Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

LeTV LeEco Le Pro 3

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#721
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
tie pe 722 merge sunetul bine prin castile stock?

#722
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Super merge sunetul pe Stock , ,într-un timp nu mai mergea deloc am bănuit adaptorul ,și am găsit pe aliexpre unul la 5 lei și merge brici

#723
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
aaa, ai adaptor, eu ma refeream la castile cu mufa usb. mie pe aicp imi merge prost. Nu ma aude interlocutorul.

#724
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
@unpuisor, in alta ordine de idei; ai gasit vreo alternativa la X720 ? sau si tu mai astepti ceva noutati ?

#725
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
pai a aparut pocophone f1 de la xiaomi. Nu e chiar ce vroiam eu dar se apropie bine de leeco ca pret/calitate.
Dar cred ca mai astept un an sau chiar 2 pana sa scap de asta. Saracu merge bine. De ce sa il schimb?

#726
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ai dreptate.
Eu am luat pentru sotie un Mi8 SE rosu si era cat pe ce sa-mi iau si eu un Mi8 ca prea are un pret bun (~390 usd), vai ce ma mananca buzunarul.

#727
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
pai pana o sa apara pocophone ala la noi, pana se aseaza pretul ca o sa vina deja umflat de gusile gusterilor care vor sa isi scoata parleala imediat, mai poti sa ti le pro 3-ul si probabil dupa 1 an o sa il iei la un super pret, chiar daca o sa apara sd 855 sau cat o mai fi, sd 845 tot o sa fie best buy la vreo 12 bulioane. Singura problema o sa fie cu deblocatul bootloaderului si cu alte romuri ca astia de la miaomi au inceput sa o dea si ei in balarii.

PS le pro 3 o sa o duca bine de tot, nu o sa simti trecerea pe alt telefon decat daca are cine stie ce camera sau mai stiu eu ce balarii. Daca am fi avut un soft mai bun l-as fi tinut si 5 ani ca telefonul e bun. Uita-te la el, lansat in 2016, astia de la samsung abia de la seria cu S9 in sus au inceput derbedeii sa puna 2 difuzoare si sa il faca stereo pe cand al nostru era asa din 2016. Ca sa nu mai zic de carcasa din metal. L-am scapat pe jos pe asfalt de 1000 de ori si nu are nici pe naiba. Unul cu spatele din sticla se facea muci.
Sunt mici chichite ce as mai imbunatati la el daca as fi leeco si as face un telefon nou, poate un procesor mai actualizat si un ecran mai bun si atat.

Edited by unpuisor, 22 August 2018 - 15:08.


#728
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Al meu din pacate azi s-a prajit (cred) din motive necunoscute. Eram in mașină si am băgat mâna dupa el in geanta(nu a stat in soare, de abia ce plecasem de acasa cu el , cam 10 minute), cand l-am luat in mână era foarte fierbinte... am dat sa-l deschid ... doar vibreaza fara a aparea ceva pe display. L-am conectat la PC si am incercat cu one tool kit sa-i fac un reset sau ceva ... din păcate nu se aprinde display-ul. E clar ceva hardware... dar ce? Nu cred sa fie display-ul, mai degrabă cred ca placa de baza s-a ars! După o oră am incercat sa-l aprind si doar vibreaza din vreo 10 in 10 secunde  ... dupa care la un moment dat se opreste din acest hai sa-i zicem bootloop!
Momentan am revenit la lenovo P780 :)

#729
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
99.9% placa de baza.
De incarcat se incarca ?

#730
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
se aprinde beculetul verde cateodata, dar bateria era la 96% cand s-a incalzit foarte tare!

Edited by excentryc, 23 August 2018 - 21:36.


#731
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu am patit aceeasi treaba la Lg G2, s-a incalzit maxim pana s-a descarcat bateria, cand il puneam la incarcat se incingea maxim, l-am desfacut si un cip de pe placa de baza se incingea de rupea.
Am fost nevoit sa schimb placa de baza.

#732
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
M-am uitat pe aliexpres si o placa e 130$ ~ 600 lei cu tot cu transport! Nu stiu daca merita sa risc sa comand placa de baza.
M-am uitat la "Mi5s plus" si cred ca o sa-l iau pe asta la 1150 lei.

#733
Jhonbaiatbun

Jhonbaiatbun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.06.2018

View Postexcentryc, on 23 august 2018 - 21:17, said:

Al meu din pacate azi s-a prajit (cred) din motive necunoscute. Eram in mașină si am băgat mâna dupa el in geanta(nu a stat in soare, de abia ce plecasem de acasa cu el , cam 10 minute), cand l-am luat in mână era foarte fierbinte... am dat sa-l deschid ... doar vibreaza fara a aparea ceva pe display. L-am conectat la PC si am incercat cu one tool kit sa-i fac un reset sau ceva ... din păcate nu se aprinde display-ul. E clar ceva hardware... dar ce? Nu cred sa fie display-ul, mai degrabă cred ca placa de baza s-a ars! După o oră am incercat sa-l aprind si doar vibreaza din vreo 10 in 10 secunde  ... dupa care la un moment dat se opreste din acest hai sa-i zicem bootloop!
Momentan am revenit la lenovo P780 Posted Image


Salut,
Eu am ceva probleme de genul, cand nu reuseam sa-l pun la incarcat si se inchidea , ramanand fara baterie , se deschidea foarte greu, nu recunostea cartele, ramaneam  fara semnal si se tot restarta automat.
Acum de vreo 3 zile nu mai recunoaste deloc cartela, il foloseam  doar pentru poze si intram pe net cu conexiune wifi, dar acum nici asa nu mai merge, se incinge si nu vrea sa se mai redeschida.
Am incercat la baietii care repara si mi-au sous ca nu se baga, am  garantie la  el , dar nu reusesc sa gasesc date de contact de la site-ul respectiv de unde este cumparat.

Sper ca altii sunt mai norocosi si nu au astfel de probleme.
O zi faina.

#734
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
daca nu il mai repari, o alta alternativa ar fi un mi note 3 sau daca mai astepti sa apara si la noi xiaomi pocophone ala.

#735
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Am comandat deja mi5s plus... Am găsit placa de bază pe AliExpress, cu 500 lei ..  . Mai aștept până la anul sa văd cât mai scade prețul, dacă ajunge pe la 250- 300 comand o placă și îl repar.

#736
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Cred ca si mi 8 se e o alternativa buna, are ecran amoled iar ca performante e cam tot ca un sd821 doar bateria e mai slaba

#737
danutt

danutt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 23.09.2006
Salutare,
se aud foarte incet convorbirile in difuzor atunci cand este pus pe speaker.

Stie cineva vreo solutie?

Multumesc.

#738
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Depinde ce ROM ai !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate