Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Unicredit Bank

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4024 replies to this topic

#2359
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,669
  • Înscris: 29.08.2013

View Postsags, on 11 decembrie 2021 - 12:34, said:


Faza e ca la CEC / BRD / Raiffeisen nu stiu sincer cine ar opta pentru un cont curent simplu in detrimentul unui pachet (mai ales Raiffeisen, unde pachetul zero simplu e gratuit daca faci o plata lunara, fara conditii de incasari).

La BT problema principala e ca acele "pachete" nici macar nu apar pe site, ci doar undeva in fisierul cu taxe si comisioane. Am intrebat in 2 sucursale diferite (din Cluj), si in ambele cazuri pentru tipul/tipa de la ghiseu era prima data cand auzea de acele pachete. Si BT tinde putin spre mentalitatea de "chiar ai nevoie sa primesti bani de la alte banci?"

On-Topic:
Pentru gratuitatea pachetelor genius cont, se iau in calcul si incasarile prin optiunea top-up/adauga bani? Citisem prin lista lor de taxe si comisioane ca incasarile de la alte banci ale aceluiasi client sunt excluse.

Edited by sftpdt, 11 December 2021 - 12:47.


#2360
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
nu stiu daca la top-up se tine cont, dar la transfer interbancar de pe numele aceleasi persoane se tine cont

#2361
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsags, on 11 decembrie 2021 - 12:34, said:

si bo"n"boana de pe coliva Raiffeisen care ia % din suma cu minim si maxim

Am trimis din Ing in Raiffeisen. Nu a existat niciun comision de incasare la raiffeisen (procent sau suma fixa).

#2362
Ariu

Ariu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 22.06.2019
Se ține cont și la top up

#2363
mariussdany

mariussdany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.02.2012
Salutare, vin și eu cu câteva întrebări.
1. Pot alimenta contul curent EURO la bancomat, așa cum pot alimenta contul curent RON
2. Se percep comisioane? Aici mă adresez celor care au conturi normale nu cele ZERO. Este o ciudățenie, că un client vechi sa nu poată beneficia de aceleași condiții ca un client de blackfriday. Sau sa nu poată participa la oferta!
3. Daca se poate, merge la oricare bancomat Unicredit, sau sunt bancomate speciale pe EURO.
Mulțumesc

#2364
mytzulyka

mytzulyka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 13.01.2008
Salut. Alimentarile cu euro se pot face la BNA-urile Unicredit. Tot la acelea la care poti depune si lei. Nu trebuie sa fii client BF ca sa poti depune euro, iar comisionul este 0.

#2365
Xelo

Xelo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 12.05.2005
Știe cineva de la ce suma în sus îți trebuie programare pentru retragere valuta de la ghișeu? Sau invers: care e suma maxima în valuta pe care o poți retrage de la ghișeu fără programare?

#2366
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

Quote

Sumele până în 10.000 EUR sau echivalent se onorează în ziua solicitării. Sumele peste 10.000 EUR sau echivalent se solicită Băncii cu o zi lucrătoare înainte.
Cred ca asta se aplica...

#2367
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Incerc sa activez "mobile token" insa nu reusesc. Introduc "nume utilizator" si apoi ar trebui sa primesc pe SMS codul de cativare. Insa nu il primesc. Fac ceva gresit?

#2368
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 26.12.2015
Și eu am întâmpinat problema asta de multe ori cu token-ul lor. Sună în CC la *2020 și se rezolvă.

Edited by Cosmin_Andrei, 24 December 2021 - 07:50.


#2369
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ieri am creat un link de plata prin revolut si am platit cu cardul Unicredit. Nu am avut nevoie de "mobile token" pentru confirmare plata. Mi-a aparut in aplicatia "Mobile banking" cererea de aprobare.  Mai este necesar in cazul asta sa activez "mobile token" ? Care mai este rostul lui?

#2370
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,669
  • Înscris: 29.08.2013
Ca sa accesezi Internet Banking (din browser web).


#2371
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Se poate modifica numele de utilizator?

#2372
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 28.01.2007

View PostMembruAnonim, on 24 decembrie 2021 - 08:09, said:

Ieri am creat un link de plata prin revolut si am platit cu cardul Unicredit. Nu am avut nevoie de "mobile token" pentru confirmare plata. Mi-a aparut in aplicatia "Mobile banking" cererea de aprobare.  Mai este necesar in cazul asta sa activez "mobile token" ? Care mai este rostul lui?

Autorizezi platile (transferurile bancare) catre alti beneficiari.

View PostMembruAnonim, on 24 decembrie 2021 - 09:56, said:

Se poate modifica numele de utilizator?

Nu

#2373
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
I-am sunat si mi-au trimis codul de activare. Totul ok. Acum am activ mobile token.

edit:

O chestie foarte utila ce am observat-o la Unicredit si la alte banci nu, poti face topup cu un card in contul de lei, exact cum se intampla la Revolut. Instant intra banii. Foarte tare! Bravo lor! Sper sa apara optiunea si pt contul de euro.

Edited by MembruAnonim, 24 December 2021 - 10:22.


#2374
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,669
  • Înscris: 29.08.2013

View PostMembruAnonim, on 24 decembrie 2021 - 10:22, said:

O chestie foarte utila ce am observat-o la Unicredit si la alte banci nu, poti face topup cu un card in contul de lei, exact cum se intampla la Revolut. Instant intra banii. Foarte tare! Bravo lor!

Multe banci ofera facilitatea asta (BCR, CEC, OTP, Libra, ING, First Bank, cred ca si BT, etc). Raiffeisen stiu ca nu.

Edited by sftpdt, 24 December 2021 - 10:30.


#2375
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsftpdt, on 24 decembrie 2021 - 10:29, said:


ING?!  Cum? Eu nu am vazut nimic in aplicatie.

Edited by MembruAnonim, 24 December 2021 - 10:34.


#2376
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 26.12.2015

View PostMembruAnonim, on 24 decembrie 2021 - 10:22, said:

I-am sunat si mi-au trimis codul de activare. Totul ok. Acum am activ mobile token.

edit:

O chestie foarte utila ce am observat-o la Unicredit si la alte banci nu, poti face topup cu un card in contul de lei, exact cum se intampla la Revolut. Instant intra banii. Foarte tare! Bravo lor! Sper sa apara optiunea si pt contul de euro.
Unicredit oferă Top-up-ul de câteva luni bune, în limita a 5 tranzacții lunare, suma minimă fiind de 50 de lei.

View Postsftpdt, on 24 decembrie 2021 - 10:29, said:



Multe banci ofera facilitatea asta (BCR, CEC, OTP, Libra, ING, First Bank, cred ca si BT, etc). Raiffeisen stiu ca nu.
Bt oferă top-up prin Bt Pay, nu știu care e nr. limită de tranzacții lunare, dar cert e că suma minimă e de 5 lei.

Edited by Cosmin_Andrei, 24 December 2021 - 10:49.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate