Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cavar Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#127
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
Salut, a mai fost cineva pe santier in drumul binelui? Cum mai decurg lucrarile? Au montat parchetul, usile? Ceva informatii?

#128
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017

View Postbabanu_ralu, on 15 august 2017 - 21:55, said:

Si totusi... s-a mutat cineva in TM bloc 2? Exista pe forum proprietari care au semnat actele pana in momentul asta?
Salut,
Eu am semnat si m-am mutat

#129
babanu_ralu

babanu_ralu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.03.2014
Noroc vecine, am semnat și eu, ne găsim la ședința de constituire a asociației pe 9 septembrie.

#130
flaviu128

flaviu128

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 04.05.2017
Salut... mie mi se pare cam dubios acel administrator care se autopropune administrator... cel mai normal e sa alegem noi un administrator... nu stiu cine e ala si cum s-a bagat el in fata... Parerea mea e ca trebuie sa aflam ce salariu vrea si sa avem in vedere si firme care se ocupa cu asa ceva, care sunt ieftine si au servicii mult mai bune... (SCOMET: https://www.scomet.ro/ ) cum ar fi plata online, conturi pentru fiecare proprietar unde totul este listat trasparent... va trebui sa alegem cu grija, eu sunt patit cu asa zisi "administratori".

#131
MihaelaGh

MihaelaGh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.06.2017
Buna dimineata! Cei care ati semnat, apartamentul a fost cmparat prin programul Prima Casa ? Eu in continuare intampin probleme la banca. Au gasit niste neconcordante intre denumirile autorizatiilor si vor pentru a demonstra ca parterului I s-a modificat destinatia planul arhitectural🙄. Simt ca ma lasa nervii. Mentionez ca eu am aplicat la BRD si am scrisoare de garantare din octombrie 2016. Va multumesc si astept mesaj privat pentru a nu incarca acest forum. O zi buna tuturor!

Edited by MihaelaGh, 22 August 2017 - 06:01.


#132
strumfette

strumfette

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2017
Pana la urma a avut cineva in antecontract o clauza care l-a aparat pt suprafata utila mai mica decat cea declarata initial?

#133
Uionamor

Uionamor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.03.2017
Buna dimineata. Are cineva informatii cu privire la blocurile C1 si C2, Drumul Binelui? Stiu ca C2 avea niste probleme cu cadastrul. S-au rezolvat? In ce stadiu sunteti cei cu Prima casa in C1? Acte? Mersi.

#134
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
Buna dimineata, la mine in corpul c1 a fost evaluatorul, apartamentul este gata, sunt pe ultima suta de metri. Astept sa semnez cvc. Blocul este aproape finalizat. O zi buna!

#135
talybanezu

talybanezu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.05.2017
Salut, pentru cei ce v-a venit evaluatorul in corpul 1, ce informatii aveti ca eu astept de o saptamana si ceva fisa de evaluare si nu am primit absolut nici un raspuns. Cum au iesit evaluarile in corpul 1? O zi buna!

#136
Uionamor

Uionamor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.03.2017
Buna. Pentru cei din C2, Drumul Binelui, ati fost sa prelungiti antecontractul care expira acum la 1 noiembrie?
Pentru cei din C1, ati semnat contractele de vanzare-cumparare si v-ati mutat? Este totul bine la nivel de instalatii sau centrala?
Mersi.

#137
AndrB

AndrB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.11.2017

View PostAdi12b, on 24 iulie 2017 - 13:21, said:

Pentru cei din Drumul Binelui, s-au apucat sa puna gresia in spatiile comune ale blocului ( placile alea mari negre) , am vazut intr-un apartament ca au pus si parchetu. Mai au mult de lucru. Sper sa ne mutam anu asta. Centralele Ariston nu au condensare.

Cei din Drumu Binelui, pana cand v-au prelungit antecontractu?

Inscrieti-va in grupu asta sa comunicam mai usor https://www.facebook...VXVK70v9CdBZxBI

Buna :) Am dat avans pentru un ap pe Drumul Binelui. Am vrut sa ma inscriu in grup dar nu pot sa il vad, e privat probabil.  Il poti face public te rog? Sa ma pot inscrie in grup

#138
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
Stie cineva ce beton s-a folosit la structura blocului, adica B350 sau B400?
Pun aceasta intrebare ca sa imi dau seama daca exista cineva dezlegat la ochi.

Edited by val18, 18 November 2017 - 11:28.


#139
citizen83

citizen83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.11.2009
https://www.g4media....13-wvt5N2xnNIgo

#140
Ciprianbarosan

Ciprianbarosan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.08.2019
I-a lesinat :)

#141
DeepKiss

DeepKiss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2011
Salutare!
A mai cumpărat recent cineva în acest complex, Cavar ? Care a fost experiența cu dezvoltatorul și probleme ați întâmpinat. Mie mi se pare ciudat că mi-au spus telefonic că ma pot duce la o vizonare într-un bloc gata, vândut integral, dar numai că nu s-a mutat nimeni până acum.

#142
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

View PostDeepKiss, on 27 iulie 2020 - 18:38, said:

Salutare!
A mai cumpărat recent cineva în acest complex, Cavar ? Care a fost experiența cu dezvoltatorul și probleme ați întâmpinat. Mie mi se pare ciudat că mi-au spus telefonic că ma pot duce la o vizonare într-un bloc gata, vândut integral, dar numai că nu s-a mutat nimeni până acum.

Incearca sa afli ce e neinregula cu blocul respectiv, daca a avut utilitatile taiate, daca are infiltratii, mucegai, cade tencuiala, ceva e neinregula si daca tii mortis sa cumperi acolo du-te cu un inginer si un instalator sa se uite la toate instalatiile si structura

#143
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
Cavar pe str Odei, finisaje medii, calitate termopane/tripane slaba (se curata vopseaua), yala usa intrare defecta dupa 3 luni si inlocuita pe garantie, armaturi/robineti de duzina in baie, presiune mica la apa (etaje 3-5), lipsa spatiu verde (aproape inexistent), se mai construiesc inca 3 blocuri intre primele construite, de evitat dupa mine. Se adauga apoi niste costuri extrem de neclare asupra accesului in complex, controlul costurilor de paza-intretinere etc. Cam 50% din locatari sunt chiriasi. Pana la urma stai la marginea orasului si totul se potriveste locatiei.
Am uitat de zgomotul CET Progresu, ai parte de un vuiet permanent.

#144
CristinaBiancaP

CristinaBiancaP

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.08.2020
Buna ziua,

Cei care locuiesc in acest complex imi pot da cateva detalii legat de ce probleme au întâmpinat de cand s au mutat?

Multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate