Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

LeTV LeEco Le Pro 3

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#739
danutt

danutt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 23.09.2006
.AICP 12.1 Nightly, Android 7.1.2

#740
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
incearca si omnirom 7.1, este rom-ul meu daily de mult timp si sunt multumit de el. Cu toate balariile, dolby, magisk... etc.
Am incercat si tot felul de oreo dar nu m-a dat nici unul pe spate la partea de sunet.

#741
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ecranul la al meu a inceput sa faca celebra pata galbena, acum are vreo 10mm / 3mm si este pozitionata langa butonul de volum.
E un inceput a ma face sa-l schimb.

#742
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
cam nasol, dupa doar 2 ani... Pe viitor vom cumpara tel din tara, macar sa avem garantie.

#743
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu ma intereseaza garantia, prefer de banii in plus pe care ii dau la achizitionarea telefonului din tara sa achizitionez doua telefoane din afara.

#744
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
Nu mai e asa mare diferenta si nu doar la telefoane ci la multe alte chestii. Ori s-au scumpit chinezii ori au mai lasat de la pret ai nostri.

#745
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Hai ca nu e prea deranjanta.

Cert e ca de acum in colo nu o sa-mi mai achizitionez telefon cu ecran IPS.

#746
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
Si alea cu amoled au problemele lor.

#747
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am un note 4 (samsung) de vreo 2 ani, ecranul si acum e ca la inceput, nici urma de burn, il tin fara protectie display de pe la inceputuri si culmea nici zgarieturi nu are.
Am luat sotiei un Mi 8 SE, nici nu iti inchipui cum se vede display-ul, pur si simplu cristal, culori corecte nu ca la Note 4 unde culorile sunt saturate.
Fata de orice ecran IPS, amoledul asta mai nou e imbatabil, crede-ma.

#748
danutt

danutt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 23.09.2006

View Postunpuisor, on 06 septembrie 2018 - 08:56, said:

incearca si omnirom 7.1, este rom-ul meu daily de mult timp si sunt multumit de el. Cu toate balariile, dolby, magisk... etc.
Am incercat si tot felul de oreo dar nu m-a dat nici unul pe spate la partea de sunet.
Ma gandeam ca exista o solutie fara a fi nevoie de o reinstalare. As pierde mesajele, etc.

#749
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
pt mesaje sunt solutii de salvat
Ai dreptate, amoledul se vede mai bine, dar stiam ca daca abuzezi de el si il ti deschis tot timpul sunt niste efecte secundare neplacute.

#750
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 30.03.2005
Care este diferența dintre Global ROM și varianta cu care vine telefonul din fabrica? Mă refer la X651. Am văzut pe AliExpress că dacă vrei global rom se modifică ceva și o să apară ca e model X653 sau așa ceva.
Nu dați cu parul, chiar nu mă pricep :)

#751
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
daca ai x651 pastreaza rom-ul cu care a venit, doar la x720/722 se poate pune rom in siguranta.
Am vazut ca au aparut 2 rom-uri Pie pe xda. Inca in teste dar e promitator. Sa ai android pie la un telefon a carei companie a dat coltu e totusi ceva. Toata stima pt developer.
Asta inseamna procesor Snapdragon vs orice altceva huamei, exinos, mediatek si alte balarii la care sistemul cu care s-a vandut, cu ala imbatranesti.

#752
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
am pus omnirom pie pe telefon si merge multumitor deocamdata.
Singurul lucru care l-am sesizat ca nu merge este castul pe tv. In rest se misca ok, merg si ultimele versiuni de gcam.

#753
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
are cineva idee de ce au disparut din google store anumite aplicatii romanesti dupa ce am instalat pie?
Ma refer la aplicatia de times new roman, cea de la gadget.ro si mai aveam vreo 2 una de bancuri si ala... nu mai tin minte. :)
Ideea e ca nu le gasesc de nici o culoare.

#754
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Probabil nu sunt compatibile cu PIE.

#755
traian_2012

traian_2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 31.08.2012
Dintre cei care PIE pe x720, a incercat cineva camera Night Sight mode?

#756
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
da, e ok. Mie mi se pare daca faci o poza noaptea si mai sunt lumini din oras sa zicem, le cam arde. Adica parca expune cam mult. Dar se mai poate regla din slider-ul ala si ies destul de decent.
Am incercat versiunea asta
Ce imi place e ca merge inclusiv panorama, photo sphere, google lens, photo booth si slow motions. La portrait front camera iese bibilica bine, nu verde sau galbena.
Nu am incercat motion pictures ala ca nu ma intereseaza, e inutila. Nu am incercat chiar 100% din optiuni sa garantez ca merg toate, dar mi se pare ca merge ok pe tel meu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate