Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Cavar Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#55
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
salut, ceva informatii cu privire la cele din drumul binelui ? a ales cineva usi, parchet .. ? O zi buna si sper sa se termine totul cu bine .

#56
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017
Nimic nou. În weekend ma duc sa vad progresul, dar nu am fost contactat in legatura cu finisajele. Au pus gresie si faianțã in bucãtãrie si baie. Atat.

#57
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017

View PostBoogie_For_U, on 06 iunie 2017 - 12:51, said:

Nimic nou. În weekend ma duc sa vad progresul, dar nu am fost contactat in legatura cu finisajele. Au pus gresie si faianță in bucătărie si baie. Atat.

Sa auzim numai de bine vecine Posted Image

#58
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017

View Posttalybanezu, on 06 iunie 2017 - 15:00, said:


Sa auzim numai de bine vecine Posted Image

Sa fie!

#59
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017
Am vorbit cu inginerul care se ocupa de blocul 8A corpul 1 de pe Drumul Binelui. La fel, tot nu au materiale (usi, parchet etc.) si l-am intrebat daca blocul va fi gata in August asa cum s-a specificat in antecontract si a spus ca in nici un caz nu va fi gata daca nu au materialele cat mai repede posibil. Tin sa mentionez ca am primit acelasi raspuns de la inginer din Aprilie inainte de Paste. Cei care aveti prin prima casa cu scrisoarea de garantare sa stiti ce aveti de facut pe viitor. Eu cam atat stiu momentan. Mai stie cineva ceva?

#60
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017

View PostBoogie_For_U, on 07 iunie 2017 - 19:38, said:

Am vorbit cu inginerul care se ocupa de blocul 8A corpul 1 de pe Drumul Binelui. La fel, tot nu au materiale (usi, parchet etc.) si l-am intrebat daca blocul va fi gata in August asa cum s-a specificat in antecontract si a spus ca in nici un caz nu va fi gata daca nu au materialele cat mai repede posibil. Tin sa mentionez ca am primit acelasi raspuns de la inginer din Aprilie inainte de Paste. Cei care aveti prin prima casa cu scrisoarea de garantare sa stiti ce aveti de facut pe viitor. Eu cam atat stiu momentan. Mai stie cineva ceva?

Salut, Am fost eu acum vre-o doua saptamani si domnul inginer a spus ca se apuca sa monteze usile de exterior si ca in 2-3 saptamani spera sa ii vina si usile de interior si parchetul.  Legat de temen am auzi ca o sa mai intarzie o luna,doua. In rest nimic .... sper sa se termine cu bine totul ...

#61
NavaA

NavaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.05.2017
Salut,
Eu am fost azi pe acolo, au pus usile de exterior. :)
Nu am vb nimic de termenul de finalizare.
✌🏻

#62
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017

View PostNavaA, on 14 iunie 2017 - 10:49, said:

Salut,
Eu am fost azi pe acolo, au pus usile de exterior. :)
Nu am vb nimic de termenul de finalizare.
✌🏻

Au lucrat ceva in interior?

#63
NavaA

NavaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.05.2017
Nu, nimic mai mult de gresie si faianta.
Lucreaza afara, pt canalizare si apoi gazele zilele urmatoare.

#64
Adi12b

Adi12b

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Salut, voua ce v-au zis de acte ( extras de carte funciara, intabulare, certificat energetic), cand o sa fie gata?

#65
liana2016

liana2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2016
Buna!
Pt cei din TM, bloc 2: am fost ieri la notar (Surubariu/Simionescu) sa intreb de opinie notariala si extrasele de carte funciara pt informare si mi s-a spus ca aprox. 3 saptamani mai dureaza  pana sa poata elibera aceste doc.
Mie imi expira antecontractul pe 30.06 si as fi vrut sa fac prelungirea si identificarea intr-un singur act...

#66
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017

View PostAdi12b, on 21 iunie 2017 - 12:02, said:

Salut, voua ce v-au zis de acte ( extras de carte funciara, intabulare, certificat energetic), cand o sa fie gata?



Salut, eu din cate stiu alea se fac dupa receptie, dezmembrare si asa mai departe adica spre final cand este totul gata.

ceva informatii cu privire la drumul binelui ? a mai fost cineva pe acolo, ce se aude cu parchetul, usile de interior ?

#67
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017

View Postliana2016, on 21 iunie 2017 - 12:17, said:

Buna!
Pt cei din TM, bloc 2: am fost ieri la notar (Surubariu/Simionescu) sa intreb de opinie notariala si extrasele de carte funciara pt informare si mi s-a spus ca aprox. 3 saptamani mai dureaza  pana sa poata elibera aceste doc.
Mie imi expira antecontractul pe 30.06 si as fi vrut sa fac prelungirea si identificarea intr-un singur act...

... de abia maine incep actele pentru apartamentare.... dureaza vreo 3 saptamani... si sa avem in vedere ca in perioada 3-10 iulie biroul este inchis, toata lumea este in vacanta.

#68
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017

View Posttalybanezu, on 21 iunie 2017 - 12:56, said:




Salut, eu din cate stiu alea se fac dupa receptie, dezmembrare si asa mai departe adica spre final cand este totul gata.

ceva informatii cu privire la drumul binelui ? a mai fost cineva pe acolo, ce se aude cu parchetul, usile de interior ?

Am sunat la dezvoltator, http://cavarresidence.ro/, si mi s-a spus ca parchetul ajunge in 2 zile si ca vor fi 2 modele. Asteptam si vedem daca intr-adevar asa va fi :)

#69
icatalina

icatalina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.05.2017
Buna ,

Pentru cei din TM2, cat v-a spus dezvoltatorul ca este locul de parcare? multumesc

#70
Dahnuttza

Dahnuttza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.05.2017

View Posticatalina, on 29 iunie 2017 - 16:26, said:

Buna ,

Pentru cei din TM2, cat v-a spus dezvoltatorul ca este locul de parcare? multumesc

3.500 euro. Tocmai ce am vb cu el...

Edited by Dahnuttza, 29 June 2017 - 16:35.


#71
MihaelaGh

MihaelaGh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.06.2017
Buna,

Abia ieri am fost anuntata ca nu putem semna actul aditional si ca avem programare la notar pe 11 iunie. Cum ati colaborat cu ei sau cu agentul imobiliar? Mi se pare exagerat 3500 euro locul de parcare avand in vedere ca angentul mi-a apus 2800 de euro . Pana o sa semnez contractul de vc o sa mai creasca probabil... Actul aditional la antecontract de ce tb sa il plates eu si nu dezvoltatorul? Sunt extrem de nervoasa si suparata pe alegerea facuta..

Edited by MihaelaGh, 30 June 2017 - 10:24.


#72
liana2016

liana2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.03.2016

View PostMihaelaGh, on 30 iunie 2017 - 10:22, said:

Buna,

Abia ieri am fost anuntata ca nu putem semna actul aditional si ca avem programare la notar pe 11 iunie. Cum ati colaborat cu ei sau cu agentul imobiliar? Mi se pare exagerat 3500 euro locul de parcare avand in vedere ca angentul mi-a apus 2800 de euro . Pana o sa semnez contractul de vc o sa mai creasca probabil... Actul aditional la antecontract de ce tb sa il plates eu si nu dezvoltatorul? Sunt extrem de nervoasa si suparata pe alegerea facuta..

Buna, Mihaela!
Cum adica nu putem? vrei sa zici ca depasim?
Pe mine pe 10 iulie m-au programat.
Si eu am fost stresata ca trecem de termen...mie azi imi expira antecontractul si am inteles ca nu e chiar asa de grav daca intarziem 10 zile pana facem prelungirea. Am dat telefoane, am fost si la notar sa intreb...n-am rezolvat nimic...
Ei vor sa faca si prelungirea si identificarea intr-un singur act aditional, sa nu mearga de 2 ori la notar pt noi cei carora ne expira la 30.06. O sa platim identificarea, practic.
Eu nu am loc de parcare, dar tin minte atunci in oct cand am semnat eu, pretul era 2.500 euro :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate