Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Cavar Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#91
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Asta patim majoritatea probabil, ca la restaurant...friptura are 150g in crud :)) gătită rămâne de  100g. Dimensiunile din releveu sunt cele pentru constructie, dimensiunile la gri sa zicem si pe alea le plătim. Nu e corect deloc pentru că se aduna ceva diferente per total, dar nu cred că lasă nimeni la pret pentru asa ceva

Edited by mannyx92, 23 July 2017 - 12:44.


#92
babanu_ralu

babanu_ralu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.03.2014
Sunt convins de asta :) Merita totusi incercat :))))Posted Image

#93
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

View Postbabanu_ralu, on 23 iulie 2017 - 11:37, said:

Actele cadastrale sunt gata pentru Bloc 2 Turnu Magurele (luica), deloc surprinzator..suprafetele sunt mai mici decat cele prevazute in contact, respectiv proiectul initial (diferente la  total util de la 3 la 5 m patrati in minus) Poate ca, la fel de corect ar fi sa dau si eu cu 3-5000 euro minus nu???

Oare sunt singurul care a patit asa sau suntem mai multi? Propun sa cerem o ajustare de pret corspunzatoare lipsurilor constatate...

In antecontract ar trebui sa scrie care e diferența maxima între mpu la roșu și final, de obicei e maxim 5%. 5 mpu e foarte mult, dar dacă nu ai clauze în antecontract e la mica înțelegere.

#94
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
Este clauza in antecontract...

#95
strumfette

strumfette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2017
Stiti cumva pe la ce pagina scrie de diferenta aceasta intre mp la rosu si cel finisat. La mine scrie pe prima pagina ca trebuie sa aiba aproximativ x mp. Dar aproximativ acesta este mare. Ma refer la un apartament din Drumul Binelui.

#96
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
eu am luat pe Turnu Magurele. Nu am contractul langa mine dar presupun ca toate sunt la fel, dar scrie valoarea suprafetei din proiect a apartamentului si mai spune ca dupa cadastru vor fi specificate cu exactitate cotele. Dar pot sa ma uit si iti spun mai exact.

#97
strumfette

strumfette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2017
Daca poti mai exact as vrea. Si la voi scrie pe prima pagina in suprafata de aproximativ x mp?

#98
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
undeva scrie, nu stiu daca pe prima pagina

#99
Adi12b

Adi12b

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Pentru cei din Drumul Binelui, s-au apucat sa puna gresia in spatiile comune ale blocului ( placile alea mari negre) , am vazut intr-un apartament ca au pus si parchetu. Mai au mult de lucru. Sper sa ne mutam anu asta. Centralele Ariston nu au condensare.

Cei din Drumu Binelui, pana cand v-au prelungit antecontractu?

Inscrieti-va in grupu asta sa comunicam mai usor https://www.facebook...VXVK70v9CdBZxBI

#100
sorinmountains

sorinmountains

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.03.2009
19 Iunie 2016. Cavar vazut din Galaxy si Iulie 2017. Sper sa merite investitia, la cati bani ati platit pentru aceste locuinte.

Attached Files


Edited by sorinmountains, 30 July 2017 - 19:04.


#101
babanu_ralu

babanu_ralu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.03.2014

View Postsorinmountains, on 30 iulie 2017 - 18:59, said:

19 Iunie 2016. Cavar vazut din Galaxy si Iulie 2017. Sper sa merite investitia, la cati bani ati platit pentru aceste locuinte.
Banuiesc ca cel din Drumul Binelui

#102
strumfette

strumfette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2017
Te referi la sagetuta aia? E depozit de masini (e drept ca al celor de la Salubris) din ce am inteles. Langa e o firma cu mancare.

Edited by strumfette, 30 July 2017 - 19:43.


#103
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
salut, a mai fost cineva pe santier, ati mai aflat ceva? ceva informatii legate de  parchet? a sosit, l-au montat ? O zi buna!r

#104
strumfette

strumfette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2017
Pana la urma suprafetele utile sunt cele care au fost spuse sau sunt mai mici?

#105
liana2016

liana2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2016
Sunt mai mici, de ex. in cazul meu cu 1.5 mp. Nisa din baie si wc-ul ingropat nu erau calculate in schita initiala, deci se pierde la peretii acestia din rigips... la dormitor au facut cu 10 cm mai putin pe latime...vizual nu pare ceva semnificativ, dar per total pierzi 0.5 mp din camera.

#106
strumfette

strumfette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2017
Multumesc de raspuns. Ati incercat o negociere la pretul apartamentului?  Posted Image

#107
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
cred ca negocierea trebuia facuta inainte sa dai un avans :)

#108
liana2016

liana2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2016
Sincer, nu...chiar ma asteptam sa fie o mica diferenta, in cazul meu e cam -4%...am inteles ca e ceva standard.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate