Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

De ce a renuntat Dacia la motoarele de 1,6?

- - - - -
  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#199
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Am vizionat mai multe clipuri, dupa 130 km/h se instaureaza senzatia de plutire a spatelui.Garda ar fi prea mare si ar pierde aderenta pe spate din cauza vantului.In 3 clipuri am auzit de la oameni care testeaza sute de masini ca 0.9 tce este de ajuns pt stabilitatea si directia Loganului.Nu este masina de fuga.Nu este proiectata pt asa ceva.Eu nu vad rostul a 115 -125 cai pe o masina care nu-i poate stapani la 200 km/h.Isi ia zborul.

Skoda cu motorina plus cip statea la 200 km/h lejer prin 2008 pe Soarelui.Asta vis a vis de cotete.La mine abia la 130 am senzatia de contact maxim cu asfaptul si se intareste masina cu directie cu tot.

Edited by ionutz_joe2009, 25 July 2016 - 14:55.


#200
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,997
  • Înscris: 09.05.2009

View Postionutz_joe2009, on 25 iulie 2016 - 14:49, said:

Am vizionat mai multe clipuri, dupa 130 km/h se instaureaza senzatia de plutire a spatelui.
Si cum ai experimentat "senzatia" asta? Din clipuri? Da-mi voie sa Posted Image

Edited by DannyMC, 25 July 2016 - 15:22.


#201
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Aia care facusera clipurile erau mutu toti.Cum s-au gasit mutii sa faca review-uri pe Youtube nu stiu, intreaba-i tu.Poti incepe cu turatii.ro, Buhnici, etc.

11 sec 0-100 cat scoate 0.9 tce este suficient.La 1.2 tce cu siguranta va fi limitata la 180 max.Vrei sa mori in ea, scoate-i limitarea ca sa vezi ce face 1.2 tce la 210 pe Logan.

1.2 tce sunt pe astea mai mari(Dokker, Duster) unde chiar este nevoie pt ca-s mai grele din constructie si se pot incarca mult cu bagaje, etc.

Edited by ionutz_joe2009, 25 July 2016 - 15:32.


#202
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,997
  • Înscris: 09.05.2009
N-am zis nimic de aia care au facut clipurile! Mai ales ca le-am vazut pe toate despre Logan 2!
Eu m-am amuzat cum ai experimentat tu senzatia de plutire urmarind niste clipuri pe YT!
P.S. Ai o obsesie cu viteza asta! Relaxeaza-te nu despre asta e vorba aici!

Edited by DannyMC, 25 July 2016 - 15:32.


#203
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Franaaaaaaa!!!

#204
AdrianOradea

AdrianOradea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.09.2016

View PostSOCRATE_MMXII, on 23 iulie 2016 - 11:42, said:

Permite-mi să... Posted Image iar apoi să Posted Image .
Numa' taică-meu mai are vise d-astea umede, că el cu a lui Dacia 1310 „zâmbetu' lui Iliescu” rade tot ce-nseamnă mașină străină.
Rade tot, atunci cind merge pe drumuri naspa, unde masina straina cu garda la sol mica,nu poate merge

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate