Pe site au modificat.

Ăștia sunt mai serioși nu?

#70
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,115
  • Înscris: 30.04.2007
pai 40 de ani +10 grade = 50 kg lina la hectar pe cap de vaca furajata ..

#71
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postdon_dannielo, on 04 martie 2017 - 12:20, said:

De fapt e la 40 de ani, nu 50.
Cand matematica o faci cu profa de muzica...

#72
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ce ziceam, trending in app store.

[ https://s3.postimg.org/ig5077yhv/IMG_0046.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate