Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

S7 Edge se blocheaza din senin in Stand By

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

#1
neehanejga

neehanejga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 26.10.2011
Salutare!
Am telefonul de aproape 2 luni (de nou), dar se pare ca are o problema..
Se blocheaza din senin cand e in stand by. Pur si simplu cand pun mana pe el sa il deblochez, nici o sansa, ceasul de la "Always on" ramane in urma, fiind blocat de la acea ora. Mentionez ca treaba asta apare o data sa zicem la 2 zile. Am incercat sa il resetez din fabrica, sa ii scot "Always On" ca poate nu ii prieste ceva, dar nici o rezolvare. Daca il trimit in garantie, ei nu pot sa vada problema, daca telefonul nu e blocat (doar nu o sa stea cu ochii pe el 1-2 zile pana se blocheaza)...
Nici nu stiu ce sa ii fac sincer.
A mai patit cineva ceva de genul? Este vreo solutie?
Multumesc anticipat!

#2
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
Arunca-l pe geam, pocnitoare nenorocita.

Mai este in garantie?

Edited by Axel2015, 08 January 2017 - 13:30.


#3
neehanejga

neehanejga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 26.10.2011
Da, abia l-am cumparat de 2 luni....

#4
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Câți bani ai dat, atât face! Dar de, fani samshit. Sunt n modele cu aceiași configurație, la jumate de preț și suport foarte mare pe xda. Dar de, fala e mare!

#5
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016

 neehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 13:31, said:

Da, abia l-am cumparat de 2 luni....

Scuze, am sarit peste inceput. Este o problema cu doua surse: 1. De Software 2. Hardware, mai rar, ai scapat ceva pe el?

La software poate la service iti poate face ceva, pe forum nu putem sa tragem o concluzie..

Edited by Axel2015, 08 January 2017 - 13:38.


#6
neehanejga

neehanejga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 26.10.2011

 nick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 13:37, said:

Câți bani ai dat, atât face! Dar de, fani samshit. Sunt n modele cu aceiași configurație, la jumate de preț și suport foarte mare pe xda. Dar de, fala e mare!

Invidia si mai mare. Bafta copilu

#7
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
E Samsung. La ce te astepti? Firma scrisa pe device costa mai mult decat telefonul in sine :lol:.
Trimite-l in garantie.

 neehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 13:43, said:


Invidia si mai mare. Bafta copilu


Care invidie? Ca la jumătate de pret  ai telefoane mai bune si de care sa nu te plangi :lol:? Zau ca nu ai de ce sa fii invidios pe un Samsung cu probleme :)).

#8
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008

 neehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 13:43, said:


Invidia si mai mare. Bafta copilu
Nu e deloc invidie, e silă față de samshit că jegmănește omul! Vezi la profil ce telefon am și taci! Am copii mai mari decât tine poate, copilu Posted Image

#9
neehanejga

neehanejga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 26.10.2011

 Axel2015, on 08 ianuarie 2017 - 13:38, said:

Scuze, am sarit peste inceput. Este o problema cu doua surse: 1. De Software 2. Hardware, mai rar, ai scapat ceva pe el?

La software poate la service iti poate face ceva, pe forum nu putem sa tragem o concluzie..

Nu am scapat nimic pe el si nici nu l-am trantit de ceva....
Nu am instalat decat 3 aplicatii, fara jocuri.. Deci ma gandesc ca nu are cum sa aiba loc vreun conflict pe partea de software...
De asemenea are facut si ultima actualizare..

Mersi frumos de raspuns!


 nick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 13:46, said:

Nu e deloc invidie, e silă față de samshit că jegmănește omul! Vezi la profil ce telefon am și taci! Am copii mai mari decât tine poate, copilu Posted Image

Tu ai comentat ca mdeah mi-am luat telefonul de fala. Nu, nu l-am luat sa ma dau mare, mi l-am luat fiindca mi-a placut si am avut poate prea multa incredere intr-o firma care credeam ca e serioasa..

Edited by neehanejga, 08 January 2017 - 13:50.


#10
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008

 neehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 13:49, said:


am avut poate prea multa incredere intr-o firma care credeam ca e serioasa..
Ce încredere să ai într-o firmă care produce sute de submodele de telefoane, numai bune de pus în punga de pufuleți? Și nu ești singurul cu probleme.
În primul rând trebuia să postezi pe aria telefonului tău, nu să deschizi thread separat pentru poluare topice! Ai citit regulamentul?

#11
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

 Serafim606, on 08 ianuarie 2017 - 13:44, said:

Care invidie? Ca la jumătate de pret  ai telefoane mai bune si de care sa nu te plangi Posted Image? Zau ca nu ai de ce sa fii invidios pe un Samsung cu probleme Posted Image).


Stii cum e cu vulpea care nu ajunge la struguri..... zice ca sunt acri.

#12
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Samsung face doar ciorchini fara struguri Posted Image. Nu uita asta Posted Image.

Din când in când face ciorchini inflamabili si te mai lasa si fara casa, masina si alte cele :lol:.

Edited by Serafim606, 08 January 2017 - 13:55.


#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 nick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 13:37, said:

Sunt n modele cu aceiași configurație, la jumate de preț și suport foarte mare pe xda.

Mdea, doar ca prin configuratie unii inteleg procesor si RAM, altceva nu mai exista pe linga. Display, dimensiuni fizice versus display, rezistenta la apa, camera, slot microSD - astea de obicei nu se pun la socoteala.

#14
neehanejga

neehanejga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 26.10.2011

 nick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 13:51, said:

Ce încredere să ai într-o firmă care produce sute de submodele de telefoane, numai bune de pus în punga de pufuleți? Și nu ești singurul cu probleme.
În primul rând trebuia să postezi pe aria telefonului tău, nu să deschizi thread separat pentru poluare topice! Ai citit regulamentul?

Am postat in aria "Android" iar aceasta problema poate sa tina de partea de soft. Nu am postat aici cu problema la un laptop sau la o masina.

 f300, on 08 ianuarie 2017 - 13:57, said:


Mdea, doar ca prin configuratie unii inteleg procesor si RAM, altceva nu mai exista pe linga. Display, dimensiuni fizice versus display, rezistenta la apa, camera, slot microSD - astea de obicei nu se pun la socoteala.

Foarte bine zis....

#15
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008

 neehanejga, on 08 ianuarie 2017 - 13:59, said:

Am postat in aria "Android" iar aceasta problema poate sa tina de partea de soft. Nu am postat aici cu problema la un laptop sau la o masina.
Aria telefonului tău   https://forum.softpe...galaxy-s7-edge/
Ai o problemă la ....   https://forum.softpe...-posteaza-aici/
Există o căsuță de căutare. Oricum e inutil postul, așa că se va șterge

Edited by nick5roo, 08 January 2017 - 14:02.


#16
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 nick5roo, on 08 ianuarie 2017 - 13:37, said:

Câți bani ai dat, atât face! Dar de, fani samshit. Sunt n modele cu aceiași configurație, la jumate de preț și suport foarte mare pe xda. Dar de, fala e mare!
Haterii abea asteapta sa vad un post din asta sa si poata exprima frustrarile.

Acum mai ramane sa i convingi si pe restu zecilor de milioane de posesori de S7 edge ca asta e un shit care se strica...

Chiar nu realizati ca sunteti cam penibili cu posturile astea?

 Serafim606, on 08 ianuarie 2017 - 13:44, said:

Care invidie? Ca la jumătate de pret  ai telefoane mai bune si de care sa nu te plangi Posted Image? Zau ca nu ai de ce sa fii invidios pe un Samsung cu probleme Posted Image).
Baietel, vezi ca ai uitat de restu zecilor de milioane de S7 edge care nu se strica, cu alea ce facem?  

Penibil, nota 4 stai jos.

#17
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008

 alin62, on 08 ianuarie 2017 - 14:04, said:

Chiar nu realizati ca sunteti cam penibili cu posturile astea?
Nu sunt hater și nici penibil. Pe mine mă intrigă ”băieții deștepți” cu telefoane scumpe că nu știu să posteze pe softpedia, nici nu citesc regulamentul și nici nu caută. De asta l-am și îndrumat în ariile specifice.
Ști faza: BMW tracțiune pe spate și pun lanțuri de zăpadă pe roțile din față!
Am dat report postării, bănuiesc că se va șterge.

#18
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Eu cred că problema ţine de vreo aplicaţie instalată pe care nu prea o înghite telefonul. Sau o înghite cu sughiţuri... Spun asta pentru că şi eu am avut probleme asemănătoare cu două aplicaţii în ultimul an: QuizUp şi Facebook Messenger. Soluţia a fost instalarea unor versiuni mai vechi. Şi eu am tot un Samsung (vechi de 2 ani), nu aruncaţi cu pietre... :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate