Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

TELEKOM ar putea pleca din România

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#19
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Vei avea internetul ca acum. Dacă operatorul va face investiții în rețea, poate vei avea și viteze mari

#20
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
DE AR PLECA da repede tare....  ca ascultau pt ei si pt altii cu care fac bani....
Sa ramana veniturile in tara prin RDS.

https://ro.wikipedia...ile_TeleSystems

Edited by eboda, 04 February 2017 - 13:01.


#21
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Altă știre, care o contrazice pe cea despre care se discută:

http://www.zfcorpora...tphone-16151775

#22
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 14.05.2010

 vio73, on 07 februarie 2017 - 19:43, said:

Altă știre, care o contrazice pe cea despre care se discută:

http://www.zfcorpora...tphone-16151775
Asa cred si eu din moment ce am semnat cu Telekom un contract de prestari servicii pe 2 ani

#23
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Și ce legătură are contractul tău cu plecarea lor? Dacă e să vîndă, vînd firma cu abonați cu tot. Ba mai mult, contracte pe termen lung fac firma mai valoroasă...

#24
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 14.05.2010

 radunic, on 10 februarie 2017 - 07:29, said:

Și ce legătură are contractul tău cu plecarea lor? Dacă e să vĂŽndă, vĂŽnd firma cu abonați cu tot. Ba mai mult, contracte pe termen lung fac firma mai valoroasă...
Era vb de contract de prestari servicii in numele Telekom nu de abonament.dar asa este cand citesti printre randuri

#25
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Telekom este un prestator de servicii. Deci textul tău este ambiguu. Deci nu te înfoia că nu ai motiv.

#26
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
Orice oficial ar fi iesit sa spuna ca "sunt aici ca sa ramana", chiar daca sunt in discutii sa vanda. Amintiti-va de CEO-ul Zapp. Toata lumea stia ca e trimis ca sa vanda, el o tragea cu dezvoltarea.

Legat de Telekom: drum bun si cale batuta. De cand au venit nu s-a simtit nimic. Poate RDS le va pune la treaba pe tanticile Romtelecomiste.

Ar mai trebui sa vina o banca straina sa le puna la treaba si pe tanticile de la CEC.

#27
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 03.05.2006
Mare dreptate ai cu CEC. Am facut un card de credit la ei in 2014, atras fiind de dobanda buna. Atitudine foarte pasiva, hartii de adus cu binderul. Cea mai mare panarama a fost cand m-a pus sa semnez declaratie pe propria raspundere ca locuiesc cu bunicul si ne gospodarim separat - acolo am adresa in buletin. Plus ca am asteptat dupa nu stiu ce aprobare, deoarece nu-s proprietar pe vreo casa. Am intrat in hora, am jucat, am inghitit galusca si am luat banii. L-am inchis dupa un an si nici nu s-a pus problema de retentie. Mare pacat, imi place de ei ca-s banca romaneasca, dar ar trebui sa simplifice procedurile si ar intra lejer in top 3-4.

#28
wild_one_ro

wild_one_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 18.10.2008
http://m.zf.ro/busin...upului-16166380

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci pana la urma a fost un foc de paie cu plecarea?
Are cineva acces la tot articolul?

#30
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
De ce ar pleca din Romania?
Cred ca nu vor pleca, mai ales ca au castigat si contracte cu anumite institutii de la noi....
Parca era vorba si de o banca in viitor?

#31
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
Cu ce institutii au castigat contracte?

Edited by Alexis, 23 February 2017 - 11:59.


#32
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

 gump4, on 21 februarie 2017 - 20:31, said:

De ce ar pleca din Romania?
Cred ca nu vor pleca, mai ales ca au castigat si contracte cu anumite institutii de la noi....
Parca era vorba si de o banca in viitor?

Înafară de MAI și MApN, cine mai e?

#33
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

 KyKyKyKy, on 23 februarie 2017 - 12:32, said:


Înafară de MAI și MApN, cine mai e?
D.N.A. + altii...

#34
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,230
  • Înscris: 22.01.2004
La armata pana anul trecut au fost cei de la Vodafone. A castigat telekom licitatia din martie 2016?

#35
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
Reorganizare pana in 30 iunie 2017  si noutati dupa 1 iulie 2017 la Telekom.Deci, probabil ca nu pleaca din Romania.
sursa-link

Edited by gump4, 24 February 2017 - 12:08.


#36
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

 sergiuop, on 02 februarie 2017 - 21:50, said:

Eu nici acum nu inteleg de ce au venit si au preluat Romtelecom. Din cate stiu investitii nu au avut deloc - doar restructurari si disponibilizari.
Totusi care a fost interesul?Posted Image
Au venit prin grupul OTE.
Cred ca ar fi o prostie sa se retraga...

 constant7, on 02 februarie 2017 - 23:00, said:

Eu am lucrat in Romtelecom si stiu multe marsavii care s-au savarsit pe-acolo. Telecomul a fost pus pe chituci (intentionat) intr-o perioada cand se putea dezvolta foarte frumos si a fost vandut pe o suma derizorie catre OTE. Disponibilizarea a produs multe convulsii si tragedii- unii colegi au murit de suparare ori s-au sinucis, iar din cei care au supravietuit restructurarii se comporta ca niste nebuni din cauza stresului. Daca te uiti pe piata de comunicatii, aproape ca n-are rost sa intrebi care a fost interesul. Posted Image
Marsaviile sunt cele specifice romanesti, nimic din vina investitorilor. Nemtii au venit cu un control strict al calitatii si cu normarea stricta a muncii.
Apoi cu externalizarile...
Singura hiba, n-au stiut sa se adapteze la piata. Din cauza asta cel mai bun menegement a fost cel grecesc. Nu mai stiu cum il chema pe directorul grec dar ala chiar a facut o treaba buna, reusind sa redreseze un Romtelecom in carede libera.
O alta hiba a fost cu Cosmoromul, companie creata si lasata in paragina parca special pentru a fi vanduta ieftin. Investitii masive si marketing zero, asta a fost istoria Cosmorom.
Fiind companie cu capital majoritar Romtelecom, statul roman detinea o parte din ea. Prin preluarea de catre OTE, statul roman a fost scos din ecuatie. Atunci a inceput si marketingul agresiv. M-ar interesa actionariatul Cosmorom, erau cateva nume pe acolo... Poate le gasiti voi, eu n-am reusit.

 ovidiu21, on 02 februarie 2017 - 21:43, said:

Sa plece, prea scump.. prea ca la tara.
Poate pentru tine... Eu am la Telekom unul dintre cele mai atractive abonamente de pe piata de telefonie mobila!

Edited by Lexon, 24 February 2017 - 13:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate