Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Europa si SUA sub teroarea atentatelor de sorginte islamistă

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
3623 răspunsuri în acest subiect

#289
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.744
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAMDG, on 26 iulie 2016 - 11:27, said:

Musulmani sunt toti complici ai teroristilor, din simplul motiv ca toti il urmeaza pe Mohamed, a carui viata e binecunoscuta.

Deci teoretic vorbind , daca un crestin ortodox va face vreo crima in masa din motive religioase eu ii sunt complice.
Asa-i?

#290
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostBursul, on 26 iulie 2016 - 12:12, said:

Deci teoretic vorbind , daca un crestin ortodox va face vreo crima in masa din motive religioase eu ii sunt complice.
Imi poti da un exemplu  de atentat ortodox ? Chiar sunt curios :)

#291
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.941
  • Înscris: 03.02.2007

View PostBursul, on 26 iulie 2016 - 12:12, said:

Deci teoretic vorbind , daca un crestin ortodox va face vreo crima in masa din motive religioase eu ii sunt complice.
Asa-i?

deosebirea e ca noi suntem ortodoxi cu numele, iar cei care sunt ma hard core se duc si pupa moaste, nu iau capul la gazde...

#292
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.744
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAMDG, on 26 iulie 2016 - 12:15, said:

Imi poti da un exemplu  de atentat ortodox ? Chiar sunt curios Posted Image

Vorbeam teoretic, logica e aceeasi.
Unii inca ii mai acuza pe crestini (actuali) ca e vina lor ca omenirea nu inventat zborul interstelar si teleportarea. Altii ne-au facut ciori si violatori ca s-au plictisit 2 tigani romani samd. Eu nu-s de acord cu generalizarea.
Asa cum nu toti romanii sunt corupti sau asa cum nu toti crestinii ortodoxi resping teoria evolutiei, nici asa nu sunt toti musulmanii batuti in cap si extremisti.

#293
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.941
  • Înscris: 03.02.2007

View PostBursul, on 26 iulie 2016 - 12:23, said:

Vorbeam teoretic, logica e aceeasi.
Unii inca ii mai acuza pe crestini (actuali) ca e vina lor ca omenirea nu inventat zborul interstelar si teleportarea. Altii ne-au facut ciori si violatori ca s-au plictisit 2 tigani romani samd. Eu nu-s de acord cu generalizarea.
Asa cum nu toti romanii sunt corupti sau asa cum nu toti crestinii ortodoxi resping teoria evolutiei, nici asa nu sunt toti musulmanii batuti in cap si extremisti.

nu toti cainii musca, dar daca treci pe langa unul esti prudent...

#294
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostAMDG, on 26 iulie 2016 - 12:15, said:

Imi poti da un exemplu  de atentat ortodox ? Chiar sunt curios Posted Image

Asasinarea lu' Iorga? Sau daca vrei sa fie ortodox versus alta religie atacurile legionarilor impotriva evreilor?

#295
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postf300, on 26 iulie 2016 - 12:27, said:

Asasinarea lu' Iorga? Sau daca vrei sa fie ortodox versus alta religie atacurile legionarilor impotriva evreilor?
Asasinarea lui Iorga nu a fost un atentat terorist, cum nici omorarea in masa a legionarilor de catre diverse guverne ( presupus ortodoxe ) nu au fost acte de terorism. Nici macar omorarea romanilor de catre comunistii evrei nu se incadreaza la acest capitol.

Editat de AMDG, 26 iulie 2016 - 12:31.


#296
debit_critic

debit_critic

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 881
  • Înscris: 05.11.2014
Mie imi pare deja a atac coordonat impotriva Europei. Atacuri foarte diversificate, cu arme diversificate in locuri diversificate dar avand constanta data de frecventa cu care se intampla.

Si nu, atacul din Munchen nu se incadreaza, a fost o coincidenta de care au profitat si au ordonat imediat sa se intensifice pentru a crea o imagine totala de asediu si nesiguranta.

Editat de debit_critic, 26 iulie 2016 - 12:34.


#297
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 13.313
  • Înscris: 26.04.2015
Tet Offensive 2. Am scris mai demult pe threadul cu islamul si merkeloaia. Sunt celule teroriste infiltrate peste tot, in toate tarile si actioneaza la comanda. Minim 10,000, asta asa optimist. Si inca nu actioneaza concertat, gen 200 de atacuri intr-o zi in 5 tari. <--asta va fi pasul urmator, cel mai probabil

Atunci sa vezi haos, lege martiala si mizerii. Adica, ce vor marxistii de la EU.

Editat de a3ds, 26 iulie 2016 - 12:35.


#298
debit_critic

debit_critic

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 881
  • Înscris: 05.11.2014
Doua chestii de notat la cazul cu bomba din Germania.

1) Respectivul si-a fabricat bomba in camera dintr-un azil oferita de statul german. Un fost hotel, din ce am vauzt in poze. Oare nu l-a vazut nimeni cum tot cara flacoane si material greu pana la el in camera?
2) Politia nu are dreptul sa faca verificari in camere inopinat? E oare impotriva dreptului la viata privata a refugiatilor? Ar fi foarte sanatos ca odata pe luna sa dea buzna toata politia in toate camerele si sa faca verificari, oricine e gasit cu urme, atentie, urme de apartenenta la o retea teorista e expulzat.

Sunt chestiuni de bun simt.

#299
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.744
  • Înscris: 30.10.2003

View Postdebit_critic, on 26 iulie 2016 - 12:43, said:

Doua chestii de notat la cazul cu bomba din Germania.

1) Respectivul si-a fabricat bomba in camera dintr-un azil oferita de statul german. Un fost hotel, din ce am vauzt in poze. Oare nu l-a vazut nimeni cum tot cara flacoane si material greu pana la el in camera?
2) Politia nu are dreptul sa faca verificari in camere inopinat? E oare impotriva dreptului la viata privata a refugiatilor? Ar fi foarte sanatos ca odata pe luna sa dea buzna toata politia in toate camerele si sa faca verificari, oricine e gasit cu urme, atentie, urme de apartenenta la o retea teorista e expulzat.

Sunt chestiuni de bun simt.

Yep, bune observatii. Si m-am intrebat la fel de cand atentatul cu toporul. Insa daca ala trebuia sa fie expulzat de 2 ani si a fost lasat pe strazi ...
Bine, bine primesti refugiati, dar tine-i in lesa. Nuuuuuu ... noah, asta capeti.

#300
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.941
  • Înscris: 03.02.2007

View PostBursul, on 26 iulie 2016 - 12:46, said:

Yep, bune observatii. Si m-am intrebat la fel de cand atentatul cu toporul. Insa daca ala trebuia sa fie expulzat de 2 ani si a fost lasat pe strazi ...
Bine, bine primesti refugiati, dar tine-i in lesa. Nuuuuuu ... noah, asta capeti.

pai merkel spera sa ni-l trimita noua sau bulgarilor pe ala, ei pastreaza doar elitele...

#301
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.465
  • Înscris: 18.08.2015
Propagandistii fascisti si-au luat-o-n bot cu sinucigasul cu bomba din Germania. ISIS a postat un filmulet cand acesta jura credinta statului islamic. Bravo baietii. Continuati propaganda fascista pentru mamica Merkel.

Editat de andy1992, 26 iulie 2016 - 12:49.


#302
darkzone

darkzone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.372
  • Înscris: 22.09.2004

View Postpuiu72, on 26 iulie 2016 - 12:47, said:

pai merkel spera sa ni-l trimita noua sau bulgarilor pe ala, ei pastreaza doar elitele...
Care elite? Ăia ”electroniști” care știu să lipească două sîrme pe o bombă artizanală? Posted Image

Editat de darkzone, 26 iulie 2016 - 12:50.


#303
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postdarkzone, on 26 iulie 2016 - 12:50, said:

Care elite? Ăia ”electroniști” care știu să lipească două sîrme pe o bombă artizanală? Posted Image

in tara lor sunt elite... dar nu ai de unde sa sti cata carte s-a invatat acolo, indienii sunt printre cei mai buni programatori, si ce saracie e acolo.

#304
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.828
  • Înscris: 04.05.2008

View Postdebit_critic, on 26 iulie 2016 - 12:33, said:

Mie imi pare deja a atac coordonat impotriva Europei. Atacuri foarte diversificate, cu arme diversificate in locuri diversificate dar avand constanta data de frecventa cu care se intampla.
Si nu, atacul din Munchen nu se incadreaza, a fost o coincidenta de care au profitat si au ordonat imediat sa se intensifice pentru a crea o imagine totala de asediu si nesiguranta.
- Aşa mi se pare şi mie, asistăm la o manevrare a opiniei publice. Părerea mea este că aici e mîna suanezilor (ISIL fiind a lor), care vor o situaţie de război pînă în octombrie pentru a mai rămîne Obama la Casa Albă, precum şi pentru a împiedica legături mai strînse între Europa şi Rusia.

View PostAlbastruIndigo, on 26 iulie 2016 - 12:43, said:

...propun ca nebuneala muslimana sa fie scoasa in afara legii.
- Burn the Witch!

Editat de silverflower, 26 iulie 2016 - 12:54.


#305
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.744
  • Înscris: 30.10.2003

View Postdarkzone, on 26 iulie 2016 - 12:50, said:

Care elite? Ăia ”electroniști” care știu să lipească două sîrme pe o bombă artizanală? Posted Image

Aici iar e ceva ciudat. Eu ma indoiesc ca sirienii aia traiau in pesteri ca in epoca de piatra. Si totusi cica nu-s oameni calificati.

#306
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.465
  • Înscris: 18.08.2015

View Postandy1992, on 26 iulie 2016 - 12:49, said:

Propagandistii fascisti si-au luat-o-n bot cu sinucigasul cu bomba din Germania. ISIS a postat un filmulet cand acesta jura credinta statului islamic. Bravo baietii. Continuati propaganda fascista pentru mamica Merkel.
Imediat dupa asta, fascistii nemernici si-au anuntat oile fanatice care ii sustin ca au prins 410 teroristi ISIS printre refugiati.

Editat de andy1992, 26 iulie 2016 - 12:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate