Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

Uniunea Salvati Romania

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10770 replies to this topic

#10729
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
asta macar e trol simpatic :D

#10730
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008

View Postedy_wheazel, on 27 martie 2019 - 13:17, said:

Ala sigur n-ar mai avea ce cauta in casa!

in privinta asta nu este nicio discutie, mai bine dau foc mobilei si ma incalzesc asa :)))

View Postedy_wheazel, on 27 martie 2019 - 13:17, said:

Tu pierzi din vedere faptu' ca faci comparatii nepotrivite. Astia nu au fost la guvernare, deci nu-i poate recomanda decat vocea si talentu'. Gen, prefer un mester incepator, care vine cu bun simt si se straduieste, fata de Dorel ala care ti-a furat din casa si ti-a pipait nevasta.

perfect de acord cu tine dar ramane intrebarea 'cum anume o sa faci lucrarea bre?'

vezi tu, nu mi-e totuna daca pune pexal sau cupru.

eu le acord prezumtia bunei-credinte da` drumul spre iad e pavat cu intentii bune si mi se pare normal sa votez in cunostinta de cauza; si, in afara de lupta anti-coruptie cu care sunt de acord, mi s-ar parea normal sa stiu care e abordarea altor teme cel putin la fel de importante.

in momentul de fata am impresia ca se evita pozitionarea clara tocmai ca sa se atraga voturile anti-psd numai ca am mai trecut de 2 ori prin asta, `member CDR si DA?

#10731
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009
M-am decis sa dau de lucru pretentiosilor useri de pe acest topic: cate noduri identificati in imagine?

Attached Files


Edited by dmx85, 27 March 2019 - 13:39.


#10732
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014

View PostFumatorul, on 27 martie 2019 - 13:24, said:

Şi acum sunt tot cu fiscalitatea. E tema de interes numărul unu pentru mine.
.....................................
Evaziunea fiscală e o îndatorire cetăţenească, în optica mea.

Pai ......stai asa....! Sustii evaziunea, si te intereseaza fiscaliatea? N-are nici urma de logica.

#10733
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008

View Postdmx85, on 27 martie 2019 - 13:39, said:

M-am decis sa dau de lucru pretentiosilor useri de pe acest topic: cate noduri identificati in imagine?
presupun ca la mine te referi so here we go:
  • nu inteleg ce e nasol in a avea pretentii de la partide/politicieni, ba chiar mi se pare una din putinele situatii in care trebuie sa ai pretentii, in definitiv iti influenteaza viata de zi cu zi cativa ani si nah...nu prea poti sa le dai papucii Posted Image))

  • cu riscul de a parea un disc stricat...tu imi arati acolo multe papure(?) pe cand in realitate e doar una, aia cu justitia; nu ma apuc sa caut nod in ea (desi fie vorba intre noi, ar cam fi) da` as vrea sa vad si restul 'buchetului'

Edited by anarch, 27 March 2019 - 13:45.


#10734
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postriso, on 27 martie 2019 - 13:43, said:

Pai ......stai asa....! Sustii evaziunea, si te intereseaza fiscaliatea? N-are nici urma de logica.

Posted Image

Posted Image Posted Image Posted Image

:console:

Hai să vorbim despre ceva la care te pricepi, da? Lasă tema asta, nu ţi se potriveşte.

#10735
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009
@anarch, nu doar la tine ma refeream, da' situatia e in felu' urmator: cade casa pe noi, iar discutiipe despre modelu' de mobila sunt in acest moment irelevante. Intai tre' sa facem ceva sa nu se darame sandramaua, tre' s-o luam pas cu pas. E evident ca intr-un partid cu mii de membri, nu toti sunt perfecti, n-ar avea cum. Analizand oferta electorala nu ai cum sa nu recunosti ca USR sunt de departe "raul cel mai mic", ca sa nu spun ca sunt buni. Faptu' ca n-au experienta in politica si in fuvernare nu inseamna neaparat un lucru rau. Dupa atatia ani de politica facuta de un grup restrans de oameni cu puternice legaturi in fostu' regim si fosta securitate, o gura de aer proaspat e binevenita.

Daca USR vor ajunge la guvernare si vor avea putere de decizie, sa fii sigur ca io, shogun, geo si altii vom fi primii care ii vom critica daca nu vor face lucrurile corect.

Avand im vedere actualu' context, nu ne permitem sa nu le dam o sansa. Sunt exact ce aveam nevoie (cel putin in teoretic): oameni noi, veniti din mediul privat si care fac parte din clasa mijlocie si cu un nivel de educatie net superior fata de actuala clasa politica.

#10736
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,720
  • Înscris: 03.10.2014

View Postanarch, on 27 martie 2019 - 12:42, said:

da` pot oricand sa ma mut si/sau sa fac reparatia singur...fara sa platesc daca intelegi ce vreau sa zic.

nici macar chestia asta 'cu noi sau impotriva noastra' nu mai merge, isi pune omu` palma in cur si se duce intr-o tara normala, unde nu esti etichetat in toate felurile daca critici partidele.
Povestea ta e gresita din start.
Varianta corecta  e ca toti instalatorii cu experienta din bloc  te-au furat si i-au pus o mna pe coor lu' nevastata.Intre timp a aparut un instalator nou in bloc care are ceva referinte , studii nu chiar in domeniu, dar permite o oarecare verificabilitate blablabla si atunci bagi motive ba ca n-are experienta , ba ca poate e ca ailalati  ba ca vrei unul cu experienta , ba ca nu are sosete asortate cu salopeta!
Fiereste ca aia cu experienta e o tampenie maxima fiindca stim  deja ca toti instalatorii cu experienta sunt cum sunt si n-or sa se schimbe si daca nu ii acorzi o sansa aluia nou nu o sa poti iesi din impas - e o sansa ca si de data asta sa se intample la fel sau chiar sa fie bine , pana nu incerci nu ai cum sa afli(cum plm sa ai experienta daca nimeni nu te angajeaza).
Ai mai dat varianta mutarii din bloc.Pai prietene daca vrei sa te muti din bloc de ce iti mai bati capu' cu instalatorul cel nou , doar asa ca sa mai strangi posturi ca oricum nu faci nimic constructiv?
Iar la varianta cu reparatului singur , sincer si mi-e mi-ar placea dar nu te numeste nimeni dictator!

Asta daca tot o dam pe analogii.

Edited by elef, 27 March 2019 - 14:00.


#10737
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,390
  • Înscris: 29.07.2013

View PostFumatorul, on 27 martie 2019 - 13:24, said:

Dar hai, ca să nu te las fără răspuns, ca părere personală, eu aş tăia cvasicomplet investiţiile publice. Nu de alta, dar 95% dintre ele sunt inutile.

Tare asta Posted Image Posted Image Posted Image

#10738
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,002
  • Înscris: 14.09.2004

View Postargonaut, on 27 martie 2019 - 14:02, said:

Tare asta Posted Image Posted Image Posted Image

Eu nici nu am mai stiut ce sa ii mai raspund. Riscam un concediu daca caracterizam postarea aia. Posted Image

#10739
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009

View Postgeo76com, on 27 martie 2019 - 14:06, said:



Eu nici nu am mai stiut ce sa ii mai raspund. Riscam un concediu daca caracterizam postarea aia. Posted Image

Io zic ca-i de bine daca astfel de oameni critica USR-u'
Daca era unu' normal, atunci m-as fi alarmat.

Edited by dmx85, 27 March 2019 - 14:21.


#10740
anarch

anarch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,159
  • Înscris: 13.06.2008

View Postelef, on 27 martie 2019 - 13:57, said:

nu te numeste nimeni dictator!

ma refeream la ahem...greva fiscala.

View Postdmx85, on 27 martie 2019 - 13:55, said:

@anarch, nu doar la tine ma refeream, da' situatia e in felu' urmator: cade casa pe noi, iar discutiipe despre modelu' de mobila sunt in acest moment irelevante. Intai tre' sa facem ceva sa nu se darame sandramaua, tre' s-o luam pas cu pas. E evident ca intr-un partid cu mii de membri, nu toti sunt perfecti, n-ar avea cum. Analizand oferta electorala nu ai cum sa nu recunosti ca USR sunt de departe "raul cel mai mic", ca sa nu spun ca sunt buni. Faptu' ca n-au experienta in politica si in fuvernare nu inseamna neaparat un lucru rau. Dupa atatia ani de politica facuta de un grup restrans de oameni cu puternice legaturi in fostu' regim si fosta securitate, o gura de aer proaspat e binevenita.

Daca USR vor ajunge la guvernare si vor avea putere de decizie, sa fii sigur ca io, shogun, geo si altii vom fi primii care ii vom critica daca nu vor face lucrurile corect.

Avand im vedere actualu' context, nu ne permitem sa nu le dam o sansa. Sunt exact ce aveam nevoie (cel putin in teoretic): oameni noi, veniti din mediul privat si care fac parte din clasa mijlocie si cu un nivel de educatie net superior fata de actuala clasa politica.

View Postelef, on 27 martie 2019 - 13:57, said:

Povestea ta e gresita din start.
Varianta corecta  e ca toti instalatorii cu experienta din bloc  te-au furat si i-au pus o mna pe coor lu' nevastata.Intre timp a aparut un instalator nou in bloc care are ceva referinte , studii nu chiar in domeniu, dar permite o oarecare verificabilitate blablabla si atunci bagi motive ba ca n-are experienta , ba ca poate e ca ailalati  ba ca vrei unul cu experienta , ba ca nu are sosete asortate cu salopeta!
Fiereste ca aia cu experienta e o tampenie maxima fiindca stim  deja ca toti instalatorii cu experienta sunt cum sunt si n-or sa se schimbe si daca nu ii acorzi o sansa aluia nou nu o sa poti iesi din impas - e o sansa ca si de data asta sa se intample la fel sau chiar sa fie bine , pana nu incerci nu ai cum sa afli(cum plm sa ai experienta daca nimeni nu te angajeaza).
Ai mai dat varianta mutarii din bloc.Pai prietene daca vrei sa te muti din bloc de ce iti mai bati capu' cu instalatorul cel nou , doar asa ca sa mai strangi posturi ca oricum nu faci nimic constructiv?

va inteleg punctul de vedere si va admir entuziasmul dar dpmdv daca inlocuim in textele voastre usr cu Constantinescu sau Basescu dam in deja-vu.

also, conjunctura face ca mie sa-mi fie ok status quo-ul, probabil de aici si abordarea. in sensul ca am impresia (poate gresita, nu zic) ca pot sa astept ceva mai pe gustul meu/sa se lamureasca situatia.

ps: nu datorita psd& sau ceva, ii consider nefrecventabili, ci datorita...tehnologiei sa zicem.

#10741
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,720
  • Înscris: 03.10.2014

Quote

also, conjunctura face ca mie sa-mi fie ok status quo-ul, probabil de aici si abordarea. in sensul ca am impresia (poate gresita, nu zic) ca pot sa astept ceva mai pe gustul meu/sa se lamureasca situatia.
Si iti era greu sa spui ca tu doar cauti motive ca sa justifici status quo-ul ?

#10742
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009

View Postanarch, on 27 martie 2019 - 14:26, said:



ma refeream la ahem...greva fiscala.





va inteleg punctul de vedere si va admir entuziasmul dar dpmdv daca inlocuim in textele voastre usr cu Constantinescu sau Basescu dam in deja-vu.


Comparatia cu cei 2 nu mi se pare potrivita:
- CDR a preluat guvernarea intr-un context in care Romania era la pamant, iar resursa umana importanta era compusa din acei taranisti adevarati care insa erau imbatraniti si fara prospetime si putere de munca. De asemenea, aliajta a fost disterusa dininterior de securistii si comumistii infiltrati acolo cu scopu' de a sabota. In realitate tot PSD-u' (cel de atunci) decidea. Tot oamenii lor compuneau functionarimea, atat cea marunta cat si cea de rang mai inalt si tot oamenii lor castigau licitatiile la peivatizari pe banda rulanta pt ca aveau capital si relatii. A fost o perioada dezastruoasa, dar benefica pt Romania pe unele planuri totusi, cum ar fi politica externa. De asemenea, io traiesc cu impresia ca mandatu' de premier al lu' Isarescu a fost unu' bun, el reusind sa faca putina ordine in haiducia care era atunci.

- Basescu si ai lui provin tot de unde provine si PSD-u', deci discutiile nu prea au sens. Si cu toate astea, pe plan extern, as putea spune ca Base a fost un presedinte bun. Tot la partea cu coruptia sunt si bubele lui majore.

#10743
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fumy pare ca e consilier pe probleme macro-economice in guvernul de renume mondial...

#10744
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postdmx85, on 27 martie 2019 - 14:20, said:

Daca era unu' normal, atunci m-as fi alarmat.

Alarmant ar fi dacă oamenii, în loc să-şi vadă de interesele proprii, şi-ar bate capu' cu ficţiuni gen bugetul naţional. ;)
Noroc că sunteţi câţiva! :lol:

#10745
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009
Or fi dus si la Constanta cate ceva din salupa aia din delta curentii marini

#10746
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Singura problema a Romaniei la ora asta sunt cormoranii...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate