Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Cavar Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#73
MihaelaGh

MihaelaGh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.06.2017
Pe mine m-a sunat saptamana trecuta si mi-a zis ca saptamana asta sunt gata actele. Mie imi trebuie neaparat doc la banca, mentionez ca am scrisoarea de garantare din octombrie. Mdaa si eu stiam ca e pana in 3000 pt ca am mai vaut un ap la Lidl Metalurgiei si acela avea locul de parcare cu 3500..am fugit de ala am dat peste Cavar ca face cu paza, bariera nebunii😶..l
Vom fi vecine😊, la e etaj ai luat ap? Noi nu am avut de ales ca mai erau doar doua..unul la parter si unul la etaj 4

#74
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
Nu va plangeti... 3500 de euro este rezonabil. Am dat peste apartamente unde un loc de parcare suprateran costa 10000 iar unul subteran costa 20000, iar apartamentul avea o valoarea asemanatoare cu astea de la Cavar. Si problema e ca daca ai masina, chiar ai nevoie de locul ala... pe asta se bazeaza si Cojocaru. De ce nu ai mai negociat? Era deschis la negocieri.

#75
Adi12b

Adi12b

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
La ce va referiti cand spuneti identificarea?

#76
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017

View PostAdi12b, on 30 iunie 2017 - 21:04, said:

La ce va referiti cand spuneti identificarea?

http://www.zoomacad....atii-cadastrale

Mai pe românește, se atesta faptul ca imobilul respectiv exista la adresa respectiva.

#77
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
Salut, pentru cei din drumul binelui, ce ati vorbit legat de sanitare? Am inteles ca pentru sanitare avem un buget de 350€.

#78
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
salut, ceva informatii cu privire la dumul binelui? a mai fost cineva pe acolo ? cum evolueaza lucrarile?

#79
NavaA

NavaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.05.2017
Salut, nimic nou..
mi se pare fooooarte putin 350€ pt sanitare..:(

#80
Adi12b

Adi12b

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Au adus parchetul si ceva sanitare (de la Delta Studio). Au pus centralele Ariston ( am impresia ca nu are condensare).

#81
Adi12b

Adi12b

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017

View PostAdi12b, on 12 iulie 2017 - 19:33, said:

Au adus parchetul si ceva sanitare (de la Delta Studio). Au pus centralele Ariston ( am impresia ca nu au condensare).


#82
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Sigur.au condensare pentru că altfel nu primesc aprobare de punere în functiune

#83
Boogie_For_U

Boogie_For_U

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2017
În cât timp v-au spus că vor pune parchetul si usile? Imi cer scuze dar eu abia acum am aflat de pe forum de bugetul acesta de 350 de euro pentru sanitare. În ca consta mai exact???

#84
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017

View PostBoogie_For_U, on 13 iulie 2017 - 12:59, said:

În cât timp v-au spus că vor pune parchetul si usile? Imi cer scuze dar eu abia acum am aflat de pe forum de bugetul acesta de 350 de euro pentru sanitare. În ca consta mai exact???



Salut, acei 350 de euro reprezinta : cada, toaleta si chiuveta, nu am auzit de nici un termen legat de usi si de parchet, am inteles ca indata ce ajung se apuca sa le monteze.

#85
Adi12b

Adi12b

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017

View Postmannyx92, on 13 iulie 2017 - 11:17, said:

Sigur.au condensare pentru că altfel nu primesc aprobare de punere în functiune
cu toate ca e lege data sa nu se mai puna fara condensare, eu ma astept la orice. Sper sa ma insel.

A prelungit cineva antecontractu? Daca da pana cand, l-ati platit voi sau ei?

#86
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
Salut! L-am prelungit, l-am platit noi. 90 de lei :)

#87
Soare91

Soare91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2017
Salut.aveți idee dacă sunt gata actele din blocul din drumul binelui?

#88
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
Salut, am inteles ca in doua, trei saptamani sunt gata actele cadastrale, a mai fost cineva pe santier ? Cum mai merg lucrarile? A mai vorbit cineva cu ei ?

#89
babanu_ralu

babanu_ralu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.03.2014
Actele cadastrale sunt gata pentru Bloc 2 Turnu Magurele (luica), deloc surprinzator..suprafetele sunt mai mici decat cele prevazute in contact, respectiv proiectul initial (diferente la  total util de la 3 la 5 m patrati in minus) Poate ca, la fel de corect ar fi sa dau si eu cu 3-5000 euro minus nu???

Oare sunt singurul care a patit asa sau suntem mai multi? Propun sa cerem o ajustare de pret corspunzatoare lipsurilor constatate...

Edited by babanu_ralu, 23 July 2017 - 11:42.


#90
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
Este ceva normal... daca aduni 2 cm grosime pentru fiecare perete care a fost tencuit, mai scade suprafata... Poti sa-i propui lui Cojocaru sa platesti mai putin pentru ca din cadastru reiese o suprafata mai mica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate