Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Wish (Shopping Made Fun) - fake sau real?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
AdrianaBicu

AdrianaBicu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2018
A comandat cineva rochia de mireasa de pe wish? Comanda de ceva timp de la ek dar parca nu as avea curaj si cu rochia de mireasa.Ce parere aveti?

#20
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Sa fugiti de porcaria asta de magazin. Am comandat 3 telefoane de diverse tipuri , haine de dama , cercei ..toate sub orice critica. Arata bine la prima vedere , dar te tin cat sa le probezi. Telefoanele ? petarde de prima clasa. Sunt bune pentru a le da la copii sa joace fotbal in curtea scolii . Asa ca atentie pe ce dati banii.

#21
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,892
  • Înscris: 25.01.2007
Ce e fost in neregula la telefoane?

Niste hanorace am cumparat si eu, din alea cu imagini pe ele, nu au fost probleme, nu sunt senzationale calitativ, dar sunt o.k., excelente la 10 dolari, mai ales ca pe la noi nu se gasesc.
Intradevar, o cruciulita am cumparat si eu, de curiozitate, a fost prima comanda, a venit una mare de vreo 5 cm si cu un lant de ajunge la buric. 1 dolar.
In rest ce am cumparat am fost multumit, ieri de exemplu mi-a ajuns un adaptor dvi-hdmi, ma gandeam ca nu o avea canalul audio, dar merge perfect, 1 dolar, au ajuns si doua ceasuri, de cate 2 dolari si sunt o.k., nimic de reprosat. Si un stilou de 3 dolari, jinhao 126, excelent stiloul.

#22
mikemihai93

mikemihai93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.09.2017
Am cumpărat și eu un produs și am cerut rambursarea din cauza faptului că nu se potrivește marimea. Am primit banii instant in PayPal,cum se procedează cu returnarea ? Sau pot sa păstrez și produsul?😃

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,892
  • Înscris: 25.01.2007
Din pacate esti nevoit sa il pastrezi.

#24
mikemihai93

mikemihai93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.09.2017
Adica să pastrez și produsul, și cu banii returnați? Atunci care este profitul lor?

#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,892
  • Înscris: 25.01.2007
Nici unul. E pierdere, dar pierderea ta e mai mare daca trimiti coletul inapoi. Adica colet mic, maxim 1 kg, fara valoare, ramburs, confirmare, e pe la 75 lei sa-l trimiti cu posta inapoi in china.

#26
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Telefoanele au fost sub orice critica : nu raspunde la comenzi , nu se incarca cum trebuie , se descarca in maxim 2 ore fara sa.l atingi , se aude foarte rau cand vorbesti , nu prinde reteaua , intra anumite comenzi instant fara sa.l atingi etc ..toate au acelasi comportament . Preturile au fost intre 120 - 180 lei. Doar la unul am cerut return la bani . Ma mai gandesc daca sa cer si la celelalte doua. Oricum le.am izbit si le.am rupt de genunchi ..de ciuda.
Deci astea sunt doar de jucarie ..sa le pui in vitrina si sa te uiti la ele.
Hainele ..intr.un fel aratau in poze si altfel arata in realitate. Calitatea materialelor e rromeala de obor.
Cercei unii dintre ei mi.au placut , altii arata ca de obor ieftin .
Un cd.rom extern e cat de cat si un colier ieftineala.
Oricum de electronice sa fugiti . Daca e valoare mica atunci merita sa incecati . Dar nu va aruncati la sume mari ca sa nu va para rau.
Vroiam sa cumpar un laptop si un habybord pentru copil ..dar dupa esecurile astea m.am cam lecuit.

#27
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Când cumperi un produs, întâi te documentezi, nu te arunci să cumperi și apoi să dai vina pe un magazin sau un conglomerat de magazine cum este wish, aliexpress, ebay etc! Câți bani dai atât face. Și eu am cumpărat destule produse de pe wish, dar întotdeauna caut seller cu cât mai multe vânzări și aprecieri! Așa că nu e vina wish că ai cumpărat "petarde", e vina ta, că ai ales "petarde"!

#28
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Ai impresia ca sunt copil si la primul produs am facut comanda ? Am innebunit site.ul si aplicatia cu cautari si analize de produse. Asa ca nu insinua asa ceva daca nu ma cunosti.
Referitor la telefoane am vrut ceva in jurul la 200 lei (pretul final a fost mai mic datorita cupoanelor aplicate) care sa functioneze cat de cat normal .fara fite , camera sau alte nebunii. Ideea e ca nu functioneza de nici un fel. Macar sa zic ca le folosesc pe post de telefoane fixe si sa vb din cand cand la ele. Sa le vezi ce comportament ciudat au : baraie , se deschid aplicatii din senin ..de zici ca sunt gandite pentru u  film horror.
Daca vroiam ceva mai de ultima generatie si la un pret mai ridicat atunci cu siguranta alegeam ceva din tara. Astea le.am vrut pentru copii ca sa.i pot suna si sa vad pe unde sunt. Atat. Eu v.am spus experienta prin care am trecut. Daca altii vor avea mai mult noroc inseamna ca a meritat sa cumpere de acolo. Eu nu mai vreau experinte din astea pe banii si asteptarea mea.
Am incheiat si nu mai comentez nimic legat de acest subiect.

#29
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,892
  • Înscris: 25.01.2007
Ce hardware au acele telefoane?

#30
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Cum arata un cd-rom extern ..primit de la wish !!
Attached File  cd.1.jpg   951.94K   254 downloads  Attached File  cd.2.jpg   962.97K   228 downloads

 slai, on 12 martie 2018 - 12:12, said:

Ce hardware au acele telefoane?
android 4.4.2
5''

#31
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
android 4.4.2 / cpu- mtk6735 / ram 1g /rom 8g / camera de 5 mp / battery 2700 mah dar nu tine nici 2 ore fara sa-l atinga cineva . de incarcat dureaza cam 6-8 ore.

#32
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,892
  • Înscris: 25.01.2007
La 1 ram e normal sa mearga prost

#33
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
Daca e de 1ram inseamna ca de aia nu se poate vorbi normal la el , de aia se termina bateria in 2 ore (jumatate de ora daca il butonezi un pic) , de aia se deschid tot felul de aplicatii pe el fara sa.l atinga careva ?! Eu zic ca altceva e de vina - ca sunt doar niste stifturi facute la repezeala pe vapor.


#34
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Până la urmă, cine este vinovat? Wish? Ei nu fabrica telefoane, ei au magazine. Și în România găsești astfel de telefoane!

#35
mikemihai93

mikemihai93

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 10.09.2017
Wish e util dar nu pentru electronice, daca vrei calitate. Eu am inceput sa îmi cumpăr diferite mărunțișuri al caror preț e de 3-4 ori mai mare in țara noastră.

#36
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Mi-a ajuns si mie casca bluetooth, e ok, chiar ok, a fost 5 lei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate