Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

TELEKOM ar putea pleca din România

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#37
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016
Salutare oameni buni! Nu stiu...dar, Telekom-ul asta e de toata jena si se mai plang ca nu au clienti, ca e in cadere libera, ca vor sa vanda si sa plece din Romania! Am fost ieri cu cineva la un partener Germanos din Tg-Mures (doar pe Telekom are semnala la tara) sa prelungim un numar! Toate bune...dar cand am vazut ce oferta de fidelizare am avut ma gandeam ca sunt la inceputurile telefoniei mobile! Parca oamenii astia , marketingul lor e rams cu 20 ani in urma! Asa se explica lipsa de adaptare la piata,la specifivul zonei si asa mai departe! La 10 euro mi-a oferit minute nationale nelimitate, sms nelimitate doar in Telekom, fara minute in ropaming, fara minute ue mobil si atentie mare 1,5 gb date! asta e varianta S de abonament luat cu un cotet de alwiew pe 2 ani prelungire! Evident ...i-am spus doamnei ca continutul ofertei e jalnica...nu se poate asa ceva la prelungire sa oferi, ca au ramas la fundul listei ca si content! Replica....daca nu va convine puteti sa mergeti in alta parte! De necrezut! Norocul lor...ca deocamdata in zona e doar 2G de le Telekom si aLTII NU AU INCA SEMNAL! chiar asa au ramas managementul Telekom sau e jupuiala pe fata? In conditiile in care ceilalti operatori chiar ofera content! Ar fi cazul sa plece!

Edited by gceusan, 25 February 2017 - 16:33.


#38
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Pai nici nu îți trebuie net daca ai doar 2G :)

#39
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016

View PostEscapE13, on 25 februarie 2017 - 16:33, said:

Pai nici nu îți trebuie net daca ai doar 2G Posted Image
ma refeream la content..la atitudine in genere!

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sigur nu exista semnal nici macar de la un alt operator? Ai scanat cu mai multe dispozitive sa vezi ce retele gasesti?

#41
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016

View PostMembruAnonim, on 25 februarie 2017 - 16:37, said:

Sigur nu exista semnal nici macar de la un alt operator? Ai scanat cu mai multe dispozitive sa vezi ce retele gasesti?
din pacate ...nu...doar Telekom-ul are pe 2g...restul nimic inca! Bataie de joc!

#42
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 01.12.2014

View Postgceusan, on 25 februarie 2017 - 16:41, said:


din pacate ...nu...doar Telekom-ul are pe 2g...restul nimic inca! Bataie de joc!
unde?

#43
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016

View Postattis21, on 25 februarie 2017 - 19:59, said:

unde?
zona Mures...langa Targu Mures

#44
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Păi și atunci, acolo cum te dai pe net, cu 2G-ul de la Telekom? :huh:

#45
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Niciodata sa nu va bucurati cand un operator paraseste piata. Chiar daca sunteti nemultumiti de serviciile lor.

Concurenta este sanatoasa si tine preturile sub control si beneficii foarte multe pentru clienti.

In Europa primesti un cacat la un abonament de 20 de euro. Cam ce primesti la un abonament de 8 euro in Romania. Poate chiar mai putin.

Deci daca nu va convin serviciile unui operator, mutati-va la altul. Asta e frumusetea cand ai de unde alege.

Cand or mai fi doar doi operatori care or sa ofere preturi de tip cartel o sa va iasa pe nas rautatea cu care i-ati dorit moarte cat mai rapida unui alt (fost) operator.

Aveti grija ce va doriti sa nu cumva sa se intample.

Edited by Groot, 25 February 2017 - 21:53.


#46
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Pai 20 de euro în Germania e fix pix pt un om de rând. O masa necăjită pt 2 persoane la o bodega de-a lor. Nu mai faceți comparații din astea absurde.

#47
Ovidon

Ovidon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.04.2010
O masa necăjită pt 2 persoane la o bodega de-a lor.
Mai exact, doua snitzel-e.

#48
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Exact, și un suc :)

#49
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Sau un Cico. Ca pe vremea lui Ceausescu cand Cico era leader de piata si vedeai Coca Cola doar in filme.

Asta ca sa intelegi cum e treaba cu monopolul si ce misto e sa n-ai de unde alege.

#50
urtap

urtap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 01.02.2017
Din '64 parca, aveam si fabrica de Pepsi Cola. Se gasea, mai rar si cu pile uneori. De multe ori doar la baruri - restaurante... Mai gaseai si Brifcor sau Quick Cola, dar cert ca nu era concurenta.

Si venind vorba de concurenta, cu ce ne ajuta asa zis-a "concurenta" dintre supermarket-uri!?

Macar pe piata serviciilor de telefonie mobila, de internet fix sau mobil si televiziune cablu/fibra, a aparut RCS. Ca bazandu-te doar pe "concurenta" Orange, Vodafone si Telekom, sau Akta, NECC sau UPC, clientii tot "victime" sigure sunt. Uneori legati de glie, alteori mai "sempli", alteori mai gomosi "Pai ce, imi iau eu abonament ieftin? Pai stii tu cine sunt eu?"

In alta ordine de idei e clar ca factorul calitate e foarte important (Brifcor si Pepsi ersu chiar bune!). Dar asta inseamna si investitii masive. Eu fiind si client Telekom, va pot spune ca in zona de munte unde locuiesc, cablurile de internet ale acestora sunt tot fire zburatoare, cu viteze ametitor de mici. Intre timp, RCS furnizeaza in toata zona telefonie si internet mobil (doar 3G!). Fusesem tentat odata cu aparitia Telekom sa trec nu numai cu telefonia fixa, internet fix si TV la ei. I-am asteptat cu interes, dar cand am vazut preturie/oferta am ales alt provider. Fie ca vor ramane fie ca vor pleca, eu tot ii voi parasi.

#51
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Groot: ai dreptate si nu prea ; e f bine pt consumator final sa existe concurenta dar la mom acesta Telekom nu e vreun jucator de luat in seama , e cam " mana moarta "

#52
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Concurenta va fi mai mare atunci cand Digi va ajunge un jucator mai mare, deci disparitia Telekom ar incuraja concurenta.

#53
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Cum se zice totul este de vinzare, mai este nevoie de un pret potrivit, citeva idei am in minte, daca pleaca nemtii de la Telekom probabil vor sa vinda  in cistig sint constienti ca nu va mai exista crestere si vor sa se asigure ca nu o vor lua la vale.
Posibilii cumparatori Orange sau/si Digi vor prelua cu gindul de a ingropa diverse servicii telekom, daca vor dori sa faca lucrul asta din pacate pretul va fii mic pe Telekom.
Iata citeva exemple, Digi detine fibra, telekom cablu de cupru avantaj Digi, cablu de cupru la
Antene detine telekom , digi la fel in caz de preluare antenele telekom la gunoi.
Nu mai vorbesc de angajati ca odata cu preluarea vor fii
  data afara o parte din ei.

#54
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Dar daca cumparatoru telekom ar fi/va fi o firma mare care nu e prezenta inca in Romania?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate