Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

S7 Edge se blocheaza din senin in Stand By

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

#37
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postalseeme, on 08 ianuarie 2017 - 15:51, said:

Poti sa-i sugerezi intr-un mod mai frumos fiindca nu suntem in ghetou.
Probabil ai uitat partea cu "cat dai atata face...fani samshit...fala e mare..." Hai totusi sa nu fim ipocriti.

#38
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
"calitate" samsung. Asta este firma de facut masini de spalat si aspiratoare, nu telefoane
Si nu inteleg de unde atata nesimtire cu preturile la ei, au ajuns sa fie la fel de scumpi ca firmele care stiu ce fac, precum apple,sony,asus etc

Edited by utopias, 08 January 2017 - 16:03.


#39
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View Postutopias, on 08 ianuarie 2017 - 16:00, said:

"calitate" samsung. Asta este firma de facut masini de spalat si aspiratoare, nu telefoane
Si nu inteleg de unde atata nesimtire cu preturile la ei, au ajuns sa fie la fel de scumpi ca firmele care stiu ce fac, precum apple,sony,asus etc
Apple stie ce face? Nu sunt fan samsung, dar clar sunt fan android.
Inainte sa atacu o firma, uita-te la apple. Sunt asa scumpi pentru ca lumea cumpara. Apple de ce sunt asa scumpi? Cu ce e mai special? O amica si-a trimis al ei iphone 5 de 3 ori in service din cauza baterie. Cu ce e mai special apple decat orice alta firma care foloseste os android? Sunt curios.
Si ce daca au inceput cu masini de spalat? Nu ai voie sa se reprofileze, sa incerce si altceva. Eu zic ca au facut o treaba buna pana acum. Nu esti obligat sa cumperi samsung cum nici eu nu cumpar apple. Personal folosesc androidul ca e mult mai flexibil decat ios.

View Postalseeme, on 08 ianuarie 2017 - 15:51, said:

Poti sa-i sugerezi intr-un mod mai frumos fiindca nu suntem in ghetou.

Concluzia este ca telefonul trebuie sa fie trimis in service. Posted Image
Cred ca e destul de ok sugestia mea. Tinand cont ca mai are 2 luni de garantie. Nu as sta pe ganduri :)

Edited by danidica, 08 January 2017 - 16:18.


#40
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Imi place asta cu Sony care n-au reusit sa lipeasca display-ul/spatele/conectorii decit cu nu se stie ce dar multi presupun ca scuipat...

#41
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View Postutopias, on 08 ianuarie 2017 - 16:00, said:

apple,sony,asus etc
Sony nu mai este de ceva timp un punct de referinta in materie de telefoane. Sticla care se dezlipeste de corpul telefonului, overheating la greu, camera foto care promite marea cu sarea dar este intodeauna in urma competitorilor, telefoane waterproof care de fapt nu sunt, software lipsit de intuitivitate etc.

De Asus nu mai zic, seria a doua de Zenfone-uri a fost un mare fiasco. Carcasa care crapa, update-uri software inexistente, probleme cu difuzorul.

Si Samsung-urile au probleme, dar (exceptand problema lui Note 7) nu sunt la fel de grave precum cele ale celorlalti producatori.

#42
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Forumul asta a decazut mult in calitate, si ma refer pe mai multe arii nu numai pe telefoane. Asta pentru ca toti "necunoscatorii" ca sa nu zic altfel, haterii, bagatorii in seama, isi dau cu parerea si chiar cred in ce bazaconii spun.
Aria de Fun s a raspandit pe o parte buna din forum.

Apropo pentru cei care se incadreaza in ce am zis mai sus, firma aia de aspiratoare produce piese pentru apple. Asa ca data viitoare cand va culcati cu minunatul iphone in mana sa aveti in cap ca aveti componente de aspirator in el.

Edited by alin62, 08 January 2017 - 16:47.


#43
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Va rog ca pe viitor sa postati in spiritul unei arii tehnice, cu exemple si argumente tehnice si nu cu impresii sau alte postari neadecvate.
Daca initiatorul nu respecta regulile ariei, nu va intindeti la discutii, redirectati-l catre regulament sau postarile existente pentru modelul sau problema lui.

1. Regulamentul ariei: CITIȚI AICI ÎNAINTE DE A POSTA!
2. Pentru acest model de telefon exista deja topic: Samsung Galaxy S7 Edge

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate