Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Cine sunt și ce caut în Poiana lui Iocan

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
204 replies to this topic

#199
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,337
  • Înscris: 29.07.2013

View Post5w30, on 04 iunie 2017 - 14:49, said:

Sunt tot eu. Ma joc cu nervii altora.

Daca o faci pe forum, e problema ta, daca o faci in Poiana s-ar putea sa ai probleme, nenea @HALLS !

#200
5w30

5w30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 14.04.2017
:) ce ti-e si cu IPurile astea... sa nu zici ca moderatorii se enerveaza :D

#201
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDRAGUNOV, on 04 iunie 2017 - 06:58, said:

Din pacate, sunt aproape convins ca nu am scris nimic

Confirm

View Posttomaso, on 04 iunie 2017 - 14:45, said:

Eu sunt la o bericica pe malul Dunarii.
Astept sa-mi vina crapul la gratar ...
Prefer cafeneaua in locul stirilor cu teroristi si oameni ucisi, sau ce a mai zis nu stiu ce politician.

Prefer sa-i citesc pe colegi.

God loves you for that!
Bless you!

#202
Cloudfare

Cloudfare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 15.05.2017
Imi place sa sar pe trambulina - nu eu o parte din mine pentru ca eu tastez

#203
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008
Intru pe softpedia de multa vreme si 99% din timp citesc. Am intrat si postat putin pe sectiunea fotografie pt ca sunt fotograf.  Pe Poiana lui Iocan am intrat mai recent in lumina  evenimentelor  politice din ultimele 6 luni. :-)

Edited by tipareth, 07 July 2017 - 17:00.


#204
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View Postspider_zero_sapte, on 21 ianuarie 2017 - 23:19, said:

Bună seara, tuturor colegilor.

Doamnelor, domnișoarelor și domnilor, observăm cum de la o zi la alte ”luptele” pe această arie, cu blagoslovenia moderatorilor și încuviințarea
staffului acestei platforme de dezbateri libere, devin tot mai crâncene. Aproape că nu mai contează subiectele de discuție și importanța
social politică a acestora când pasiunea ajunge să ia locul rațiunii și a moderației, iar noi userii uităm că suntem oameni obișnuiți și că
voința și putința noastră este aproape insignifiantă, în sensul că oricât am lupta pentru o idee, sunt șanse minime ca să putem influența cu ceva
opiniile și atitudinile unor grupuri mari de persoane. Se poate lesne observa că nici măcar opiniile și ideile partenerilor (și îmi place să cred că
trebuie să fim mai mult parteneri decât opozanți, mai ales că mulți dintre noi ne cunoaștem sub aceste identități virtuale de ani de zile) nu le putem schimba.

Și atunci apare legitimă întrebarea: pentru ce atâta patimă, pentru ce atât aplomb? De ce să persuadăm până în pânzele albe ”adversarii”.
Foarte mulți colegi de ai noștri, ale căror mesaje le citeam cu plăcere, au ales să scrie foarte rar sau deloc tocmai pentru că am ajuns într-o situație
aproape imposibilă în ce privește duelurile verbale duse la extrem. Și nu e bine deloc că se întâmplă așa; politicienii și vedetele vin și pleacă, iar noi
rămânem aici să ne purtăm ură unul altuia fără vreun motiv întemeiat.

Din aceste considerente am deschis acest thread de discuție în care, oricine dintre noi, dacă dorește, după ce-și face introspecția,
să împărtășească celorlalți motivele, cauzele și eventual, dacă consideră necesar, scopul pentru care alege să scrie pe aria de social-politic.

Încep eu. Am început să scriu în Poiană din 2009, dacă nu mă înșală memoria odată cu evenimentele de la Chișinău din primăvara acelui an. De citit și urmărit această arie am făcut-o înainte de a avea cont pe forum. Am găsit aici comentarii și analize interesante, pe care le citeam cu plăcere deoarece sunt pasionat de fenomenul politic sub toate avatarurile sale, atât de partea sa teoretică (păcat că nu mai scrie @moftware) cât și partea de praxis și fenomenologie. Cum talk-show-urile și dezbaterile politice s-au degradat dpdv epistemic de-a lungul anilor ( sau poate m-a maturizat eu - naiba știe?) am considerat dezbaterile de pe această arie, cu bune și cu rele ca fiind mult mai utile de urmărit și cu învățăminte de tras decât spectacolul uneori grotesc chiar al televiziunilor.
Cu timpul am ajuns să ignor complet emisiunile TV cu și despre politică rezumându-mă la a viziona doar calupurile de știri, iar în ultima vreme doar cele din online.
Deși nu sunt 100% mulțumit de calitatea dezbaterilor și chiar de modul cum înțeleg să combată unii colegi, consider că per total, aria este una interesantă, utilă
și cu mult mai decentă decât alternativele din media sau online. Consider că apelându-se la bunul-simț al userilor și la instrumentele regulamentului starea de fapt
poate fi îmbunătățită.

Acestea fiind spuse, vă mulțumesc că ați avut răbdarea să citiți mesajul acesta(cu toate greșelile ortografice și ortoepice pe care le conține) și vă urez toate cele bune, sănătate, curaj și înțelepciune.

Cu sinceritate, al vostru coleg și prieten @spider.
Nu ai spus cine eşti şi ce cauţi în Poiana lui Iocan...

#205
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Peste o alta lunga perioada de timp, urmeaza sa vedem cine a avut dreptate si cine a gresit. Iar.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate