Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

LeTV LeEco Le Pro 3

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#775
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

MGC_6.1.021_B-S-G-based_v.0.1_TlnNeun
asta merge si pe nougat? din cate stiu eu anumite versiuni de gcam cer oreo sau mai nou pie. pe nougat primeam un mare crash sau nici macar nu vroia sa se instaleze.
mai imi face figuri gps-ul cateodata pe pie, Bluetooth-ul la fel si interlocutorul nu ma aude daca folosesc castile cdla dar se vor repara si astea. Au disparut anumite aplicatii din google store care nu erau pt pie si au aparut alele care cer minim oreo

#776
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
De aceea nu o sa instalez PIE, pana nu se maturizeaza nu are rost sa trec la ceva care nu functioneaza macar ca oreo.

#777
rapzap

rapzap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 27.04.2007
Am trecut la alt telefon, si vreau sa imi vand Leeco Pro 3 - x720... daca e cineva interesat, va rog sa ma contactati.

Edited by rapzap, 19 December 2018 - 15:28.


#778
sedrik23

sedrik23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.05.2008
Salutare! Dețin un LeEco Le Pro3 x653. Din câte am citit nu prea merită să fac update la soft. Am altă problemă, am doua cartele, una pe Digi (slot2) și una pe Telekom (slot1). Pe Telekom nu primesc tot timpul apeluri (semnalul este full, dar cel care mă sună nu mă poate apela. Nu sună ocupat, nu intră mesageria, pur și simplu nu se întâmplă nimic când mă sună). Nu este o perioadă anume, pur și simplu se întâmplă. Pe Digi mă poate apela imediat ce nu poate să mă apeleze pe Telekom. Am schimbat cartelele intre ele, am schimbat cartela de la Telekom, am trecut pe 3G la Telekom, dar niciun efect. Aveți vreun sfat? Mulțumesc și Sărbători Fericite!

#779
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005

 sedrik23, on 24 decembrie 2018 - 16:42, said:

Salutare! Dețin un LeEco Le Pro3 x653. Din câte am citit nu prea merită să fac update la soft. Am altă problemă, am doua cartele, una pe Digi (slot2) și una pe Telekom (slot1). Pe Telekom nu primesc tot timpul apeluri (semnalul este full, dar cel care mă sună nu mă poate apela. Nu sună ocupat, nu intră mesageria, pur și simplu nu se întâmplă nimic când mă sună). Nu este o perioadă anume, pur și simplu se întâmplă. Pe Digi mă poate apela imediat ce nu poate să mă apeleze pe Telekom. Am schimbat cartelele intre ele, am schimbat cartela de la Telekom, am trecut pe 3G la Telekom, dar niciun efect. Aveți vreun sfat? Mulțumesc și Sărbători Fericite!
La modelul nostru nu prea ai ce update să-i faci din păcate...
Redirecționare nu te poate ajuta in problema ta ?

#780
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004

 sedrik23, on 24 decembrie 2018 - 16:42, said:

Salutare! Dețin un LeEco Le Pro3 x653. Din câte am citit nu prea merită să fac update la soft. Am altă problemă, am doua cartele, una pe Digi (slot2) și una pe Telekom (slot1). Pe Telekom nu primesc tot timpul apeluri (semnalul este full, dar cel care mă sună nu mă poate apela. Nu sună ocupat, nu intră mesageria, pur și simplu nu se întâmplă nimic când mă sună). Nu este o perioadă anume, pur și simplu se întâmplă. Pe Digi mă poate apela imediat ce nu poate să mă apeleze pe Telekom. Am schimbat cartelele intre ele, am schimbat cartela de la Telekom, am trecut pe 3G la Telekom, dar niciun efect. Aveți vreun sfat? Mulțumesc și Sărbători Fericite!

Problema intalnita pe X720. S-a rezolvat doar punand un custom ROM. Acum nu stiu daca x653 ofera asa ceva... (vezi xda).

Edited by predatus, 24 December 2018 - 22:30.


#781
sedrik23

sedrik23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.05.2008
Mulțumesc pentru ajutor! Nu am rezolvat, dar măcar mi-am făcut o idee asupra problemei. Aveți idee dacă în viitorul apropiat va fi scos un update la Le Pro3 x653,update care merită să fie instalat?

#782
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
Avand in vedere ca leeco astia sunt aproape in faliment si nu au mai scos nimic de la sfarsitul lui 2016 inceputul lui 2017... slabe sanse.
Singurele update-uri le primesti la telefoanele cu procesor snapdragon, modelele x720/x722. De aceea tot recomand eu snapdragon nu mediatek nu balariile alea de la Samsung sau Huawei. Doar snapdragon.

#783
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
Pentru cei care inca mai au Le Pro 3-ul au scos cei de la AICP versiunea oficiala de Pie, eu il folosesc mai demult unofficial, si se pare ca merge destul de bine, inclusiv castul si restul optiunilor.
Singura chestie care ma deranjeaza deocamdata si nu tine de sistem e la google camera, ar stickers nu imi detecteaza podeaua.

#784
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Salut am pus si eu AICP ,pie pe x722 imi place ,parca nu are dolby atmos. Stie cineva cum se instaleaza google camera ? Multumesc

#785
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
pai dolby pui
dolby digital si google camera descarci ce aplicatie vrei si testezi ce iti merge mai bine.
Mie imi merge 99% bine asta, inclusiv cu balariile din playground si tot ce mai vrei.
Pur si simplu o descarci si apoi o instalezi direct. Ar trebui sa mearga. Daca face figuri, iei o aplicatie pt dezinstalat aplicatiile de sistem, gen Titanium backup sau... eu folosesc System app safe remover si scoti aplicatia de camera cu care vine rom-ul, gen snapdragon camera. Dupa asta ar trebui sa mearga brici atat instalarea cat si aplicatia de google camera.

#786
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 28.04.2003
daca mai are cineva telefonul, mi-au ramas cateva sticle de protectie pt donat, in caz ca vrea cineva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate