Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cumparam soft in loc de mancare? Neam prostit de propaganda.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,453
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdiegodanny, on 12 iunie 2016 - 09:42, said:

Eu nu cunosc pe nimeni care are Antivirus/Windows cu licenta cumparata Posted Image
eu ieri am prelungit licenta pe 2 ani

#20
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,666
  • Înscris: 20.11.2005
Dacă prin faptul că în loc să furăm produse ce le folosim, am început să plătim pentru ele ca orice om civilizat și cinstit tu înțelegi că ne-am prostit ca nație, atunci eu îmi doresc să fim o nație de proști. Tu cu ce îți închipui că trăiesc cei ce au scris softurile alea? Cu biți?
Cât despre antivirus, chiar te invit să fi tu mai deștept decât noi restul proștilor și folosește un crack. Pun pariu că și broasca de la ușa casei ți-ai luat-o de la băieți

#21
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
@initiator tie ti-ar conveni sa muncesti la un proiect luni/ani de zile iar mai apoi sa primesti p*** sau.... si mai bine sa lucrezi la locul tau de munca pe gratis?
Nu cred ca intelegi cam de cata munca si pregatire este nevoie ca niste ,,prosti"(dupa tine) sa scrie acel soft...

Edited by DraculescuDraculescu, 12 June 2016 - 10:00.


#22
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Daca China, America, Germania, Italia, Spania, Suedia, tarisoare in care am fost, in care se traieste mult mai bine, mult mai civilizat, au sisteme de sanatate bine puse la punct.
Au protectie sociala, au transport public, au toate lucrurile astea puse la punct, au o situatie financiara mult mai buna, cu toate astea nu sunt asa de naivi sa puna botul la propaganda, sa cumpere aer, soft, sa cumpere nimic in loc sa cumpere haine, sa cumpere mobila, mancare si orice altceva.

Propaganda loveste doar in tarile sarace ca si Romania.

#23
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,453
  • Înscris: 10.08.2005
hai sa vedem alte lucruri fara licenta, care sa nu fie legate se software, cica suntem la inginerie sociala
medicina fara licenta - super tare, de ce sa ma duc la un medic adevarat cand nenea de la colt zice ca imi ofera acelasi pastile ?

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:04, said:

Daca China, America, Germania, Italia, Spania, Suedia, tarisoare in care am fost, in care se traieste mult mai bine, mult mai civilizat, au sisteme de sanatate bine puse la punct.
Au protectie sociala, au transport public, au toate lucrurile astea puse la punct, au o situatie financiara mult mai buna, cu toate astea nu sunt asa de naivi sa puna botul la propaganda, sa cumpere aer, soft, sa cumpere nimic in loc sa cumpere haine, sa cumpere mobila, mancare si orice altceva.

Propaganda loveste doar in tarile sarace ca si Romania.
in mintea ta legea este propaganda, asta este clar

#24
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,669
  • Înscris: 05.02.2012
@intiator : nu inteleg ce treaba ai tu cu banii altora ? Si eu am cumparat soft-uri si cumpar cand am nevoie. De ce ? Pentru ca si eu la randul meu vand bunuri digitale si nu imi place cand imi gasesc acele bunuri pe site-uri de sharing si asa cum mie imi place sa fiu sustinut de catre clientii mei, acelais lucru fac si eu la randul meu. Si stai linistit ca nu sunt asa scumpe licentele pentru software sau antivirus Posted Image

PS : acele persoane de care zici tu ca nu au bani, eu iti zic ca au Posted Image . Faptul ca nu se afiseaza sau nu iti demonstreaza tie ca au bani, nu inseamna ca nu au. De obicei licentele de software se cumpara cu paypal sau card si tu nu ai de unde sa stii ce sume se ascund pe cardurile prietenilor tai.

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:04, said:

Daca China, America, Germania, Italia, Spania, Suedia, tarisoare in care am fost .... nu sunt asa de naivi sa puna botul la propaganda, sa cumpere aer, soft, sa cumpere nimic in loc sa cumpere haine, sa cumpere mobila, mancare si orice altceva.
Propaganda loveste doar in tarile sarace ca si Romania.
Daca iti spun ca in Germania te salta pentru download , ma crezi ? In Franta am primit 2 instiintari de la Hadopi pentru download si sharing de filme Posted Image . Cele 2 instiintari au fost in ani diferiti . La 3 instiintari in decursul a 6 luni, esti convocat la tribunal si risti amenda de 3600E

Edited by Andreysc7, 12 June 2016 - 10:14.


#25
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:04, said:

cu toate astea nu sunt asa de naivi sa puna botul la propaganda, sa cumpere aer, soft,
i-auzi

#26
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Este Una sau Alta, atat, la asta se refera alegerea, alegi una sau alta.

Ca roman esti indoctrinat sa te crezi dobitoc, cum scria mai sus, clar esti fara educatie daca nu platesti cateva sute de lei pe soft, needucatule! Da-te dracu si du-te de cumpara licenta, atunci o sa zicem ca esti educat, un domn, sarac, prost, dar educat.
Esti educat doar cand platesti, cand in loc de haine, de mancare, tu cumperi soft, timp in care in alte tarisoare se amuza pe seama ta.

Edited by u-k, 12 June 2016 - 10:11.


#27
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015
@u-k  de curiozitate... tu ce pregatire ai? cu ce te ocupi?

#28
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,669
  • Înscris: 05.02.2012

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:09, said:

Esti educat doar cand platesti, cand in loc de haine, de mancare, tu cumperi soft, timp in care in alte tarisoare se amuza pe seama ta.

Esti educat cand iti vezi de alte tale si nu macina gandul ca prietenii tai au mai multi bani ca tine :P

#29
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Ai stat cu ei la masa?

Si nu uita un amanunt extrem de important: ordinea importantei. Unii strang cureau pentru o masina, o geanta, termopane. Problema lor. Cinste lor. Altii, prea traim pentru burta. Se spune ca mananci ca sa traiesti si nu invers. In inversul acesta sta, de fapt, prosteala...

#30
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Propaganda asta de ce merge doar in tarile astea sarace? In care aparent esti prost daca nu platesti soft, esti prost daca iti cumperi mancare in loc de soft, esti prost daca faci ce face toata planeta asta.
Fii altfel, fii roman, fii boul care vrea sa fie firmele astea straine.

#31
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,453
  • Înscris: 10.08.2005

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:09, said:

Este Una sau Alta, atat, la asta se refera alegerea, alegi una sau alta.

Ca roman esti indoctrinat sa te crezi dobitoc, cum scria mai sus, clar esti fara educatie daca nu platesti cateva sute de lei pe soft, needucatule! Da-te dracu si du-te de cumpara licenta, atunci o sa zicem ca esti educat, un domn, sarac, prost, dar educat.
Esti educat doar cand platesti, cand in loc de haine, de mancare, tu cumperi soft, timp in care in alte tarisoare se amuza pe seama ta.

esti needucat atunci cand fumezi si nu stii unde se arunca chistocul.

dar daca n-ar fi sa fumezi un pachet la 2 zile ai avea bani sa-ti cumperi licenta antivirus pe 10 ani.

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:14, said:

Propaganda asta de ce merge doar in tarile astea sarace? In care aparent esti prost daca nu platesti soft, esti prost daca iti cumperi mancare in loc de soft, esti prost daca faci ce face toata planeta asta.
Fii altfel, fii roman, fii boul care vrea sa fie firmele astea straine.

propaganda proasta faci tu

Edited by MarianG, 12 June 2016 - 10:15.


#32
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,669
  • Înscris: 05.02.2012

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:14, said:

Propaganda asta de ce merge doar in tarile astea sarace? In care aparent esti prost daca nu platesti soft, esti prost daca iti cumperi mancare in loc de soft, esti prost daca faci ce face toata planeta asta.
Fii altfel, fii roman, fii boul care vrea sa fie firmele astea straine.

La ce raspunsuri si replici ai dat pe subiectul asta, eu cred ca esti cel mai in masura sa raspunzi la intrebarea pe care ai pus-o :) :
"Propaganda asta de ce merge doar in tarile astea sarace?"

#33
andutza15

andutza15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.09.2014
stiu prostaci care n-au ce manca si isi cumpara smartfoane,, dar din astia care isi cumpara windows si altele inca n-am vazut=)))
probabil ai dat si tu de un retard acuma nu tr sa generalizezi

#34
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Si aparent esti prost sau invidios daca discuti despre lucrurile astea, pe internet, anonim pe un forum.
Deci stai in banca ta, prostule, cumpara soft ca te facem noi educat, licenta aia de soft tine loc de licenta de la facultate.

Aparent esti educat, destept, moral, toate cele, daca taci din gura si cumperi soft, asta in loc sa iti cumperi haine, mancare sau orice altceva.
Firmele straine te vor educat, cumpara tu soft, lasa America, lasa Germania, Italia, Spania, China, stai linistit ca acolo nu se pirateaza, da, Romania este prima tara la piraterie de pe planeta...

Fii educat, fii roman, cumpara soft si te facem educat.

Edited by u-k, 12 June 2016 - 10:19.


#35
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,669
  • Înscris: 05.02.2012

View Postu-k, on 12 iunie 2016 - 10:18, said:

lasa America, lasa Germania, Italia, Spania, China, stai linistit ca acolo nu se pirateaza, da, Romania este prima tara la piraterie de pe planeta...

Quote

China, America, Germania, Italia, Spania, Suedia, tarisoare in care am fost, ... nu sunt asa de naivi sa puna botul la propaganda, sa cumpere aer, soft, sa cumpere nimic in loc sa cumpere haine, sa cumpere mobila, mancare si orice altceva.

Ai luat-o pe ulei :) . Nici tu nu mai stii ce vrei sa spui. Eu zic ca te-a obosit troll-eala. Ti-ai terminat tura pe ziua de azi, poti pleca acasa :) . Ne vedem maine

#36
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

View PostDraculescuDraculescu, on 12 iunie 2016 - 09:58, said:

@initiator tie ti-ar conveni sa muncesti la un proiect luni/ani de zile iar mai apoi sa primesti p*** sau.... si mai bine sa lucrezi la locul tau de munca pe gratis?
Nu cred ca intelegi cam de cata munca si pregatire este nevoie ca niste ,,prosti"(dupa tine) sa scrie acel soft...

Da, dar nu pare ca Microsoft-ul moare de foame sau e in faliment... Bill Gates parca era cel mai bogat om din  lume. Acum  windows-ul a ajuns si el la o c alitate si stabilitate buna, dar daca ne amintim cate batai de cap dadeau  crash-urile si erorile idioate?
Deci, hai sa plangem pe cei care sunt de plans.

View PostAndreysc7, on 12 iunie 2016 - 10:12, said:

Esti educat cand iti vezi de alte tale si nu macina gandul ca prietenii tai au mai multi bani ca tine Posted Image

Asta inseamna invidios, nu needucat.

Edited by ipopovici11, 12 June 2016 - 10:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate