Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

U.P.C. scumpeºte anumitor abonați abonamentele din 01.03 a.c d.Hr

- - - - -
  • Please log in to reply
758 replies to this topic

#1
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
UPC, unul dintre principalii operatorii de cablu TV de pe piaþa localã, va majora de la 1 marite facturile tuturor abonaþilor.



Facturile abonaþilor UPC vor creºte din martie cu 2,23/lunã (TVA inclus).
''Te informãm cã, începând din luna martie 2017, valoarea facturii UPC va fi majoratã cu 2,23 lei/lunã (TVA inclus), aceastã majorare reflectând o parte din creºterea costurilor de furnizare a serviciilor. Ȋn conformitate cu prevederile articolului 51 alineatul (7) din Ordonanþa de Urgenþã 111/ 2011 privind comunicaþiile electronice, în cazul în care nu eºti de acord cu aceste modificãri, ai dreptul de a denunþa unilateral contractul, în termen de 30 de zile de la data primirii prezentei notificãri, fãrã plata niciunor penalitãþi sau despãgubiri. Ȋn acest sens trebuie sã te prezinþi personal în orice magazin UPC pentru a depune cererea'', este notificarea primitã de cãtre abonaþi.
Tot din luna martie conþinutul grilei de canale TV se va modifica, viteza de internet va creºte la 300 Mbps, iar beneficiile serviciului de telefonie vor rãmâne neschimbate. Principalii concurenþi ai UPC România sunt RCS&RDS ºi Telekom.

Sursa

Toti incearca sa mai reduca costurile si UPC ii da inainte cu scumpirile.

Edited by a_d_y, 03 February 2017 - 16:58.


#2
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 04.04.2008
Nu inteleg asta ''viteza de internet va creste la 300 Mbps'' ? :)

#3
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Care au 200 Mbs probabil vor trece la 300 Mbs.

Edited by aris86, 30 January 2017 - 14:10.


#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Trist.
Abia mi-am luat CI de la ei.
Și eu la cine mă mut? Posted Image

#5
MrEugen87cl

MrEugen87cl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.01.2016
La cine va creste la 300mbps? Pana una alta ma trezesc ca e arpins becul de telefonie la router,eu nu am avut si nici nu am solicitat asa ceva de la Upc,in my Upc apare ca am si alo nelimitat,sun la ei,imi spun ca este o eroare,ca nu a modificat nimeni contractul sa adauge altceva. Intre timp becul tot aprins e. O mizerie si la astia. Pacat ca nu am alte alternative la upc.

Edited by MrEugen87cl, 30 January 2017 - 14:11.


#6
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010

View PostKyKyKyKy, on 30 ianuarie 2017 - 14:07, said:

Trist.
Abia mi-am luat CI de la ei.
Și eu la cine mă mut? Posted Image

La orange/telepom/rcsrds-esh. :D

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
O veste mai buna nici nu puteai sa-mi dai! :D

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008

View Postaris86, on 30 ianuarie 2017 - 14:12, said:


La orange/telepom/rcsrds-esh. Posted Image

Nu vreau antene parabolice. Nu le suport și la furtuni nu vreau să stau să le curăț sau să stau să caut sateliți.
Vreau CI pentru LG. Nu mă întorc la niciun STB. Prefer să nu îmi mai iau televiziune dacă nu am CI.

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Aoleo ăștia au făcut o știre din asta, o știre incompletă și pe jumătate falsă Posted Image În primul rând e greșit ce au postat cei de la Capital.ro Posted Image  Citiți și aria TV de la UPC.
Nu toți vor avea parte de o scumpire ci doar anumiți abonați mai vechi care au o viteză mică la net și abonamente mai vechi de Familia sau Maxim. Acest proces a început deja acum câteva luni deci nu e o noutate. La unii s-a scumpit deja dar li s-a mărit viteza de net și au fost trecuți la abonamentele noi adică cu o grilă mai bună.

Scumpirea se aplică numai celor care au primit mail de la UPC!

Dacă vă apare Clientul nu a fost găsit înseamnă că nu o să fiți trecuți pe abonamentele noi, deci fără scumpire http://www.upc.ro/redefinire-servicii

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 14:45.


#10
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,858
  • Înscris: 04.03.2016

View Postaris86, on 30 ianuarie 2017 - 13:58, said:

.............

Si este normal ca cineva care a platit anticipat pe 6 luni, sa plateasca scumpirea asta ?
Eu am platit in luna ianuarie anticipat pe 6 luni, mi-e mi se va taxa in plus din martie ? sau ramane la fel pana cand e platita factura .... Sper ca sa inteles ce vroiam sa zic Posted Image
P.S specific ca am doar TV Digital ( UPC TV OPTIM HD ) de la ei :D

Edited by Ghiordi, 30 January 2017 - 14:23.


#11
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View PostGhiordi, on 30 ianuarie 2017 - 14:21, said:

Si este normal ca cineva care a platit anticipat pe 6 luni, sa plateasca scumpirea asta ?
Eu am platit in luna ianuarie anticipat pe 6 luni, mi-e mi se va taxa in plus din martie ? sau ramane la fel pana cand e platita factura .... Sper ca sa inteles ce vroiam sa zic
P.S specific ca am doar TV Digital ( UPC TV OPTIM HD ) de la ei :D

Dacă nu ați primit mail și la adresa asta scrie că CLIENTUL NU A FOST GĂSIT înseamnă că nu veți avea parte de scumpire http://www.upc.ro/redefinire-servicii
S-a discutat asta de câteva luni pe aria TV.

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 14:35.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKalman2007, on 30 ianuarie 2017 - 14:21, said:


Scumpirea se aplică numai celor care au primit mail de la UPC!
Posted Image Posted Image

#13
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- Corect ! Din pacate Capital , preluat si de Economica , Money publica stiri din dorinta de a rebolta click-uri .
- Astept reactia celor din telePom , cei ce in ultimii ani au scumpit mereu tariful , transmitand programe free.to.air si scotand -pe ascuns- altele .

#14
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Ce scrie în mail: Pentru ca tu sa ai cele mai noi servicii UPC, în urmatoarea perioada, toate abonamentele actuale se transforma în Connect si Play.

E fals. Au confirmat la Relații cu Clienții că nu toți o să fie trecuți pe abonamentele noi ci doar cei cu Familia/Maxim vechi + net minim de 60 MB. În rest e doar la cerere. Nici eu nu am primit mail și nici nu o să primesc.

Edited by Kalman2007, 30 January 2017 - 14:32.


#15
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- Introducerea de programe fara acordul abonatului e o practica la telepom , cu scopul umflarii pretului , nerespectand legea (introdusa la sfarsitul 2015 , din pacate nu-i mai retin numele si numarul , avand rolul de a proteja suplimentar abonatii de abuzurile operatorilor ) .
- In acest caz e , oarecum , vorba de altceva .

#16
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Ce credeau abonatii UPC???... ca reclamele de pe Discovery, AMC si TNT Romania sunt moaca? Posted Image..si bonus la marire vechiturile de documentare din restul pachetului Discovery :)))

Edited by arbuneaionut, 30 January 2017 - 14:39.


#17
STARTREK1

STARTREK1

    cãutãtor pe gugãl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View PostKyKyKyKy, on 30 ianuarie 2017 - 14:18, said:

Nu vreau antene parabolice. Nu le suport și la furtuni nu vreau sã stau sã le curãț sau sã stau sã caut sateliți.
Vreau CI pentru LG. Nu mã întorc la niciun STB. Prefer sã nu îmi mai iau televiziune dacã nu am CI.
la Focus ai CI si daca e ancorata bine nu cauti nici un satelit dupa furtuna
Attached File  46b5e41607d6de50000c96b2b4f3a653.jpg   129.13K   45 downloads

ps.sa asteptam un comunicat oficial de la UPC si apoi sa abe.. scuze, sa vorbim de scumpiri

#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View Postarbuneaionut, on 30 ianuarie 2017 - 14:35, said:

Ce credeau abonatii UPC???... ca reclamele de pe Discovery, AMC si TNT Romania sunt moaca? Posted Image..si bonus la marire vechiturile de documentare din restul pachetului Discovery Posted Image))
Citește mai sus ce am postat Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate