Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

U.P.C. scumpeºte anumitor abonați abonamentele din 01.03 a.c d.Hr

- - - - -
  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#109
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003

View Postcatalinman, on 30 ianuarie 2017 - 21:40, said:

O veste excelenta si pentru mine. Posted Image Aveam ceva clienti de trecut de la UPC la RDS, nu puteau din cauza ca aveau perioada contractuala. Acum, pot sa rezilieze fara probleme cu UPC si sa ii mut la RDS. Posted Image
Idem si eu, ma mut si voiam sa trec la RCS, mai ales ca RCS a bagat fibra si aici (cu UPC mai aveam contract pana in octombrie)

Edited by megafanro, 31 January 2017 - 12:26.


#110
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Când aud de RCS ,pe lângã faptul cã îmi vine sa vomit,îmi mai aduc aminte și de bãtaia de joc începând de la agentul de teren,instalare,și tot ce tine de ei.bataie de joc
Și ptr ce? Ptr 5 lei in minus fata de UPC?Neah.
Cât timp UPC are dvr HD ,prefer UPC cu al lui internet slab decât nefuncționalitatea RDS când îți este lumea mai dragã.
O chestiune interesanta ar fi Telepom dar nu am in Costinești

#111
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,720
  • Înscris: 21.08.2008
De Revelion am fost la o pensiune unde exista net si tv de la Digi: lista//calitatea canalelor cam slabuta (ce eraHD era si SD-sa iasa la numar multe), netul wireless slabut. Degeaba stau bine pe LAN (ca dealtfel toti ceilalti) daca pe wireless ofera un router de care am inteles ca se plang multi atat de la Digi cat si de la Telekom. A, sa cumpar eu altul, nu, mersi. Ma trezesc ca nu am cui sa-l vand la pret ok daca ma bate gandul sa reziliez. Costuri suplimentare pentru ce? UPC ofera un pachet full tv excelent cu DVR si 2CI+, net (la mine fara probleme si in parametri 500/25) si voce nelimitat fix la doar 66 de lei, Daca maresc si cu 5 lei tot e ok si mult sub ce mi-au oferit Telekom cu toata fibra lor (si contract pe 2 ani).

#112
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,720
  • Înscris: 21.08.2008
Am sunat acum 30 de minute la UPC sa le solicit reducerea benzii de la 500 la 300 pentru 1-2 zile. De la inceput, desi parea ca ma intelege bine, domnisoara incerca sa-mi bage pe gat diverse... ba ca nu se poate, ba ca ulterior se poate dar numai cu un nou contract, ba ca sa vorbesc cu seful si revin, ba ca s-a rezolvat dar se poate doar pentru o saptamana... in final a ramas pana vineri sa am 300 in loc de 500 fara sa mi se scada nimic.
Cu aceasta ocazie confirm ca se vor schimba abonamentele si pentru cei care nu exista cu al lor cod de client in linkul de mai sus. Mai mult, pentru mine incepand chiar de azi voi fi trecut la noul abonament de tv. Am solicitat expres ca orice modificare sa se faca fara plata redusa sau fara modificarea perioadei contractuale.
Sa vedem cum pun ei problema, inclin sa cred ca voi avea o noua perioada contractuala de un an incepand cu data modificarii abonamentului tv (desi se spunea ca din martie).
Asteptam evolutia bolii.

PS: wow, deja au aparut Bollywood si FilmBoxurile in grila Horizon Go, asta inseamna ca au operat si pe tv.
Am deja downgradeul la netul de 300 iar la MyUPC apare doar TV Digital fara sa stiu daca e Play Familia sau Maxim dar cred ca e Maxim.

Edited by danghetau, 31 January 2017 - 11:35.


#113
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Eu am zis ca e valabil pentru cei care nu sunt pe noua pachetizare

#114
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postcatalinman, on 30 ianuarie 2017 - 21:40, said:

O veste excelenta si pentru mine. Posted Image Aveam ceva clienti de trecut de la UPC la RDS, nu puteau din cauza ca aveau perioada contractuala. Acum, pot sa rezilieze fara probleme cu UPC si sa ii mut la RDS. Posted Image
Da, o veste buna si pentru mine Posted Image

#115
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
@danghetau: Așa îți apare, nu?

Attached File  upc.png   15.86K   64 downloads

#116
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,720
  • Înscris: 21.08.2008
Exact asa doar ca am telefonie fixa nelimitata nu doar UPC, ramane sa se actualizeze in sistem.

#117
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,853
  • Înscris: 26.02.2010
UPC România a venit sa facã profit. Și când aveau tv analogica scumpeau o data la câteva luni abonamentul.

#118
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Postaris86, on 31 ianuarie 2017 - 14:01, said:

UPC România a venit sa facă profit. Și când aveau tv analogica scumpeau o data la câteva luni abonamentul.
Bineînțeles că vor să facă profit altfel Liberty Global ar fi retras UPC de mult din România. Nu asta e scopul unei firme? Eu am analogic de când au preluat cablistul local (acum 14 de ani cred) și au scumpit cred că maxim de 3 - 4 ori (câte 1 leu). Acum prețul a rămas la fel pentru analogic de mai mulți ani iar pe digital am avut parte de scumpire o singură dată. Deci nu există scumpire la câteva luni, ar fi ceva absurd.

Edited by Kalman2007, 31 January 2017 - 14:11.


#119
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,853
  • Înscris: 26.02.2010
În București, intre 2005 și 2008 au scumpit de câteva ori abonamentul, dupã care am trecut la rcs.

#120
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,720
  • Înscris: 21.08.2008
Lasa ca si altii au scumpit benzina peste noapte cu destul de mult si nu a murit nimeni.

#121
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
De 6 luni de cand sunt abonat pe aceasta pagina nu mi-a fost afisat nimic
Attached File  upc of.png   43.23K   60 downloads

Acelasi mesaj si cand accesez extra optiuni
Attached File  upc of2.png   29.79K   58 downloads

#122
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Așa e și la mine :D

#123
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,720
  • Înscris: 21.08.2008
Am zis ca daca tot m-au trecut la grila maxima sa intreb si de Reply care, din cauza unor probleme este momentan indisponibil.
Sunt interesat sa aflu cum va considera domnisoara de la fidelizare situiatia mea, teoretic sub contract pana in iunie. Teoretic pentru net pot renunta la downgrade dar cu tv pare ca s-au grabit sa ma bage de acum si nu din martie.
Daca nu accept nimic revin vineri la 500/25, raman cu grila veche si cu 2-3-4 leiu in plus si contract pana in iunie cand voi renegocia.
Daca accept probabil voi fi cu un nou contract de azi sau de joi (grila tv maxima si 300/6), la voce ramane ca pana acum, nelimitat fix national. Sa vedem si pretul. Teoretic ar trebui sa-mi faca o reducere deoarece downgradeul de la 500 la 300 e mai "scump" decat upgradeul celor cateva canale tv, eu avand deja Maxim SD.
Apropo: mai e cineva caruia i s-a modificat grila tv acum (pana cand se anunta, in martie)?

#124
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

U.P.C., precizări despre prețul abonamentelor:


U.P.C., unul dintre principalii furnizori de cablu TV, vine cu precizări referitoare la prețul serviciilor pentru perioada următoare.

"U.P.C. România își propune, în permanență, să le ofere clienților servicii de internet, televiziune și telefonie la cele mai înalte standarde, astfel încât aceștia să se bucure de cea mai bună experiență de divertisment și cea mai bună experiență de conectivitate, oriunde ar fi. De aceea, la sfârșitul anului trecut, am lansat un nou portofoliu de produse, reconfigurând pachetele noastre de servicii într-un concept simplificat și consolidat care aduce clienților U.P.C. o serie de beneficii prin îmbogățirea grilei de canale și creșterea vitezei de internet", precizează compania într-un comunicat primit la redacție.
"Astfel, prin acest demers punem la dispoziția clienților noștri cele mai noi servicii U.P.C. și extindem beneficiile către aceștia, venind în întâmpinarea solicitărilor primite de la abonații noștri: simplificăm portofoliul de produse și oferim un plus de beneficii clienților.
Unui segment de clienți, alături de trecerea la noul portofoliu de produse, li se va majora prețul facturii lunare, aceasta reflectând o parte din creșterea costurilor de furnizare a serviciilor. Majorarea de preț se aplică doar clienților care au fost informați individual de acest aspect. Toți clienții cărora li se modifică contractul de furnizare de servicii au fost notificați, în prealabil, în mod transparent și individual, prin mijloacele cerute de lege. Toți clienții cu creșteri de tarif au fost informați și asupra dreptului lor de a înceta contractul fără plata de penalități sau despăgubiri.
Întregul demers vine în întâmpinarea nevoilor clienților noștri, oferindu-le posibilitatea de a se bucura de cele mai noi servicii U.P.C.", mai precizează compania.
Sursa: https://www.dcnews.r...lor_531095.html

Edited by megafanro, 31 January 2017 - 16:50.


#125
Zoltan00

Zoltan00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.10.2016
Eu am reinnoit contractul în noiembrie. Atunci am fost sunat si au insistat ca sa trec de la 60mb/s la 200 pentru 5 lei în plus, cu toate ca nu am nevoie de viteza , îmi ajungea și cea de 60.
Acuma ce sa fac? Ma forteaza iarasi cu netul de 300.  Au devenit destul de lacomi.
Nu e vorba de acei 3 lei, dar tot imi baga pe gat ceva de care nu am nevoie.

Din pacate RDS nu are retea la noi in oras Posted Image

Attached Files



#126
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Exact cum am zis din start. Nu se scumpește pentru fiecare abonat. :)

Edited by Kalman2007, 31 January 2017 - 16:55.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate