Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Licenta Windows 10

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1603 replies to this topic

Poll: Inainte de a posta cititi primul post din topic. (106 member(s) have cast votes)

Inainte de a posta cititi primul post din topic.

  1. Aveti detalii despre licenta (22 votes [20.75%])

    Percentage of vote: 20.75%

  2. Aveti 3 link-uri extrem de utile (9 votes [8.49%])

    Percentage of vote: 8.49%

  3. DA !!! Dupa upgrade, la instalarea pe curat a ACELEIASI versiuni se activeaza automant online ! (75 votes [70.75%])

    Percentage of vote: 70.75%

Vote Guests cannot vote

#1549
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
direct din microsoft store?

#1550
geos

geos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,495
  • Înscris: 04.12.2003
De aici am cumparat,functioneaza si isi face update de 1 an fara probleme.

#1551
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postblackwave, on 07 septembrie 2023 - 22:29, said:

a achizitiona o licenta
Daca luai orice alt produs si-l doreai autentic cum faceai? Asa si aici, iei legatura cu producatorul, el iti vinde sau recomanda pe cineva din lantul sau. Altfel poti lua de pe marginea drumului sa activezi dar nu e licenta.

#1552
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
Cred că vroia să întrebe care din site-urile ce vând chei cu 20 lei sunt de încredere.


#1553
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
vezi aici

#1554
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,953
  • Înscris: 15.04.2019
Eu am luat de la Digital Muresan - emag, de vreo 3 ani, si inca merg update-urile.

#1555
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,829
  • Înscris: 30.08.2006
Cumpara neaparat o licenta retail ca sa nu fie legata de hardware. E ceva mai scumpa dar te doare la basca cand vei vinde pc-ul sau cand faci upgrade-uri consistente. Ramane pe viata legata de cont.Nu are rost sa cumperi 10 Pro, pui direct 11 ca sa nu te mai sacaie cu upgrade-ul. Daca ai un pc antic, nu merita licenta retail. Poti pune orice cdkey de pe net cu 2 euro. In mod normal sh-urile vin cu licenta oem. Am vandut placi de baza cu licente oem atasate.
https://licensio.ro/...mitata-lifetime

Edited by Leo2006, 08 September 2023 - 08:06.


#1556
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005
Uite aici :
https://gadget.ro/in...windows-10-pro/

Site-ul este de incredere, poti plati cu paypal.

#1557
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Licenta ≠ windows care functioneaza cu updateuri

#1558
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

De la CEL.ro, Keys Outlet. Am primit in cateva minute cheile pe mail.

Nici o problema cu update-urile si am putut sa fac si upgrade la Windows 11. Poti plati fara probleme cu un card virtual.

In cel mai rau caz risti sub 20 ron, adica o bere la o terasa, dar nu e cazul.

Nu descarci nimic dubios de la ei. Kit-ul de instalare il descarci de la MS direct. Ei iti trimit pe mail doar cheia (text). Nu risti sa iei vreun virus.

Daca vrei direct de la Microsoft, e 690 ron o licenta retail pt Windows 11: https://www.microsof...gmgf0krt0?rtc=1 Nu poti cumpara de la MS o licenta OEM. De 690 ron cumperi 38 de licente de la Keys Outlet... Cam de cate ori crezi ca o sa schimbi radical PC-ul ca sa merite o astfel de licenta... Plus ca nu-ti garanteaza nimeni upgrade-uri gratuite la Windows 12 sau cum vor numi MS viitoarea versiune...

#1559
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 27.03.2006
Subscriu si eu, tot de la Keys am cateva cumparate de cativa ani si totul a fost ok.

#1560
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 03.06.2006
outletul gamerilor Posted Image https://www.gamers-o...r=DESC&limit=20

#1561
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

View PostLeo2006, on 08 septembrie 2023 - 07:55, said:

Cumpara neaparat o licenta retail ca sa nu fie legata de hardware. E ceva mai scumpa dar te doare la basca cand vei vinde pc-ul sau cand faci upgrade-uri consistente. Ramane pe viata legata de cont.Nu are rost sa cumperi 10 Pro, pui direct 11 ca sa nu te mai sacaie cu upgrade-ul. Daca ai un pc antic, nu merita licenta retail. Poti pune orice cdkey de pe net cu 2 euro. In mod normal sh-urile vin cu licenta oem. Am vandut placi de baza cu licente oem atasate.
https://licensio.ro/...mitata-lifetime
Are aceeasi valoare cu licenta de 16 lei

View Postalseeme, on 08 septembrie 2023 - 09:31, said:

Uite aici :
https://gadget.ro/in...windows-10-pro/

Site-ul este de incredere, poti plati cu paypal.
Suprapret si atat

#1562
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Am nevoie de un Windows 10. Am văzut o groaza de site-uri care vând licențe ieftin. Chiar sub 20 de lei. Cat de sigure sunt site-urile? Nu îmi e teama ca pierd 20 de lei. Ce îmi e teama e ca toți vor plata cu cardul. As vrea un site unde plata cu cardul e sigura, sa nu ma trezesc ca îmi iau aia banii de pe card!
Și încă ceva : ce înseamnă liceenta retail?
LE cât de sigur e sa iau de aici: https://www.cel.ro/c...windows 10/0c-1 ?
Risc sa rămân fără bani pe card?

Edited by Robert_Kiran, 10 October 2023 - 20:57.


#1563
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002
cauta unul care accepta plata paypal.

#1564
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
cel.ro este ok... Este din România și astfel nu trebuie să te stresezi cu PayPal, etc. Plătești ca și o comandă normală de componente / calculatoare / etc...

#1565
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Revin cu noutăți,  dar și cu probleme. Sa le iau pe rand.
Un coleg de la serviciu m-a auzit ca vreau liceenta. Îmi zice ca îmi da el una, pe care a cumpărat-o acum 3 luni. Și nu a folosit-o. Cică e Windows 10 profesional. Și mai e și retail. Sa ii dau doua bidoane de bere Timișoreana la 2 linii. Adică 4 litri de bere!
Îmi da liceenta care consta intr-o cheie și niște instrucțiuni unde sa întru sa descarc Windows-ul. Eu nu am instalat niciodată Windows 10. Am instalat doar Windows XP și 7. Toate cracuite!  Deci primul Windows cu liceenta.
Descarc Windows-ul 10 cf instrucțiunilor de pe site Microsoft. Ma întreabă de care vreau, aleg în romana și pe 32 de biti.  Ma întreabă dacă vreau pe stic sau DVD, cum eu sunt mai conservator,  aleg dvd. Descarc o imagine pe hard, pe care apoi o scriu cu Nero pe un dvd. Și gata am cd cu Windows 10. Iuhuuu! Încep sa instalez. Fac repartutionare hdd, apoi aleg Windows profesional... totul ok. Ajung la final după ce ma pune sa ma conectez la net. Face el acolo update-uri. La final cică nu e activat. Aleg opțiunea sa schimb cheia, bag cheia, dau click pe activare ... și bingo. Windows a fost activat cu o liceenta electronica. Deci a meritat berea.
Acum beleaua. Când am instalat Windows la un moment dat mi-a cerut sa fac un cont. Eu nu l-am făcut am dat instalare fără cont. Am vorbit cu cel care mi-a dat liceenta și mi-a zis ca am greșit. Ca dacă făceam cont, dacă se strica calculatorul, puteam recupera liceenta.
Intrebari: chiar se putea recupera liceenta dacă se strica calculatorul cu acel cont?
Acum e posibil sa mai fac acel cont? Îmi spune cineva detaliat cum sa îl fac (dacă se mai poate evident)!
Mulțumesc anticipat.

#1566
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,829
  • Înscris: 30.08.2006
Fa-ti cont mai ales ca e licenta retail. Poti sa o faci si peste un an. Important sa se inregistreze licenta si pe cont ca sa se vada ca e pe acelasi user la inlocuirea pc-ului. La timpul potrivit va trebui sa dezactivezi licenta pe vechiul pc. Exista instructiuni pe net cum se face.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate