Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Eroare biziday?

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Acum sa vedem ce versiune vor oferi drept scuza. Cred ca ce s-a intamplat acum este rezultatul habarnismului lui Moise Guran in orice tine de internet - omul asta, acum vreo 1,5 - 2 ani, nici macar nu avea smartphone, si chiar spunea deseori ca nu-i vede utilitatea. :)
Ma gandesc ca echipa cu care a lucrat la aplicatie i-a servit doar bling-ul necesar fara sa-i spuna ce si cum despre securitate, care e cel mai important lucru. Despre aplicatie in sine nu ma pot pronunta (n-am instalat-o pentru ca n-am nevoie sa-mi filtreze altii stirile si sa-mi serveasca doar ceea ce cred ei ca e ok), dar era considerata cea mai serioasa din RO - probabil vor pierde niste "abonati" cu ocazia asta.

#74
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Singura aplicatie din telefon care chiar era utila la ceva. Doar pentru alerte o instalasem. Stirile erau bonus.
Numai ca in ziua respectiva, aveam telefonul pe modul de economisire a bateriei si  nu am primit alerta.
Daca se intampla in timpul programului de lucru, era panica. Si daca cifrele alea erau mai plauzibile.

#75
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Am primit mesaj ca au scos alertele din aplicatie.
http://www.biziday.r...?source=biziday

Edited by don_dannielo, 05 March 2017 - 22:34.


#76
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,382
  • Înscris: 03.03.2016
Ce nasol, chiar de asta mim instalat prima data, pentru Alerta.

#77
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

View Postchris_t, on 04 martie 2017 - 09:42, said:

Deci, pe bune, biziday? What the fuck? De ce ai avea incredere in asa ceva? Guran asta e jalnic "pe partea economica". Orice absolvent de anul I de economie il baga in ceata rau, debiteaza niste catastrofe de te apuca rasul-plansul. Acum are si aplicatie? Gizas!
Guran e un alt formator de opinie. Pentru multi romani ceea ce scoate el pe gura e sfant.  La fel a fost si cu aplicatia: "E recomandata de Guran? Atunci e musai sa o instalez!".
Altii ii au ca modele pe Badea, Patraru sau Petreanu, si ei detinatori ai adevarului absolut care castiga o paine buna din gargara de la tv, radio sau din online.

Edited by borhot, 05 March 2017 - 23:36.


#78
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View Postborhot, on 05 martie 2017 - 23:31, said:

Guran e un alt formator de opinie. Pentru multi romani ceea ce scoate el pe gura e sfant.  La fel a fost si cu aplicatia: "E recomandata de Guran? Atunci e musai sa o instalez!".
Altii ii au ca modele pe Badea, Patraru sau Petreanu, si ei detinatori ai adevarului absolut care castiga o paine buna din gargara de la tv, radio sau din online.
Practic lumea doreste sa fie manipulata direct, cum altfel decat instaland de buna voie sursa Posted Image

View Postdon_dannielo, on 05 martie 2017 - 22:32, said:

Am primit mesaj ca au scos alertele din aplicatie.
Dupa asta e de inteles:
http://economie.hotn...ta-urma-fac.htm
"Mircea Badea spune ca i-a facut plangere penala lui Moise Guran din cauza alertei false de cutremur / Guran: "E ok, asta urma sa fac si eu""
Deci o da de gard deja, cica asta face si el bla bla...

Trecand peste aburelile dintre acesti "formatori de opinie" concurenti... un sistem de alertare trebuie sa fie sigur si protejat la interventii.

Edited by andreic, 06 March 2017 - 00:13.


#79
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Cum sa-i faci plangere penala pentru o prostie? Mircea Badea are niste fixuri cu plangerile astea penale, le face exact cand nu trebuie (ca si aia cu copiii de la proteste, de a caror grija murea el). Guran n-are vreo vina, in afara poate de faptul ca lucreaza cu niste oameni care i-au cantat in struna fara sa-i explice si riscurile la care se expune online. Nu mai e ca la TV, cand intra el in platou si vorbea 40 de minute fara sa-l deranjeze nimeni... pe net isi mai baga unu' si altul coada, mai apar gafe, erori, etc... vina lui Guran care e? naivitatea, sa zicem.

Edited by Manasu, 06 March 2017 - 00:57.


#80
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Badea e si-asa lovit de bombe, asa ca un cutremur de 10 grade nici nu mai conteaza :P

#81
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

View PostManasu, on 06 martie 2017 - 00:53, said:

Cum sa-i faci plangere penala pentru o prostie?

FOARTE de acord cu tine, subscriu total si neconditionat, dar de ce nu-ti pui intrebarea "de ce guran gireaza cu numele lui o aplicatie de cacat" ?!?!?!?

este ca si cind ai acuza violata pentru ca nu "s-a miscat cu talent" cind a fost prelucrata ...

#82
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Pai eu am zis ce cred: pur si simplu naivitate. Inca de cand a inceput sa dospeasca ideea asta cu aplicatia se lauda la TV cu "echipa" pe care a gasit-o el, si ca vor incerca sa faca ceva ca lumea, etc. A luat de bun tot ce i s-a servit, dovada cea mai concludenta e ca a introdus "alerte de cutremur". Am vazut ca s-a cam ras in ultimele zile pe seama "turmei" care a instalat aplicatia, si 'ia uite cum au luat-o fraierii in barba'... si uite ce patesc daca iau lumina de la Guran. Sa fim seriosi, Moise Guran e cel mai inofensiv formator de opinie...  el "instiga" lumea sa-si plateasca taxele, sa nu dea spaga, sa se implice in societate, chestii din astea... si daca aia care-l cred profet ii urmeaza sfaturile, eu zic ca e de bine. Nu de la Guran vin nasoalele in tara asta...

#83
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
man, nu vreau sa intru in polemica distructiva, prefer un dialog constructiv ... ;) pe principiul drobului de sare, daca era unul mai berleuz si slab de inger si se arunca de la etaj? era guran de vina (aplicatia "lui") sau berleuzul care NU a fost in stare sa filtreze o informatie?
vad ca devenim din ce in ce mai dependenti de "tehnica" si rationam din ce in ce mai putin cu neuronul din dotare.


zau de nu mi-as dori sa cada netul macar vreo 2 saptamani .. sa se mai uite tineretul si la stelele de pe cer, nu numai pe planetariul virtual din smartfon ;)

#84
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Pai cad ele si serverele de la FBI, CIA samd. Daramite o amarata de aplicatie a lui Guran? :lol:

(Nu am instalat aceasta apicatie si nciciuna care sa-mi dea alerta de cutremur, desi stau in zona seismica. Merg pe principiul: cand o veni, o veni. Daca am noroc scap, daca nu, nici cea mai tare aplicatie nu ma salveaza. Tot in Saint Bernarzii de la ISU trebuie sa am incredere :P )

#85
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
#Rezista aplicatia in continuare?

Chiar au existat oameni care sa creada ca un cutremur de o asa magnitudine s-ar fi produs in Romania?

Nu ma mai mira nimic........................

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate