Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Referendum pe tema definirii familiei drept casatoria intre un barbat si o femeie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1427 replies to this topic

Poll: referendum pe tema definirii familiei drept casatoria intre un barbat si o femeie (218 member(s) have cast votes)

Esti de acord sa se organizeze acest referendum?

  1. Voted Da (121 votes [55.50%] - View)

    Percentage of vote: 55.50%

  2. NU (97 votes [44.50%] - View)

    Percentage of vote: 44.50%

Cum vei vota? Definim familia ca si casatoria dintre un barbat si o femeie sau ramane ca pana acum?

  1. Voted Sunt pentru modificarea Constitutiei (100 votes [45.87%] - View)

    Percentage of vote: 45.87%

  2. Sunt impotriva modificarii Constitutiei (118 votes [54.13%] - View)

    Percentage of vote: 54.13%

Credeti ca este oportun sa se faca acum acest referendum?

  1. Da (99 votes [45.41%] - View)

    Percentage of vote: 45.41%

  2. Voted Nu (119 votes [54.59%] - View)

    Percentage of vote: 54.59%

Vote

#1405
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,507
  • Înscris: 22.12.2015
Care ? In afara de acel cantaret de la Duran Duran nu mai exista cazuri de notorietate, homosexualii prin definitie urasc femeile, rare sunt cazurile de bisexuali si niciodata nu se intampla ca un homo sa descopere ca de fapt ii plac muierile, asta spre deosebire de viceversa. Tocmai de aceea, eu unul achiesez la ideea vehiculata de multi cercetatori conservatori si anume ca Sodomia nu e o optiune sexuala ci o o afectiune severa.
Sa nu uitam de romanul nostru din UK careia homosexualii englezi i-au luat cei doi copii ! Pentru simplul fapt ca avea relatii cojugale nasoale cu sotia, autoritatiile din Regatul Unit au profitat si i-au incredintat copilasii la homosexuali ! De ce statul roman sta pasiv si nu lupta din rasputeri pentru acest om ? Cum e posibil asa ceva, oare am ajuns o natie de mormoloci ? Capul aplecat sabia nu taie ?

http://www.gandul.in...exuali-15323943

Edited by doxan, 21 March 2017 - 12:46.


#1406
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

View Postunbrutus, on 21 martie 2017 - 12:33, said:

Pai si? Ce faci? stai si inghiti sau ai si facut ceva, le-ai spus parerea ta, le-ai spus ca sint scarbosi? I-ai reclamat undeva?
Ai strans semnaturi pt modificarea constitutiei Norvegiei?

Cu atitudinea asta locuiesti in Norvegia, o tara cu o societate atat de toleranta si avansata in gandire?
Te-ai potrivi mult mai bine intr-o tara musulmana dupa parerea mea, acolo ai putea sa faci chiar pe strada oamenii scarbosi, prosti si cum mai doresti.
Da' le-am spus ca sunt scarbosi.
Nu este in masura unul ca tine sa-mi spuna unde sa traiesc.
Crezi ca populatia Romaniei aproba dementele pe care le apreciati ca fiind "avansate"?

View Postunbrutus, on 21 martie 2017 - 12:36, said:

Multi fac si asta, nu cred ca nu ai auzit de nici un caz, sint unele destul de cunoscute, sint mult gay care au fost casatoriti ani de zile cu pers de sex opus etc
Niste mincinosi egoisti.

View PostEXIT, on 21 martie 2017 - 12:37, said:

Lasa-l(o) sa stea in Norvegia ca poate are sau face copii care ar putea fi salvati de autoritatile norvegiene asa cum s-a mai intamplat. Posted Image
O dovada ca legile sunt idioate. Marea majoritate a romanilor condamna o asa crima.

A este important. Opinia si dorinta majoritatii.

O Romanie fara homosexuali ar fi mai nefericita? Dimpotriva.
Ai vazut ce repede s-a descotorosit postul tv de imbecilul ala de homosexual care pretuia mai mult un caine decat viata unui copil.

#1407
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
O Romanie fara homosexuali ar fi la fel de fericita ca Germania nazista. In caz ca nu stiai, nu doar evreii erau pe lista neagra.

#1408
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.02.2017

View Postdoxan, on 21 martie 2017 - 12:40, said:

Care ? In afara de acel cantaret de la Duran Duran nu mai exista cazuri de notorietate, homosexualii prin definitie urasc femeile, rare sunt cazurile de bisexuali si niciodata nu se intampla ca un homo sa descopere ca de fapt ii plac muierile, asta spre deosebire de viceversa. Tocmai de aceea, eu unul achiesez la ideea vehiculata de multi cercetatori conservatori si anume ca Sodomia nu e o optiune sexuala ci o o afectiune severa.
Sa nu uitam de romanul nostru din UK careia homosexualii englezi i-au luat cei doi copii ! Pentru simplul fapt ca avea relatii cojugale nasoale cu sotia, autoritatiile din Regatul Unit au profitat si i-au incredintat copilasii la homosexuali ! De ce statul roman sta pasiv si nu lupta din rasputeri pentru acest om ? Cum e posibil asa ceva, oare am ajuns o natie de mormoloci ? Capul aplecat sabia nu taie ?

http://www.gandul.in...exuali-15323943
Si tu ai obsesia cu barbatii vad... cuplurile gay includ si pe cele formate din 2 femei.
Nu cred ca exista homosexual care sa nu fi incercat si cu o pers de sex opus si nu am auzit sa urasca femei/barbati.
Inainte sa se incredinteze un copil se fac oricum teste psihologice, daca uraste anumite categorii de populatie, nu se incadreaza la adoptie.
Cred ca statul nu poate lupta pt un anume parinte abuziv care si-a pierdut copiii, mai mult ca pt oricare altul doar pt ca au fost infiati copiii de parinti cu anumite orientari sexuale...
Dar esti liber sa faci o petitie in privinta asta, insa statul roman nu va mentiona niciodata orientarea sexuala cand se va interesa de ce se intampla acolo

View PostEXIT, on 21 martie 2017 - 12:50, said:

O Romanie fara homosexuali ar fi la fel de fericita ca Germania nazista. In caz ca nu stiai, nu doar evreii erau pe lista neagra.
Sau ca orice tara musulmana unde inca sint omorati homosexualii

View Postflovio, on 21 martie 2017 - 12:46, said:

Da' le-am spus ca sunt scarbosi.
Deci te-ai dus in Norvegia la vecinii tai si le-ai zis ca sint scarbosi... nu cred asta, pt ca probabil ai fi avut probleme cu politia, sau cu comunitatea din zona, care te-ar fi privit ca pe un radicalizat

#1409
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

View PostEXIT, on 21 martie 2017 - 12:50, said:

O Romanie fara homosexuali ar fi la fel de fericita ca Germania nazista. In caz ca nu stiai, nu doar evreii erau pe lista neagra.
Si crezi tu ca nemtii au fost nefericiti pentru ce pateau aia? DELOC.
Daca in Norvegia ajung ceva mai rar si stau mai putin (acolo este sediul mama al firmei), cea mai mare parte a timpului il petrec in Germania ( pt ca-i in UE). Si azi sunt destui care ii aproba pe nazisti. Asa ca nu te risca cu afirmatiile.
Asta nu inseamna ca aprob violenta impotriva alora pe invers. Nu admit sa-mi spuna ca sunt la fel de normali ca noi cei cu familii firesti.

View Postunbrutus, on 21 martie 2017 - 12:53, said:

Si tu ai obsesia cu barbatii vad... cuplurile gay includ si pe cele formate din 2 femei.
Nu cred ca exista homosexual care sa nu fi incercat si cu o pers de sex opus si nu am auzit sa urasca femei/barbati.
Inainte sa se incredinteze un copil se fac oricum teste psihologice, daca uraste anumite categorii de populatie, nu se incadreaza la adoptie.
Cred ca statul nu poate lupta pt un anume parinte abuziv care si-a pierdut copiii, mai mult ca pt oricare altul doar pt ca au fost infiati copiii de parinti cu anumite orientari sexuale...
Dar esti liber sa faci o petitie in privinta asta, insa statul roman nu va mentiona niciodata orientarea sexuala cand se va interesa de ce se intampla acolo


Sau ca orice tara musulmana unde inca sint omorati homosexualii


Deci te-ai dus in Norvegia la vecinii tai si le-ai zis ca sint scarbosi... nu cred asta, pt ca probabil ai fi avut probleme cu politia, sau cu comunitatea din zona, care te-ar fi privit ca pe un radicalizat
N-am avut nico problema. I-am spus in parcare. S- a uitat ca un bou. Sunt vecini ( catolici) care imi impartasesc ideiile.

Edited by flovio, 21 March 2017 - 12:59.


#1410
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,507
  • Înscris: 22.12.2015
Nu-i cum crezi dumneata, acei copii sunt cetateni romani minori iar statul roman are datoria sa-i repatrieze pentru a fi incredintati parintilor naturali, nu unor homosexuali. Cum pot autoritatille romane sa tolereze asa ceva, voi va ganditi o secunda la drama acelui tata ? Care dupa ce a aflat ca nevasta sa e panarama s-a trezit in final ca progeniturile sale au ajuns pe mana unor homosexuali, deci nici macar la mama biologica ?
Voi realizati ce inseamna asta ? Omul ala e distrus pe viata, ma mir ca nu s-a sinucis pana acum, dar nah voi probabil ca nu aveti copii si in concluzie nu cunoasteti ce inseamna durerea alienarii unui parinte de copil.

#1411
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
flovio, daca tu esti normal(a), nici nu-mi doresc sa fiu normal ca tine. Pe cuvant! :)
Poate peste cativa ani o sa ajungi la nivelul la care poti sa-ti exprimi ideile folosind si alte cuvinte in afara de normal si anormal pentru ca acestea sunt prea limitate. Era anormal ca un roman sa aiba firma in Germania, Norvegia. De fapt nici acum nu e normal, sunteti o minoritate ciudata. :D
In ce limba ai jignit norvegienii?

#1412
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postflovio, on 21 martie 2017 - 01:42, said:

De unde stii tu ca mamele fac sex oral? Din familie?
Esti scarbos.

View Postflovio, on 21 martie 2017 - 02:04, said:

Dupa zambetul prostesc inseamna ca parintii tai practica sexul oral.

View Postflovio, on 21 martie 2017 - 09:39, said:

Voi astia care muriti de dragul inversilor, aveti prostul obicei de a atribui altora lucruri pe care nu le spun sau fac.

Am adus eu vorba de sexul oral?
Pana la urma ce sa inteleg, ca tu esti un adorator al mamelor muiste? Te priveste, Doamne nu ma lasa. Maicuta ta te-a invatat  asta ? Pesemne.

Posted Image Dude, cred că ai probleme mai grave...

Dacă te lăsăm să-ți continui ideile până la capăt o să ne spui că mai trebuie un referendum împotriva sexului oral în cadrul familiei tradiționale. În caz că te întreabă doamna dacă nu vrei să prestezi și tu una mică să ai o scuză, că-i ilegal. Posted Image

View Postdjl, on 20 martie 2017 - 13:29, said:

Să nu uităm de episodul de la Pro Tv în care s-a organizat nu ştiu pe unde o căsătorie între 2 homosexuali Români.
Cât despre adopţie: anti-Homosexualii (care nu sunt neapărat persoane religoase, pot să fie şi atei) ar trebuie să facă mai multe pentru ajutorarea copiilor din casele de copii dacă vor să ia această armă homosexualilor.

Armă? Ce arme?

View PostTravertin, on 19 martie 2017 - 16:20, said:

Daca vrei iti scriu pe intelesul tau: Dumnezeu a facut in asa fel incat iubirea dintre barbat si femeie sa se intrupeasca intr-un copil. Cum? Barbatul are organe genitale masculine( banuiesc ca nu e necesar sa iti spun ce-s acelea), femeia are organe genitale feminine. Prin unirea lor se creeaza fecundarea ovulului de catre un spermatozoid. In urma fecundarii se genereaza IN CORPUL FEMEII o Noua Viata. La acest lucru ma refeream. Daca tot nu intelegi, iti pot explica si mai pe larg.

Un video explicativ ar fi bun, dacă tot te-ai apucat...

View PostTravertin, on 20 martie 2017 - 15:16, said:

Eu am zis altceva. Credeti ca o zi trecuta sterge faptul ca dvs puneti sinonim intre organul genital feminin si anusul masculin? Sa va fie rusine

Ai tu ceva cu genitalele, zău. Omul n-a zis așa ceva, tu insiști. Nu mai pune nici un video. Că o să fie ceva de la pocăiți, și ăia nu-s fun deloc.

#1413
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostEXIT, on 21 martie 2017 - 12:50, said:

O Romanie fara homosexuali ar fi la fel de fericita ca Germania nazista. In caz ca nu stiai, nu doar evreii erau pe lista neagra.
Nu, nici macar nu exista o tema de discutie, ci doar existam fara sa tindem catre extreme. De ce nazism in aceasta ecuatie ? Va baga cineva la parnaie pentru ca va place sodomia ? sunteti liberi sa va rupeti pe unde vreti, ce legatura are cu nazismul ?

#1414
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postdoxan, on 21 martie 2017 - 12:59, said:

Nu-i cum crezi dumneata, acei copii sunt cetateni romani minori iar statul roman are datoria sa-i repatrieze pentru a fi incredintati parintilor naturali, nu unor homosexuali. Cum pot autoritatille romane sa tolereze asa ceva, voi va ganditi o secunda la drama acelui tata ? Care dupa ce a aflat ca nevasta sa e panarama s-a trezit in final ca progeniturile sale au ajuns pe mana unor homosexuali, deci nici macar la mama biologica ?
Voi realizati ce inseamna asta ? Omul ala e distrus pe viata, ma mir ca nu s-a sinucis pana acum, dar nah voi probabil ca nu aveti copii si in concluzie nu cunoasteti ce inseamna durerea alienarii unui parinte de copil.

Și tatăl ce să le facă? Să-i scoată în mod tradițional la cerșit? Dacă i-a făcut și nu le poate asigura traiul, well, statele au diferite metode de a rezolva problema asta. Uneori prin ignorarea subiectului, ca în România.

#1415
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 31.10.2007

View Postcarens, on 21 martie 2017 - 13:10, said:

Nu, nici macar nu exista o tema de discutie, ci doar existam fara sa tindem catre extreme. De ce nazism in aceasta ecuatie ? Va baga cineva la parnaie pentru ca va place sodomia ? sunteti liberi sa va rupeti pe unde vreti, ce legatura are cu nazismul ?

la nazism se poate ajunge cu o gandire de genul ala nu e normal ca nu e ca mine.

#1416
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View Postunbrutus, on 21 martie 2017 - 12:19, said:

Tu spui ca si sexul oral e comportament deviant.
Cred ca lumea incearca doar sa admita ca nu detinem fiecare dintre noi adevarul suprem si nu putem sa ne impunem "normalitatea" proprie

Nu trebuie sa aplauzi... topicul e despre oportunitatea acestui referendum, si poll-ul pare sa spuna ca nu e oportun
Deci sexul oral este normal ? Ai facut sex oral unuia de acelasi sex ? Hai ca vad ca stii raspunsuri la toate..

View Postflovio, on 21 martie 2017 - 12:30, said:

Explicabila sustinerea scarboseniilor.
Enumeri o colectie de tampenii.
Rebuturi colegu, rebuturi .

View Postdexter_lab, on 21 martie 2017 - 13:13, said:


la nazism se poate ajunge cu o gandire de genul ala nu e normal ca nu e ca mine.
fals, au toate drepturille ca si mine sau ca si tine insa ei vor sa creasca si copii, asa ca de unde pana unde nazism ?

View PostAlexIP, on 21 martie 2017 - 13:12, said:


Și tatăl ce să le facă? Să-i scoată în mod tradițional la cerșit? Dacă i-a făcut și nu le poate asigura traiul, well, statele au diferite metode de a rezolva problema asta. Uneori prin ignorarea subiectului, ca în România.
gogule esti sanatos ? de ce trebuie sa bati campii cu cersitul ? la voi in familie este o regula ?

#1417
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Mic exercitiu de gandire pentru adeptii teoriei normal - anormal:
Exista meseria legala actor de filme pentru adulti. Exista multi barbati actori hetero care fac sex cu alti barbati in aceste filme. Ei se declara hetero, au iubite sau neveste, copii, nu au facut niciodata sex cu un barbat in afara studioului de filmare. De dragul exercitiului, credeti-i pe cuvant mai ales ca nu prea au motive sa minta - traiesc in tari civilizate.
Acestia sunt normali sau anormali? :D

#1418
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 31.10.2007

View Postcarens, on 21 martie 2017 - 13:20, said:


fals, au toate drepturille ca si mine sau ca si tine insa ei vor sa creasca si copii, asa ca de unde pana unde nazism ?


incet, incet. azi le interzicem sa adopte copii. maine sa se tina de mana pe strada.....
eu ma refer la modul de gandire al unora, nu la drepturile pe care le au sau nu.

#1419
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006

View Postcarens, on 21 martie 2017 - 13:20, said:

...
fals, au toate drepturille ca si mine sau ca si tine insa ei vor sa creasca si copii, asa ca de unde pana unde nazism ?
...
Ei cresc deja copii. Milioane de copii au parinti gay. Chiar si in Romania exista copii cu parinti gay.
Nazismul se vede in visul cu Romania fara homosexuali, vis pe care il au unii care scriu pe-aci.

#1420
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostEXIT, on 21 martie 2017 - 13:26, said:

Milioane de copii au parinti gay.
  Milioane de copii au parinti cu probleme psihice, din care o parte sunt cei pe invers.

#1421
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostEXIT, on 21 martie 2017 - 13:23, said:

e sa casatorit
Mic exercitiu de gandire pentru adeptii teoriei normal - anormal:
Exista meseria legala actor de filme pentru adulti. Exista multi barbati actori hetero care fac sex cu alti barbati in aceste filme. Ei se declara hetero, au iubite sau neveste, copii, nu au facut niciodata sex cu un barbat in afara studioului de filmare. De dragul exercitiului, credeti-i pe cuvant mai ales ca nu prea au motive sa minta - traiesc in tari civilizate.
Acestia sunt normali sau anormali? Posted Image
si care sa casatorit cu unul de acelasi sex ?
eu cred ca e normal sa existe si bolnavi dar nu cred ca trebuie sa se si marite intre ei.

#1422
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Suferinzii de ce boli nu ar trebui sa se casatoreasca?
Care e lista ta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate