Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

LeTV LeEco Le Pro 3

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
785 replies to this topic

#703
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
au fost vreo 3-4 dolari, nu chiar de 2. Dar de-a lungul timpului am incercat mai multe, si mai scumpe si mai ieftine, din pacate toate o apa si un pamant. Din contra, mi se pare ca astea mai noi sunt mai subtiri si mai slabe calitativa decat alea vechi. Adica am avut o sticla in care dadeam cu ciocanu si nu avea nimic, decat daca dadeai cu varful ciocanului. Astea noi cad de la 50 cm pe jos si se crapa imediat.
Dar mai enervant e ca intuneca ecranul si au reflexii aiurea. Am incercat una si fara reflexii care a fost o caruta de bani, matte si rezolva reflexiile partial dar pierdea din rezolutie si se vedea mai inchis.

#704
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
Am revenit pana la urma tot la Nougat, am incercat toate ore-urile posibile si nici unul nu m-a multumit. Si sunt dispus la o groaza de compromisuri dar sa nu iti mearga castile sau sa nu se auda deloc sau sa pierzi semnalul asa din senin e varza. Mai astept cateva luni si dupa aia mai astept, in ultima saptamana cred ca am schimbat peste 10 rom-uri si m-am umplut de spume.

#705
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Sincer iti spun ca nu am intampinat nicio problema semnalata de tine, m-am jucat chiar si cu castile (cele originale CDLA) si functioneaza super.
Aseara am instalat si ultimul kernel BlackScreen si ruleaza ok.

Edited by kiario, 30 July 2018 - 09:57.


#706
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
mie pe aicp mergea bine mai putin pe casti, interlocutorul ma auzea cu pacanituri si alte sunete, la aex aosp ala pierdeam semnalul, la dots nici nu auzeam pe celalalt nici el pe mine...
la aosip si rr remix erau ceva probleme cu sunetul.... nu stiu ce poate avea...

#707
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Eu folosesc AICP si la asta o sa raman pana crapa telefonul.
Imi place ca se tin de treaba, saptamana de saptamana am update.
Am probat acum si castile intr-un apel telefonic, am auzit numai pocnituri dupa care s-a resetat telefonul si dupa butare pauza semnal GSM, alt restart si si-a revenit.

Totusi nu dau edit la primele doua randuri scrise ! Nu folosesc castile in apeluri telefonice asa ca nu ma deranjeaza, iar cu casca bluetooth functioneaza exemplar.

Edited by kiario, 30 July 2018 - 12:07.


#708
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
cu bluetooth imi merge si mie bine, si daca dau restart mi se repara si mie dar doar temporar, mi se strica cand mi-e lumea mai draga si trebuie iar sa dau restart, imi place sa am mainile libere si folosesc casti, plus ca nu iradiez bibilica atat de mult. :)

#709
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
Am observat si eu ca pe oreo daca inchizi netul se duce cam 0,2% pe noapte din baterie si pe nougat se duce in aceleasi conditii 0,6%.
Nu imi dau seama daca e de la optimizari/sistem sau datorita faptului ca pe oreo foloseam suspend cu 2g cand era inchis ecranul. o sa incerc sa pun sim-ul in 2g seara cand ma culc sa vad daca e de acolo.
Am vazut ca baietii au inceput sa se miste si pentru android P. Ar fi tare daca am mai prinde si asa ceva.

#710
florian26

florian26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 28.07.2007
AICP 13.1 Oreo 8.1 am și eu din 5 ianuarie și nu face update OTA. Trebuie sa descarc o versiune mai nouă? Ați întâlnit vreo versiune cu VoLTE / VoWIFI?

#711
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005
Cauta pe XDA despre rom ... vezi care e ultima lor versiune prezentata si eventual baga-l direct peste.
Din cate stiu eu nu exista VoLTE pe nici un model le pro.

#712
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
VoLTE si VoWIFI exista si merg pe multe rom-uri doar ca in Romania nu exista asa ceva. Printre putinele mizerii de companii care au, te obliga sa iei telefoane de la ei ca sa mearga. Chiar daca tu ai un telefon super destept, daca nu ti l-au bagat pe gat ei la preturi exorbitante nu ai sanse de VoLTE sau VoWIFI. Sau sa fi super destept si sa hackuiesti reteaua lui peste prajit ca sa mearga.

#713
florian26

florian26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 28.07.2007
Am luat din China un UmiDigi A1 Pro la 99 USD, un Low dar surpriza! Merge VoLTE și  VoWIFI pe ambele SIM-uri Simultan!! Orange & Digimobil. La VoLTE mă așteptam dar la VoWIFI nu! Revin. Pe al meu LEX722 mergea să primesc sau să dau (nu mai știu) anul trecut apel 4G Orange cu Rom Original. După, cu AICP, nu am mai văzut! Plus că provizionarea serviciilor Apel 4G Orange s-a făcut în Le Eco.

#714
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2005

View Postunpuisor, on 06 august 2018 - 08:15, said:

VoLTE si VoWIFI exista si merg pe multe rom-uri doar ca in Romania nu exista asa ceva. Printre putinele mizerii de companii care au, te obliga sa iei telefoane de la ei ca sa mearga. Chiar daca tu ai un telefon super destept, daca nu ti l-au bagat pe gat ei la preturi exorbitante nu ai sanse de VoLTE sau VoWIFI. Sau sa fi super destept si sa hackuiesti reteaua lui peste prajit ca sa mearga.
Ai drepate ...m-am exprimat eu gresit ... am vrut sa zic ca pe Romania nu exista pe nici un model.

#715
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
se poate in teorie doar ca trebuie sa te chinui mult. Oricum mi se pare penibil ca in anul de gratie 2018, doua din cele 4 companii de telefonie sa nu aiba asa ceva deloc si aialalti 2 sa bage doar pe telefoanele vandute de ei.

#716
Troleu

Troleu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2014
Salut. Are careva de vanzare display + touch pentru modelul LeTV LeEco Le Pro 3 AI Edition CPU: Helio X23 MTK6797D deca-core 64bit 2.3GHz, GPU: Mali T880 ? Sau daca ma ajutati cu un link de la chinezi ( desi eu as vrea sa rezolv problema cat mai repede si din China il primesc probabil peste 2 luni ). Multumesc

#717
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Vezi si tu pe aici.

#718
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
A reușit cineva să facă să meargă google calendar,ptr că la mine orice eveniment setezi să îmi amintească ,nu face nimic bănuiesc că sistemul îl închide de tot  x722 android stock

#719
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

A reușit cineva să facă să meargă google calendar
La mine merge atat pe nogat cat si pe oreo. Dar fiindca nu am mai folosit stock demult nu stiu ce sa zic.
Iti sugerez sa pui un oreo sa mearga.

#720
florian26

florian26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 28.07.2007

View Postremus2509, on 09 august 2018 - 19:42, said:

A reușit cineva să facă să meargă google calendar,ptr că la mine orice eveniment setezi să îmi amintească ,nu face nimic bănuiesc că sistemul îl închide de tot  x722 android stock

Nici mie nu îmi mergea pe X722. Am trecut de mult timp pe AICP și totul este Super! Apropo, am incercat toate Room-urile de pe XDA dar nu am văzut VoLTE incluziv Lineage. M-am resemnat. Tot AICP rămâne cel mai customizabil.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate