Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Augustin Lazar - seful Parchetului General

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1151 replies to this topic

#55
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 gabicen, on 12 decembrie 2017 - 19:21, said:

Azi il atacau pe A.L. cei de la latrina3.
Din pura coincidenta a reinceput atacul si in Poiana...
@active95: eu credeam ca CCR se ocupa cu indicarea persoanelor care trebuie sa fie audiate de comisia politica de ancheta a alegerilor prezidentiale.
Multumesc ca m-ai lamurit...

Daca in loc sa continue sa taca pt. a parea inteligent, a decis sa deschida gura stricind bunatete de imagine, desigur n-ar trebui indicat lacunele majorare ale personajului.

Cind timp nu credeati ca reptilienii gen, e inca bine.


 Alecsandru010, on 12 decembrie 2017 - 19:34, said:

....
Vedea-l-as in zeghe...

lazarica primu'. Posted Image


 Cris007, on 12 decembrie 2017 - 19:56, said:

Cu alte cuvinte tu te-ai bucura sa nu poata sesiza CCR chiar daca ai o lege neconstitutionala. Tare.
Lasa ca stie el Lazar ce face, nu te mai stresa atat.

Cu alte cuvinte eu m-as bucura daca Procuroru' General n-ar fi de o asemenea cretinitate, da' e complicat de inteles cind e pe baza de adulatie de eroine si tatuci.
Se vede, se vede. Ca n-ar nici o treaba cu justitia, neimportant desigur.

 Hamdoulillah, on 13 decembrie 2017 - 06:46, said:

Pai intelesesem ca treaba-i rezolvata. Care-i faza cu decesul regelui in ecuatia cu CCR?!?

De parca mai conteaza, sa fie la numar acolo. Posted Image

 Hunor_66, on 13 decembrie 2017 - 07:30, said:

De fapt, abuzul in serviciu ca articol separat de cod penal NU trebuia sa existe.
Abuzul in serviciu se poate face doar cu incalcarea unei legi.
Asadar, abuzul in serviciu poate fi doar o circumstanta agravanta (incalcarea legii in exercitiul functiunii), agravanta la o infractiune sau la o contraventie, in functie de ce lege s-o incalcat.

De fapt abuzul in serviciu n-ar trebui sa existe de loc, fiind o porcarie din codu' sovietic, da' vad ca hashtagisti (in nici un caz nu-i vb de domnia voastra, ca sa fiu bine inteles) urasc comunismu' da' iubesc metodele lui.

Edited by active95, 13 December 2017 - 18:20.


#56
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004


 active95, on 13 decembrie 2017 - 18:19, said:


Daca in loc sa continue sa taca pt. a parea inteligent, a decis sa deschida gura stricind bunatete de imagine, desigur n-ar trebui indicat lacunele majorare ale personajului.


Ce e obsesia asta in ultima vreme a psd cu "sa taca" ala si ailalti? Acum vad ca obsesia asta de a pune pumnu in gura intra si in legile pe care le voteaza. Tare ciudat, zici ca se intoarce comunismul.



#57
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 dalu364, on 13 decembrie 2017 - 16:48, said:

ps. Mi se pare jignitor la adresa femeilor apelativul de ,, muiere '' .....sugereaza dispret & misoginism !!!
Nu e adevarat. Muiere inseamna femeie maritata.

#58
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 Hunor_66, on 13 decembrie 2017 - 18:27, said:

Nu e adevarat. Muiere inseamna femeie maritata.
OK, asa e la noi in Ardeal Horia bacsi, mai ales in rural. Dar badea @stan, tot o jigneste pe Codruta , facand-o muiere, deoarece LCK , daca stiu eu bine este divortata.  Si daca ne apucam acuma sa ne uitam in codul bunelor maniere ..............

 stantudor, on 13 decembrie 2017 - 18:09, said:

Cand or avea comportamentul deviant al ”eroinei”, le-oi zice muieri.

Detaliaza chestia asta cu deviatul, te rog ? Tu esti vreun psihiatru sau criminalist ?

Edited by dalu364, 14 December 2017 - 07:43.


#59
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 dalu364, on 14 decembrie 2017 - 07:42, said:

OK, asa e la noi in Ardeal Horia bacsi, mai ales in rural. Dar badea @stan, tot o jigneste pe Codruta , facand-o muiere, deoarece LCK , daca stiu eu bine este divortata.  Si daca ne apucam acuma sa ne uitam in codul bunelor maniere ..............
Muiere ii si cea divortata. Femeie maritata, in sensul ca "o trecut pe la barbat".
Adica nu fata. Nu virgina, daca vrei.
In logica traditionala, o fata poate deveni muiere doar prin maritis.

#60
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 Hunor_66, on 14 decembrie 2017 - 07:46, said:

Muiere ii si cea divortata. Femeie maritata, in sensul ca "o trecut pe la barbat".
Adica nu fata. Nu virgina, daca vrei.
In logica traditionala, o fata poate deveni muiere doar prin maritis.

ok, merci !Posted Image

#61
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 Cris007, on 13 decembrie 2017 - 18:25, said:

Ce e obsesia asta in ultima vreme a psd cu "sa taca" ala si ailalti? Acum vad ca obsesia asta de a pune pumnu in gura intra si in legile pe care le voteaza. Tare ciudat, zici ca se intoarce comunismul.

Dpmdv cretinu' sa vb cit mai des, pt. a stabili noi culmi de penibil.

#62
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,615
  • Înscris: 10.08.2009
Mie imi place de procurorul general.
Are vorbele la el, stie meserie,nu e mitocan ca soferu lui voicu ...sper sa faca rocada cu  Luluta cand termina mandatu.Posted Image
Faptul ca activu e nervos pe el e ca hartia de turnesol, e perfect pentru noi (pentru pesedaci evident nu ).

#63
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a decis luni că există indicii privind încălcarea de către procurorul general Augustin Lazăr a Codului deontologic atunci când acesta a vorbit despre ''inculpaţi de rang înalt'', făcând referire la anumiţi membri din comisiile speciale parlamentare, au declarat, pentru AGERPRES, surse judiciare.

#64
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Interviu în "Le Monde" cu procurorul general Augustin Lazăr: Nu eram pregătiți pentru o asemenea presiune autocratică

"Procurorii sunt îngrijorați de intimidările din partea Executivului, mai ales după demiterea șefei parchetului anticorupție, în iulie" - este subtitlul-explicație al articolului despre Augustin Lazăr din "Le Monde", scrie Digi 24.
Augustin Lazăr este, la rândul lui, amenințat cu destituirea de către guvern. Nimeni nu se îndoiește că această procedură este orchestrată de la distanță de Liviu Dragnea, liderul PSD, care de doi ani controlează Executivul, scrie "Le Monde".

Fără a-i numi explicit, Lazăr spune că e vorba despre aceia care "vor să disciplineze justiția pentru a reveni la anii 90, când nu era decât o justiție de fațadă pentru persoanele de rang înalt".
Procurorul general amintește că odată cu aderarea României la Uniunea Europeană, în 2007, justiția a devenit eficientă, cu sute de condamnări. "Le spun mereu colegilor mei că trebuie să ne continuăm munca și să nu cedăm”, afirmă el.

Foarte tare Lazar. Nu e de mirare ca nu-l suporta PSD-ul.
Inca un motiv pentru Dancila sa repete papagaliceste ca "ambasadele sunt incorect informate"

Edited by Cris007, 01 January 2019 - 11:13.


#65
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Cand il vezi pe ala de-a scris articolu' iti dai seama ca e un tanar #rezistent Posted Image da de procurorii francezi care-i ancheteaza pe fillon si sarkozy de an de zile nu zice nimic?

Attached File  CV_CHASTAND_Jean-Baptiste.pdf   44.26K   1 downloads

#66
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,114
  • Înscris: 03.07.2008

 EMotanuIO, on 01 ianuarie 2019 - 11:24, said:

Cand il vezi pe ala de-a scris articolu' iti dai seama ca e un tanar #rezistent Posted Image da de procurorii francezi care-i ancheteaza pe fillon si sarkozy de an de zile nu zice nimic?

CV_CHASTAND_Jean-Baptiste.pdf

Justitia franceza ancheteaza politicieni iar acestia nu dau vina pe statul paralel, pe Soros, pe multinationale si pe inorongul roz? Nu vor sa-l demita pe procurorul general si sa modifice legile justitiei? Nu schimba codurile penale si nu dezincrimineaza fapte? Nici macar un oug mic pt amnistie si gratiere?

Nu se poate! Esti sigur?

#67
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 Imperathor, on 01 ianuarie 2019 - 12:17, said:

Justitia franceza ancheteaza politicieni iar acestia nu dau vina pe statul paralel, pe Soros, pe multinationale si pe inorongul roz? Nu vor sa-l demita pe procurorul general si sa modifice legile justitiei? Nu schimba codurile penale si nu dezincrimineaza fapte? Nici macar un oug mic pt amnistie si gratiere?

Nu se poate! Esti sigur?
da justitia franceza unde procuroru' are misiunea politica de-a pune in aplicare politica guvernului:

La mission « politique »
En tant que membre de la hiérarchie judiciaire, le procureur de la République doit mettre en œuvre la politique pénale du Gouvernement en application, notamment, des dispositions de l'article 30 du code de procédure pénale7 : « Le ministre de la justice conduit la politique d'action publique déterminée par le Gouvernement. Il veille à la cohérence de son application sur le territoire de la République. À cette fin, il adresse aux magistrats du ministère public des instructions générales d'action publique. »

http://goo.gl/L6QKGj

Edited by EMotanuIO, 01 January 2019 - 12:21.


#68
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
"Politica penala" nu "politica" in general.
Politica penala inseamna "mai multi hoti prinsi la hectar, pentru care ti-am pus la dispozitie aparatura de ascultare, ofiteri de politie si salariu". "politica" simplu, in sens psd inseamna: "nu-l anchetezi pe ala sau te dau afara".

#69
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 Cris007, on 01 ianuarie 2019 - 12:33, said:

"Politica penala" nu "politica" in general.
Politica penala inseamna "mai multi hoti prinsi la hectar, pentru care ti-am pus la dispozitie aparatura de ascultare, ofiteri de politie si salariu". "politica" simplu, in sens psd inseamna: "nu-l anchetezi pe ala sau te dau afara".
da in sens dnaistic cum e: ancheteaza toti adversarii mei politici, ca doar eu te-am numit, si de-ai mei nu te atingi (ma rog, cat sunt eu in functie). Daca faci biness in procesele pe care le am eu (cu ani de exemplu) te pun in sinecura la cecere

#70
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

 EMotanuIO, on 01 ianuarie 2019 - 12:38, said:

da in sens dnaistic cum e: ancheteaza toti adversarii mei politici, ca doar eu te-am numit, si de-ai mei nu te atingi (ma rog, cat sunt eu in functie). Daca faci biness in procesele pe care le am eu (cu ani de exemplu) te pun in sinecura la cecere
Nu stiu pe ce te bazezi cand faci o asemenea afirmatie dar ea e cu certitudine falsa:
1. sunt anchetati si inchisi si din opozitie.
2. e firesc sa fie mai multi de la psd atata timp cat psd s-a aflat intr-o forma sau alta la guvernare in 80% din ultimii 30 de ani, iar coruptia are a face cu guvernarea nu cu opozitia.

#71
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 Cris007, on 01 ianuarie 2019 - 12:40, said:

Nu stiu pe ce te bazezi cand faci o asemenea afirmatie dar ea e cu certitudine falsa:
1. sunt anchetati si inchisi si din opozitie.
2. e firesc sa fie mai multi de la psd atata timp cat psd s-a aflat intr-o forma sau alta la guvernare in 80% din ultimii 30 de ani, iar coruptia are a face cu guvernarea nu cu opozitia.
da da :) si cand iau de ex din PDL il condamna absolut nevinovat gen Mircia Gutau, sau din toti pedelistii aflati vreodata la guvernare au luat-o pe Monica Iacob-Ridzi, respectiv Udrea, restul toti au devenit penelisti de vaza si i-au facut campanie lu' iohannus.

#72
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Pai si solutia pentru a lua si mai multi dintre cei din PDL nu e cumva sa aduci si mai multi procurori care sa rezolve presupusele plangeri penale pe care le invoci pentru cei de la PDL?
Cu certitudine situatia care e acum gratie lui Tudorel, nu avantajeaza nici urmarirea PSDistilor si nici a PDListilor. Avem mai putine dosare cand ar trebui sa fie mai multe (macar de-ar fi numai din PDL, dar nici macar atat).
Deci care-i logica ta? Faptele si realitatea spun altceva.

Edited by Cris007, 01 January 2019 - 13:10.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate