Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

Grunenpark, Drumul Taberei

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Elenca13

Elenca13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.09.2016
Salut,

detine cineva informatii despre ansamblul rezidential numit "Grunenpark" si e dispus sa le scrie pe forum?

Multumesc!

http://www.imobiliar...-bucuresti-1060

#2
TOXIC-HAZARD

TOXIC-HAZARD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016
Chiar nici o informație despre aceste blocuri? Reclama lor a fost destul de agresivă si presupuneam ca sunt oameni ce știu deja mai multe, posibil chiar cumpărători, având în vedere apetitul straniu românesc de a cumpăra la stadiul de constructie.

#3
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ori de cate ori as calcula suprafata la apartamentul de 3 camere care scrie in descriere ca are o suprafata utila de 86mp,in realitate mie imi da 77.14mp.
Pai daca ei intr-o poza nu sunt un stare sa dea niste procente corecte,ce pretentii sa mai ai cand ajungi la fata locului.

Edited by Groh, 01 March 2017 - 13:32.


#4
TOXIC-HAZARD

TOXIC-HAZARD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016
Sunt multe aspecte de discutat la acest ansamblu rezidențial dar e de subliniat vecinătatea cu "ulița" de lângă, a cărei soarta e foarte incertă: ori rămâne așa pe termen nelimitat ceea ce e puțin incredibil in anul de grație 2017, ori devine (era odată in plan...) o alternativă la Valea Oltului ceea ce la fel, e aiurea, să ai blocul lângă o mini șosea.
Dar, mă repet, disperarea total nejustificată a românilor (din pct meu de ved) de a cumpăra la stadiul de construcție, duce clar la un produs calitativ, cantitativ, foarte departe de stadiul de plan cu care dezvoltatorii aburesc clienții.
Am observat că cel mai mult cei cu credite cumpăra orice, oricând cu oricât, numai numai să fie proprietari (si asta doar in imaginația lor pt că banca îi așteaptă după colț...).
Cu siguranță dacă s-ar aștepta produsul finit, e foarte probabil să se cumpere altceva decât bătăi de joc si minciuni grosolane făcute chiar pe banii cumpărătorilor.


#5
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015

 Groh, on 01 martie 2017 - 13:32, said:

Ori de cate ori as calcula suprafata la apartamentul de 3 camere care scrie in descriere ca are o suprafata utila de 86mp,in realitate mie imi da 77.14mp.
Pai daca ei intr-o poza nu sunt un stare sa dea niste procente corecte,ce pretentii sa mai ai cand ajungi la fata locului.

Cred ca nu au pus suprafetele pentru alea 3 bucati de hol.
Suprageria + celelalte 3 holuri nu au cum sa aiba in total doar 18mp, cand te uiti cat de mare e dormitorul de 15mp.

Poate are 86mp, dar cu un balcon inclus de 10mp.

#6
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
La cum vad schema aia,eu zic ca e cu tot holulurile alea.Si am calculat suprafata cu tot cu balcon!

#7
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Groh, nu mai conteaza...
Amandoi avem apartamente mai mari si mai bine pozitionate :))

#8
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
-)))).Binenteles!

#9
GavrilaXoXo

GavrilaXoXo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.03.2017
Ma simt in cauza sa activez si eu la subiectul asta, am fost la vizionare si un var de al meu si-a cumparat acolo, la apartamentul respectiv, pe schita aia online lipseste suprafata holurilor care este undeva intre 8-9mp, am vazut planul(schita)cu toate cotele, exact cum este in proiect si  am observat ca au facut si un site mai complet pe www.esop.ro/apartamente-noi/grunenpark si nu au remediat greseala din schita respectiva, semnalatile voi. Si la cealalta problema am impresia ca lumea cumpara in stadiul de constructie ca sa apuce, probabil au si un pret mai mic cand sunt in constructie si poti totusi sa iti alegi finisajele sa iti personalizezi apartamentul.

#10
TOXIC-HAZARD

TOXIC-HAZARD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.09.2016
Sunt mega curios daca vreunul din cei care vor sa cumpere acolo, sau mai rau cei care deja au achizitionat acum la stadiul de constructie, si-au pus intrebarea (sau au intrebat pe cei ce vand) cum vor arata imprejurimile blocului (blocurilor) la final. Drumul Valea Larga care este lipit de bloc, e pur si simplu o ulita , care cum precizam mai sus, fie ramane asa in halul asta multa vreme, fie devine vreodata o strada/sosea mega aglomerata. La fel Valea Furcii este o strada (de fapt e generos spus strada, pt ca este o chestie super ingusta fara trotuare, sugrumata de masini parcate) care deja arata si se simte ca dupa bombardament, adica rupta in doua...
La fel de incerta e soarta fostelor sere fix vizavi de bloc , care pot ramane la stadiul actual de paragina totala multa vreme sau cine stie ce naiba se poate ridica ''peste noapte'' acolo. Mai mult ca sigur nu se vor ''transforma'' intr-un parc, de care Prelungirea Ghencea ar avea nevoie ca de ''aer'', mega urgent.
Tocmai datorita celor enumerate mai sus, un cumparator avizat si educat ar trebui sa aiba raspunsuri cat se poate de clare, concrete si sigure , inainte sa sara cu banu (majoritar imprumut banca) . Pretul la apartamente nu este deloc de neglijat ( la cum arata locatia acum e exagerat grav, din pct meu de ved) asa ca si pretentile ar trebui sa fie pe masura.
Daca cineva rasfoieste serios forumul, la mai multe ansambluri rezidentiale construite in ultimii ani, o sa gaseasca tone de tanguieli, vaicareli gen ce-am facut ma nene ma ca am platit ca boul inainte si la final cand am ajuns sa ma mut si blocul si imprejurimile arata ca un rahat si m-a pacalit dezvoltatorul crunt ca o sa arate ca in basme.
Concluzionand, romanul va primi poate si ce plateste pe bani multi, in loc de promisiuni desarte, cand va intelege ca nota de plata vine la sfarsit...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate