Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...
 Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit

Megalopolis (2024)
 Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...
 instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 

problema pc nou

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postrauls_s, on 15 iulie 2016 - 19:06, said:

'gigeii' spun seasonic, antec, corsair, super flower. Nu e corect?
absolut corect, dar nu general.

toti au si surse mediocre, mai ales corsair si super flower. si aste surse mediocre costa la fel cat sirtec si sunt la fel de bune / proaste ca sirtec.

totul depinde de buget.

#38
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
Azi m-au anuntat baietii de la pc garage ca pot ridica sistemul deoarece problema a fost solutionata. Spre uimirea mea care "problema" a fost solutionata daca mi s-a spus ca s-a testat sistemul timp de 3 zile si toate piesele functioneaza cum trebuie. Ori a avut ceva banal si minor si nu vor sa spuna ori totul se intampla de la mine. Cand mi-am achizitionat pc-ul nou am zis sa imi iau si un nou prelungitor intrucat cel vechi devenise urat.. Sa fie oare problema de la acest prelungitor, sa aiba momente cand nu baga cat trebuie priza... ma gandesc serios sa masor maine sa vedem daca baga 220 v , poate problema e de la mine!

la celalalt pc, care este o drujba cu intel pentium 4 nu mi-a facut in viata lui figuri de genul acesta..ma gandesc totusi ca daca ar fi fluctuatii de curent ar pica si tv-ul imediat, dar acest lucru nu se intampla..voi ce credeti?

Acum dupa 2 ore de testat acasa vad ca nu a facut...sa vedem dupa 6 daca se mentine si sa intru intr-un joc-2, apoi voi da verdictul

#39
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
Observ 2 programele noi pe pc ma ajuta si pe mine cineva cu ce pot face cu ele? Heaven Bechmark 4.0  si  intel process diagnostic tool

#40
mot_3311

mot_3311

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 16.08.2012
Cele doua programe gasite de tine pe dektop in PC nu erau instalate cand ai trimis PC-ul in service ?
Inseamna ca astea sunt uneltele cu care cei de la PCgarage ti-au verificat computerul.

Heaven Benchmark 4.0 e un program de testat placa video.
https://unigine.com/...chmarks/heaven/

Intel Processor Diagnostic Tool e un program pentru testat procesorul.
http://intel-process...ol.en.lo4d.com/

#41
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
aceste 2 programe le-am gasit instalate de asta v-am intrebat pe voi..am stat ceva pe el .in 6 ore l-am oprit de 3 ori (la fiecare 2 ore) si observ ca nu a mai facut figura. sper sa fi rezolvat cei de la pc garage chiar daca ei au zis ca sistemul e in regula

#42
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postbogdannn1980, on 13 iulie 2016 - 13:59, said:

Asrock dpdv al meu este chiar ai bun decat Gigabyte si mult mai ieftin, mai ales ultimele serii de modele sunt chiar reusite. Au fost proaste seriile vechi ale acestui producator, Modelele noi sunt OK mai ales pe partea de chipseturi si condensatoare. In cazul lui problema este sursa ca este prea mica si asa face o sursa cand sistemull este supradimensionat



Lucrez in IT prietene de peste 15 ani si problema asta am intalnito foarte des, pana una alta du-te si fa o poza la ghicitoare daca tot te mai bagi in seama aiurea. Sa shimbe sursa aia sau sa probeze sistemul cu o sursa mai puternica unui prietensi sa nu mai piarda timpu si banii  aiurea.

placa asta cu Asrock facea in trecut placi slabe, dar acum sunt smecheri rau, am auzit-o si acum 7-8 ani...deci pana la urma cum e?!  :)))))

View Postrauls_s, on 15 iulie 2016 - 13:02, said:

6. Ce 6? E a sasea oara cand aud de problema asta. Si tot a sasea oara cand printre suspecti se afla un sirtec high power (haha, high power auzi) de 500, 550, 600 W. In celelalte 5 randuri dap, sirtecul era de vina. As mai adauga faptul ca, naiba stie de ce, doar in Romania sirtecul e bine cotat. Da, si eu am avut un Stiftec din asta de 550w. Isi dau duhul vara cand e mai cald. Acum am un seasonic si nu-i pasa de anotimp.

al naibii stiftec...pe mine m-a tinut 5 ani , iar vara in camera fara aer conditionat cu soarele batand direct ...si ca sa vezi, dupa 5 ani am vandut-o la sfert de pret....si nu am primit reclamatii....iar noul siftec ma tine de 2 ani fara probleme...nici nu gafaie si nici nu cere de mancare.... si nu are nici 550w

View Postbogdanbn06, on 20 iulie 2016 - 02:57, said:

aceste 2 programe le-am gasit instalate de asta v-am intrebat pe voi..am stat ceva pe el .in 6 ore l-am oprit de 3 ori (la fiecare 2 ore) si observ ca nu a mai facut figura. sper sa fi rezolvat cei de la pc garage chiar daca ei au zis ca sistemul e in regula


pai in primul rand trebuia sa verifici la tine priza, prelungitorul etc....poate ai probleme cu ele.

#43
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
am verificat prizele si prelungitoru si e totul ok, baga 229-230..nu mai inteleg nimic. raman la varianta ca o fi avut ceva minor , au rezolvat si de ce sa isi asume vina cand pot zice ca nu e nimic defect, de alfel poate chiar nu a fost!

#44
gigijorj

gigijorj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.05.2009
@ bogdanbn06
Banuiesc ca exista impamantare la priza la care alimentezi PC-ul.
Daca nu fa-o repede.Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate