Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Programare indicativ taxi in Baofeng UV-82

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
HUHA

HUHA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 88
  • Înscris: 31.12.2008
Buna ziua.
  Doresc ca pe o statie Baofeng UV-82 sa programez si indicativul taxi 34 . Am memorat frecventa pe care vorbesc cu dispecerul pe canalul dorit de mine ,  am setat si indicativul 34 pe PTT ID Code 1 & PTT ID Code 2  si la VFO A PTT-ID & VFO B PTT-ID am trecut 1 si 2, dar la dispecer tot nu ii apare indicativul meu cand transmit.
Pe statia veche cand transmiteam , ii aparea.

Intrebarile mele sunt
Daca se poate transmite si indicativul cu aceasta statie ?
Unde sa setez indicativul 34 pentru cand emit , dispeceratul sa vada indicativul meu.
Pentru programare folosesc programul Chirp, ultima varianta. Atasez si o poza.

Multumesc.

Fișiere atașate



#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.843
  • Înscris: 07.02.2003
Statia veche fiind care ? Ce sistem de tonuri foloseste compania de taxi, 3 sau 5 dtmf-uri sau e ceva digital ?
In Bucuresti se poarta 5 tonuri, la emisie statia emite rapid 5 tonuri dupa care deschide microfonul si dispecerul stie indicativul.

Editat de andreic, 10 mai 2016 - 14:44.


#3
HUHA

HUHA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 88
  • Înscris: 31.12.2008

 andreic, on 10 mai 2016 - 14:28, said:

Statia veche fiind care ? Ce sistem de tonuri foloseste compania de taxi, 3 sau 5 dtmf-uri sau e ceva digital ?
In Bucuresti se poarta 5 tonuri, la emisie statia emite rapid 5 tonuri dupa care deschide microfonul si dispecerul stie indicativul.

Multumesc de raspunsul prompt.
Statia veche era un Puxing 777
Deci va trebui sa aflu  DTMF-urile care la foloseste dispecerul sau daca este digital. Sa stiu ce sa intreb mai departe.
Odata ce stiu informatia , am sa revin.
Pe scurt si acest model de statie poate sa transmita indicativul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate