Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Eurovision 2017 (Kiev): Portugalia locul 1, România locul 7.

- - - - -
  • Please log in to reply
1013 replies to this topic

#73
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Asta e si impresia mea: la interpretare, ceva nu e in regula. Speram sa-si imbunatateasca prestatia.

Edited by yanni17, 05 March 2017 - 23:59.


#74
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Eu abia acum am aflat ca s-a cantat ABBA la Eurovision.

#75
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da. Arrival. Au tinut un show superb!
I-am cautat pe net. N-am gasit mare lucru.

Colaboreaza cu originalii.

Edited by MembruAnonim, 06 March 2017 - 13:43.


#76
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Am prins si eu pe la sfarsit Eurovision 2017, adevarul e ca nu prea aveai ce alege, nici una nu e suficient de grozava (cu potential de hit), dar oricum la Eurovision nu a castigat niciodata un hit, ca nu despre asta e vorba in concurs.

Am vazut ca aveau un concurs cu premiu un Sandero pentru cei ce voteaza. Iar cand a pus concurentul ce va reprezenta Romania la Eurovision sa aleaga un numar dintre cei ce a votat, prezentatoarea a dat un interval de la 1 la 6000. Reprezentantul a ales 17.
Iar cand au afisat tabelul cu voturile, numai cei de pe primul loc aveau 10000 voturi, locul al doilea avea 5000 si locul al treilea avea 3000... deci clar au fost PESTE 20000 de voturi, asadar de ce a spus sa aleaga de la 1 la 6000?
Restul votantilor practic nici nu au avut sansa sa castige, neparticipand practic la "extragere".
Ar trebui refacuta o tragere, pentru ca cea de aseara a fost viciata total, 70% din voturi fiind excluse de la sansa de a fi "extrase" din start.
Astia de la TVR si la concursuri fura, nu m-ar mira ca acel castigator sa fie o ruda a cuiva din TVR.

Edited by rumlegok, 06 March 2017 - 20:00.


#77
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Era o ruda de-a lui Dragnea, ca era din Teleorman :lol:

#78
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Posibil si asta, intradevar era din judetul lui Dragnea, Teleorman.  
Numele nu l-am retinut, cine are inregistrarea poate sa verifice daca nu cumva il chema ca pe o ruda a lui Dragnea.

Poate avea nevoie o ruda de un Sandero si fiind obisnuit sa fure a spus ca il "ajuta" el si ii furnizeaza unul gratis, ca stie niste oameni de la TVR, numiti pe salarii uriase de el :D

#79
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010

View Postrumlegok, on 06 martie 2017 - 19:58, said:

(...) oricum la Eurovision nu a castigat niciodata un hit, ca nu despre asta e vorba in concurs. (...)
Eh, nu...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ghQZojJWxKI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pfo-8z86x80?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#80
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Cand a fost finala am ascultat ultimele 6 melodii (asteptand un berbec de vecin).
Toate cantecele mi s-au parut proaste cu spume, inclusiv Traistariu si Colen.

Cantecul castigator l-am ascultat acum. E o melodie tembela, cuvinte iak, tipic Eurovizion, dar e peste celelalte 6 ascultate.
Coregrafia e de rahat, ar trebui sa umble la ea, sa o schimbe cu totul. Femeia ar trebui sa poarte ciorapi negri.

#81
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View Postrumlegok, on 06 martie 2017 - 19:58, said:

Am prins si eu pe la sfarsit Eurovision 2017, adevarul e ca nu prea aveai ce alege, nici una nu e suficient de grozava (cu potential de hit), dar oricum la Eurovision nu a castigat niciodata un hit, ca nu despre asta e vorba in concurs.

Am vazut ca aveau un concurs cu premiu un Sandero pentru cei ce voteaza. Iar cand a pus concurentul ce va reprezenta Romania la Eurovision sa aleaga un numar dintre cei ce a votat, prezentatoarea a dat un interval de la 1 la 6000. Reprezentantul a ales 17.
Iar cand au afisat tabelul cu voturile, numai cei de pe primul loc aveau 10000 voturi, locul al doilea avea 5000 si locul al treilea avea 3000... deci clar au fost PESTE 20000 de voturi, asadar de ce a spus sa aleaga de la 1 la 6000?
Restul votantilor practic nici nu au avut sansa sa castige, neparticipand practic la "extragere".
Ar trebui refacuta o tragere, pentru ca cea de aseara a fost viciata total, 70% din voturi fiind excluse de la sansa de a fi "extrase" din start.
Astia de la TVR si la concursuri fura, nu m-ar mira ca acel castigator sa fie o ruda a cuiva din TVR.
Pentru ca puteai vota de cate ori voiai tu cu acelasi numar de telefon. Din ce am citit pe Facebook unii au votat si de 50 de ori. Probabil 6000 au fost numere unice care au votat de peste 20.000 de ori.
@quantum :) trebuie sa ma uit de ce spui de ciorapi :)
Mie nu mi-a placut nici una....

#82
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Conform regulamentului puteai vota o singura data per candidat, restul inregistrarilor pentru acelasi candidat fiind invalidate.
Daca spui ca s-au luat in calcul si restul inseamna ca nu au respectat inca una din prevederile regulamentului.
In plus, aia 6000 de votanti spusi de prezentatoare din care sa aleaga sunt prea rotunzi sa fie reali.
A fost o mega frauda concursul.

Edited by rumlegok, 10 March 2017 - 17:56.


#83
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Puteai vota o singură dată per candidat, dar puteai vota mai mulţi candidaţi. Într-adevăr n-aveau cum să fie fix 6.000 de votanţi, cred că s-a zis un număr aleatoriu... Oricum, şi dacă zicea că au fost 12.489, Ilinca tot 18 alegea, nu asta era problema. Posibil să fi fost "instruită" să aleagă astfel.

Trecând peste subiect, Robin Bengtsson a câştigat în seara asta Melodifestivalen şi va reprezenta Suedia la Eurovision 2017. Să luăm notiţe, cred că avem unul dintre favoriţii acestui an...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bjd6ll3RP6s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#84
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Rusia trimite în Ucraina o cântăreaţă în scaun cu rotile pentru a nu putea fi fluierată/huiduită. Anunţul oficial a fost făcut aseară în timpul jurnalului de la postul naţional, Russia 1, iar Juliya Samoylova a fost aleasă fără organizarea unei selecţii naţionale.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XU3koJ6Qkx4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#85
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Alegere surprinzatoare, dar interesanta la Rusia. Nu stiu de ce, dar cred ca anul viitor ne vedem la Stockholm din nou. Tari suedezii astia.

Apropo, oare schimba f***ing? Eu zic ca ar strica cantecul.

Edited by miki07, 13 March 2017 - 16:58.


#86
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

View PostCipry7, on 11 martie 2017 - 23:13, said:

Puteai vota o singură dată per candidat, dar puteai vota mai mulţi candidaţi. Într-adevăr n-aveau cum să fie fix 6.000 de votanţi, cred că s-a zis un număr aleatoriu... Oricum, şi dacă zicea că au fost 12.489, Ilinca tot 18 alegea, nu asta era problema. Posibil să fi fost "instruită" să aleagă astfel.
Ideea este ca s-a viciat extragerea in mod cert. Nu au participat toti votantii (toate voturile) la extragere.
A fost frauda clara, indiferent cum s-ar incerca motivarea celor 6000 care au avut sansa sa fie introdusi in extragere.
De metoda "extragerii" nici nu mai spun...

Edited by rumlegok, 13 March 2017 - 20:50.


#87
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Ce diferență între noi și suedezi... Postul național din Suedia, SVT, a publicat cifrele voturilor din finala Melodifestivalen.
  • Nano “Hold On” – 1,627,843 (11.9%)
  • Wiktoria “As I Lay Me Down” – 1,474,526 (10.9%)
  • Robin Bengtsson “I Can’t Go On” – 1,435,963 (10.6%)
  • Jon Henrik Fjällgren feat. Aninia “En värld full av strider” – 1,395,012 (10.3%)
  • Mariette “A Million Years” – 1,068,531 (7.9%)
  • Anton Hagman “Kiss You Goodbye” – 1,058,232 (7.8%)
  • FO&O “Gotta Thing About You” – 962,987 (7.1%)
  • Benjamin Ingrosso “Good Lovin'” – 961,104 (7.1%)
  • Ace Wilder “Wild Child” – 920,421 (6.8%)
  • Owe Thörnqvist “Boogieman Blues” – 910,160 (6.7%)
  • Boris René “Her Kiss” – 904,646 (6.7%)
  • Lisa Ajax “I Don’t Give A” – 847,353 (6.2%)
În total, peste 13.566.000 de voturi într-o țară cu o populație de aprox. 9,6 milioane de locuitori.

Noi... Puțin peste 31.600 de voturi. Și acesta a fost un an bun... :)

Attached File  voturi esc 2017 rom.png   2.65MB   13 downloads

#88
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 11.01.2011
Miruna Mănescu reprezinta Elvetia  https://en.wikipedia.../wiki/Timebelle

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YbNasd8qXFE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#89
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostCipry7, on 14 martie 2017 - 13:48, said:

peste 13.566.000 de voturi într-o ţară cu o populaţie de aprox. 9,6 milioane de locuitori.

Normal, fiecare suedez voteaza de 200 de ori la Eurovision, inca de pe vremea vikingilor.

#90
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCipry7, on 14 martie 2017 - 13:48, said:

La noi datorite urmatoarei reguli si probabil costului unui mesaj nu s-a votat intr-un numar mare: costul unui apel/SMS a fost 0,40 euro și nu puteai vota aceeași piesă de mai multe ori de pe același număr de telefon. Si sa spunem si o realitate: interesul cetatenilor pentru Eurovision a scazut mult in ultimii ani.

Edited by MembruAnonim, 15 March 2017 - 12:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate