Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Feriti-va de BeOrganic (Quark SRL) si de blenderele lor

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
suiren

suiren

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.01.2013

 Dorin_USA, on 28 mai 2016 - 16:50, said:

- zice ca firma i-a refuzat returul pe loc apoi spune ca produsul era incomplet pentru ca a uitat ceva (deci era normal sa nu ii accepte returul);

Neintelegerea cu polistirenul, s-a petrecut cam asa:

Eram aproape de finalul celor cateva minute cat am stat acolo, dupa ce deja fusesem goniti de cateva ori si ne fusese refuzat returul pe loc. Nu mai tin minte exact, dar daca nu ma insel, inchideau celelate doua blendere inapoi in cutie cand mi-a spus ceva de genul "ala nici n-are polistiren". Eu am inteles gresit, am presupus ca se refera la o alta parte din ambalaj care lipseste si am sustinut ca cel primit de noi nu mai avea nimic. La scurt timp am plecat si in drum spre masina mi-am dat seama la ce se refera si m-am intors sa ii spun ca avea dreptate despre polistiren si ca am crezut ca se refera la altceva. Am considerat ca asa e corect, in ciuda faptului ca s-a purtat asa cum s-a purtat.

Asta a fost neintelegerea legata de polistiren si nu-mi aduc aminte sa fi fost in contextul returului.

Din nou, eu nu am nimic impotriva eliberarii filmarii respective, atata timp cat este intreaga si nealterata. Nu vad de ce n-ar fi legal sa faca asta, daca eu imi dau acordul. Din punctul meu de vedere am avut mai mult bun simt decat cerea situatia si filmarea respectiva ar inlatura toate scenariile alternative.


Restul mesajului nici nu merita adresat.

#146
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Filmarea ar fi trebuit sa o ai tu suiren, sau macar o inregistrare audio...pe care orice pusti de scoala stie sa o faca, pentru a demonstra ceva.
In afara de a arunca bani multi aiurea, mai ai multe de invatat (sau de tras ???).

#147
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Parca mi-l si imaginez pe suiren cu camera in magazin:
- Aprindeti va rog doua proiectoare in colt, ca e lumina slaba.
- Va rog sa vorbiti in microfon
- Dati-va mai bine jos sacoul, va face cam gras pe camera si nunva mai pot incadra mustata.
- Bun acum ca s-a rezolvat cu partea tehnica, domnule patron, puteti sa-mi spuneti va rog cum va simtiti?
- Da' zambiti domnule la camera, ce sunteti asa incordat?!
- Doamna femeia de serviciu, sunteti amabila sa tineti putin camera cat manevrez blenderul?

samd

Edited by gumball3000, 29 May 2016 - 21:55.


#148
suiren

suiren

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.01.2013

 Cr1spy, on 29 mai 2016 - 21:19, said:

Filmarea ar fi trebuit sa o ai tu suiren, sau macar o inregistrare audio...pe care orice pusti de scoala stie sa o faca, pentru a demonstra ceva.
In afara de a arunca bani multi aiurea, mai ai multe de invatat (sau de tras ???).

Asa e, dar nu m-am dus pregatit pentru scandal. Asa ceva nu mi s-a mai intamplat niciodata.

#149
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Gumball, daca ai vreun fetis cu filmari artistice, da...Pentru rezolvarea problemelor in regim de urgenta, e bun orice telefon...este adevarat insa ca eu am avantajul gentii, fiind femeie. Pentru barbati, recomand rucsaceii.)))

Suiren, tu ai crezut ca cel mai scump blender de pe piata, a ajuns folosit in cutie, dintr-o pura greseala... lol.

Edited by Cr1spy, 29 May 2016 - 22:00.


#150
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pai tu n-ai vazut cata carnita si-a luat ala de a filmat scena cu inaripatele din tramvaiul 41, si asta doar pt ca a filmat "pe lung".
Asa ceva nu se poate, pai ori filmam profesionist, ori nu mai filmam?!

#151
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu stiu despre ce este vorba, da-mi un link, ceva...

Edited by Cr1spy, 29 May 2016 - 22:21.


#152
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
http://forum.softped...6#entry19194787

#153
trigonul

trigonul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.10.2005
Salut si iti multumesc pentru atentionare. Am gasit un anunt online cu un blender vitamix nou la un pret mai bun decat pe piata si acum ma intreb daca nu este la fel reconditionat. De obicei scrie pe eticheta de pe spate daca este refurbished. Poti pune o poza cu eticheta blenderului tau ca sa pot compara cu cea din anunt? Multumesc

#154
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005
Mulțumim pentru atenționare.
BeOrganic , Quark srl apare că fiind distribuitor  Vitamix . Ce șanse sunt că în 2022 sa avem de a face cu aceiași țepari ? Că asta e firma până la urmă . Exista și alte canale de distribuție în România ?

#155
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
Pai, ce va face sa credeți că e vorba de niste tepari? Am citit tot topicul, și nu deduc că ar fi vorba de niste tepari, ci mai degrabă cred că e o neînțelegere. Praf alb și zgârieturi la un produs nu înseamnă automat că produsul este refurbish. In plus, povestea e deja foarte veche, și mă gândesc că în cazul în care teparii despre care vorbiți ar proceda în același fel, ar fi foarte multe reclamații. Și eu unul nu le găsesc.

PS: știi că răspunsul vine la doua luni, dar mă gândesc că problema e de actualitate.

Așadar, ce argumente (in afara de praful alb și zgârieturile) le mai avem pentru a trage concluzia că avem de a face cu niste tepari?

#156
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Mai puneai putin si iti luai un Thermomix, si aveai cel mai smecher blender care poate exista pe lumea asta, si mai si gateste, si nu, nu am nici un interes sa-i fac reclama, dar este un aparat genial de care m-am indragostit mai tare decat de nevasta mea

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate