Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

S7 Edge se blocheaza din senin in Stand By

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

#19
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postf300, on 08 ianuarie 2017 - 13:57, said:


Mdea, doar ca prin configuratie unii inteleg procesor si RAM, altceva nu mai exista pe linga. Display, dimensiuni fizice versus display, rezistenta la apa, camera, slot microSD - astea de obicei nu se pun la socoteala.
Multi saliveaza cand vad un dooogggeeee 16 core cu 16 gb ram, chiar daca e o pocnitoare haterii se conving ca au facut afacerea vietii.
Ce sa discuti cu niste copilasi care se bucura cand aud ca un samsung are ceva probleme, asta din zeci de milioane vandute.

View Postneehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 14:01, said:


Am postat in aria "Android" iar aceasta problema poate sa tina de partea de soft. Nu am postat aici cu problema la un laptop sau la o masina.

Trebuia sa postezi in aria deja existenta.

View Postnick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 14:09, said:

Nu sunt hater și nici penibil. Pe mine mă intrigă
Dar nu te intriga faptul ca S7 edge este vandut in zeci de milioane de unitati? Telefoanele alea pe care le ridici tu in slavi ca sunt la jumate de pret, sunt vandute intr un numar muuult mai mic si cu toate alea se strica si alea.
Normal ca din 30 mil de produse o sa vezi mai multe stricate fata de produsele care s au vandut in 100.000 exemplare sa zic. Nu ti se pare logic?

#20
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Chiar nu vreau să intru în polemică cu tine și nici nu mă interesează.
Eu vreau un telefon să fie fiabil și conform necesităților mele. Încheiat

#21
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Asa si ce legatura are cu faptul ca unuia i s a stricat un S7 edge din zeci de milioane de unitati?

#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Tu ai citit ce am postat mai devreme? De ce continui? Am directionat către ariile specifice. Tot încerci să susți un telefon. În caz că ai observat pe aria ai o problemă la sistemul de operare (deschis de mine), ajut pe oricine, indiferent de ce marcă are. Chiar nu țin partea unui telefon. Dar constat că există două feluri de oameni: cei cu samsung și aifon și restul lumii!

#23
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005
Ce mai intrebi pe aici daca e in garantie.

Du-l la ei, ti-l resofteaza, mai faci teste timp de o luna si vezi daca merge.

Daca ti-as spune ca e mai bine sa pui un custom ROM si nu ai probleme, l-ai resofta avand in vedere ca e in garantie si ai dat o gramada (aproape doua) de bani pe el ?

#24
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postnick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 13:37, said:

Câți bani ai dat, atât face! Dar de, fani samshit. Sunt n modele cu aceiași configurație, la jumate de preț și suport foarte mare pe xda. Dar de, fala e mare!
Da am vazut foarte bine ce ai postat, poate tu ai uitat.

Si da exista doua categorii, unii care sunt multumiti de telefoanele lor si nu au nici o treaba cu altele, si haterii care daca vad un cuvant cheie "samsung, iphone..." gata se declanseaza ceva in ei si iese haterismul la iveala.

#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postnick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 14:27, said:

Dar constat că există două feluri de oameni: cei cu samsung și aifon și restul lumii!

Sincer cind am incercat sa cumpar o husa de sarbatori pentru cineva si n-aveam timp sa astept dupa posta am constatat ca restul lumii pentru vinzatori nu mai exista!

#26
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View Postf300, on 08 ianuarie 2017 - 14:39, said:


Sincer cind am incercat sa cumpar o husa de sarbatori pentru cineva si n-aveam timp sa astept dupa posta am constatat ca restul lumii pentru vinzatori nu mai exista!
Nu am înțeles nimic din ce ai scris! Sper că nu ai uitat cât de ”politicos” ai fost gonit de pe aria oneplus, tot un mic hater erai.
Haterii sunt cei care țin cu dinții de o plăcere a lor și denigrează ceva ce cred ei că e mai bun decât al lor!
Păstrați-vă plăcerile, nu sunt banii mei, faceți ce vreți cu ei!

#27
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postnick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 14:44, said:

Nu am înțeles nimic din ce ai scris! Sper că nu ai uitat cât de ”politicos” ai fost gonit de pe aria oneplus, tot un mic hater erai.

Ciudat, eu imi amintesc ce mult aberati cu cit de superioara e garantia oferita de un chinez cu o adresa de gmail garantiei de la emag.
Si cum va ieseati cu totii din pantaloni cind va aratam buguri nerezolvate de un an jumate (din viata de vreun an jumate a lu' 1+) ca e vina mea cind alea erau confirmate in bug tracker-ul oficial.

#28
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View Postnick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 13:46, said:

Nu e deloc invidie, e silă față de samshit că jegmănește omul! Vezi la profil ce telefon am și taci! Am copii mai mari decât tine poate, copilu Posted Image
In loc sa sariti cu gura pe el ca are samsung ar trebui sa il ajutati. Si eu am samsung, e al doilea samsung luat si nu am probleme cu el. Am avut allview. Nici cu el nu am avut probleme. Care  e problema ta ca am samsung? Ma comanzi pe mine cumva? Daca tot te lauzi ca ai copii, bagale lor in cap ideile tale preconcepute. Nu incerca sa iti bati joc de altii si sa-i iei in ras. Nu imi pasa ca te pricep la telefoane, bunul simt trebuie sa primeze.
Ca sa nu fiu offtopic... Incearca o reinstalarea de soft cu odin si vezi daca tot asa face. Daca da trimite-l in garantie, insista cu ea. Se putea intampla la orice alt telefon asa ca gura mica, joc din glezne.

#29
neehanejga

neehanejga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 26.10.2011
Da o sa incerc...
Nici eu nu am avut vreo problema cu precedentul model S5, si am zis sa trec la un model mai nou, dar ghinionul a fost de partea mea, se pare.
Eu am venit aici sa cer un sfat, nu sa ne certam unii cu altii. E clar ca gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa aleaga dupa bunul plac.
Va multumesc frumos pentru raspunsuri!

#30
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View Postneehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 15:04, said:

Da o sa incerc...
Nici eu nu am avut vreo problema cu precedentul model S5, si am zis sa trec la un model mai nou, dar ghinionul a fost de partea mea, se pare.
Eu am venit aici sa cer un sfat, nu sa ne certam unii cu altii. E clar ca gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa aleaga dupa bunul plac.
Va multumesc frumos pentru raspunsuri!
Cu placere, sa ne tii la curent :)
Ai avut doar ghinion. Puteai avea probleme cu oricare alta marca de telefoane

#31
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005

View Postdanidica, on 08 ianuarie 2017 - 14:58, said:

Ca sa nu fiu offtopic... Incearca o reinstalarea de soft cu odin si vezi daca tot asa face. Daca da trimite-l in garantie, insista cu ea. Se putea intampla la orice alt telefon asa ca gura mica, joc din glezne.
Nu are rost sa jignesti pe aici.

I-am mai comunicat celui care a deschis topic ca e liber sa-l trimita in service fiindca e in garantie. Nu or sa stea aia de acolo sa astepte sa se manifeste problema, ori il resofteaza din prima ori cunosc problema (daca e din punct de vedere hardware).

Important este sa le arate problema celor la care preda telefonul ca sa treaca pe procesul verbal (in cazul in care e cumparat de la un dealer din oras sau un magazin al vreunui operator de telecomunicatii).

Daca este din Bucuresti se poate prezenta la ESD Service (Samsung) la Apacca si intr-o ora e rezolvat.

#32
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View Postalseeme, on 08 ianuarie 2017 - 15:37, said:

Nu are rost sa jignesti pe aici.

I-am mai comunicat celui care a deschis topic ca e liber sa-l trimita in service fiindca e in garantie. Nu or sa stea aia de acolo sa astepte sa se manifeste problema, ori il resofteaza din prima ori cunosc problema (daca e din punct de vedere hardware).

Important este sa le arate problema celor la care preda telefonul ca sa treaca pe procesul verbal (in cazul in care e cumparat de la un dealer din oras sau un magazin al vreunui operator de telecomunicatii).

Daca este din Bucuresti se poate prezenta la ESD Service (Samsung) la Apacca si intr-o ora e rezolvat.
Si de unde reiese ca am jingit eu?

#33
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005

View Postdanidica, on 08 ianuarie 2017 - 14:58, said:

asa ca gura mica, joc din glezne.

Chiar nu iti dai seama din propriile postari ? Posted Image

#34
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postneehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 15:04, said:

Da o sa incerc...
Nici eu nu am avut vreo problema cu precedentul model S5, si am zis sa trec la un model mai nou, dar ghinionul a fost de partea mea, se pare.
Eu am venit aici sa cer un sfat, nu sa ne certam unii cu altii. E clar ca gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa aleaga dupa bunul plac.
Va multumesc frumos pentru raspunsuri!
Daca problema nu e una comuna, relatata de colegii din subiectul cu S7 Edge, atunci e aproape sigur vreo aplicatie instalata ulterior.
Eu as verifica in special aplicatiile ce au drepturi de administrator si cele care au legatura cu economisirea consumului de baterie (Greenify sau altele), plus sa nu fie activata optiunea de "Power saving" sau "Ultra power saving" in momentele alea.

#35
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View Postalseeme, on 08 ianuarie 2017 - 15:44, said:


Chiar nu iti dai seama din propriile postari ? Posted Image
Asta e jignire? :)) Ma refeream ca nu trebuie sa o lungim mult in vorbe.
Nu am folosit nici un cuvand, nu am folosit samshit, nu am zis ca e laudaros sau orice altceva :)

#36
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005
Poti sa-i sugerezi intr-un mod mai frumos fiindca nu suntem in ghetou.

Concluzia este ca telefonul trebuie sa fie trimis in service. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate