Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Se poate taia un butuc de broaca de usa?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Omul a intrebat daca "se poate taia" si voi, v-ati apucat sa faceti studii de marketing, de filozofia broastei taiate/netaiate, cumparate/ necumparate. Nu era mai simplu sa-i raspundeti la intrebare? Daca mai avea nelamuriri, revenea si cu alte intrebari.Asa, trebuie sa aleaga ceea ce-l intereseaza din toata ciorba asta de teoria butucului de broasca.

#20
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
Pai, aici este un forum de comunicare, consultare, aflare idei, alte rezolvari ale problemei, recomandari... etc.
I s-a explicat ce se poate si ce nu, apoi, este normal sa se vina si cu alte idei, chiar si marketing...

#21
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 21.03.2012
Broasca este pt acces curte, montata pe o poarta care este metalica, dar care nu are toate cele 4 laturi, ci numai 3 in forma literei C. Latura fara bara metalica este exact verticala unde se prinde broasca. Pt aceasta broasca voi confectiona o cutie metalica in care se va monta broasca. Accesul la functiile broaste vor fi numai din interior, in exterior nevazandu-se nimic. Fata in fata cu broasca va fi yala electromagnetica.
Attached File  20161209_105058.jpg   678.43K   18 downloads

Aceste e motivul pt care trebuie sa improvizez, partea de butuc care iese din cutie spre exterior trebuie taiata la fata cu cutia!

Edited by talica, 09 January 2017 - 10:37.


#22
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Nu te mai zgarci atata cu taiatul ca din ce vad nu cred ca e problema pentru tine daca arunci alti 20-30-40 lei pentru un butuc cu destinatia ceruta.

PS. Pune un cornier si pe partea cu balamalele ca arata naspa asa. Si o piedica sa nu iti ridice poarta.

#23
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 21.03.2012
Ideea cu blocatul portii e foarte buna. Am preluat-o! Chiar daca are cam 70 KG. Eu intotdeauna am considerat ca achizitionand un lucru mai de calitate, nu inseamna bani aruncati, ci din contra. Cand am deschis acest topic nu am stiu ca sunt si butuci scurti, deci nu a fost vorba de zgarcenie. Multumesc tuturor pt pareri si sfaturi.

Edited by talica, 09 January 2017 - 13:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate