Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

mai nou, nu se poate lua permisul fara spaga.

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#163
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Pentru ca s-a intimidat teribil. S-a zborsit nitel la ea cand a uitat sa ia frana de mana la plecare, si de aici, un tavalug de emotii si de greseli. Sa nu fi fost prima greseala, poate nu se speria asa....eh.

M-am intimidat si eu cand nu eram sigura pe ce dumnezeu intoarcere cu curul vrea sa fac [acum realizez, zicea doar sa fi dat nitel in spate, sa nu luam asa strans] , dar ca sa trec peste emotii, m-am pus pe trancanit si am vorbit tot examenul. Bodoganit acolo singura, "uite cedeaza, ia sa cedez. ala trece? nu trece. ok. Cred ca pe dreapta e un stop. Da, e stop."

La final, i-am zis ca de felul meu nu vorbesc de nebuna cu stalpii, dar nu voiam sa ma copleseasca de tot emotiile si na, da-i si tranca-tranca. A apreciat Posted Image)

Edited by Ina.Click, 10 October 2016 - 12:11.


#164
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 02.02.2006
Emoțiile sunt de înțeles. Dar au mai zis și alții: când ești singur în trafic, ce faci cu emoțiile? Dacă te emoționezi atât de mult încât faci greșeală după greșeală, nu ai ce căuta încă singur la volan. Tocmai de-aia există și barem de punctare a greșelilor, și limita bine definită a punctelor totale pe care le poți obține, ca să-ți permită să fii om și să greșești într-o oarecare măsură.

Asta e, își mai ia ore, mai merge prin trafic, și se mai obișnuiește. Și să-i zică instructorului să o ducă prin zone mai aglomerate, nu doar pe străduțe libere. Eu rețin măcar 3 faze mai nasoale din timpul școlii (una din ele cu tot cu oprit cu frâna în podea, atât eu cât și instructorul :) ). Și mi se pare bine să ai măcar 1-2 experiențe de-astea cât încă mai e cineva c-un rând de pedale lângă tine. Să-ți și explice ce s-a întâmplat și ce trebuie să faci. Și așa îți mai trec emoțiile, mai ales în trafic normal. :)

#165
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,016
  • Înscris: 20.10.2015

View PostIna.Click, on 10 octombrie 2016 - 12:11, said:

Pentru ca s-a intimidat teribil. S-a zborsit nitel la ea cand a uitat sa ia frana de mana la plecare, si de aici, un tavalug de emotii si de greseli. Sa nu fi fost prima greseala, poate nu se speria asa....eh.

M-am intimidat si eu cand nu eram sigura pe ce dumnezeu intoarcere cu curul vrea sa fac [acum realizez, zicea doar sa fi dat nitel in spate, sa nu luam asa strans] , dar ca sa trec peste emotii, m-am pus pe trancanit si am vorbit tot examenul. Bodoganit acolo singura, "uite cedeaza, ia sa cedez. ala trece? nu trece. ok. Cred ca pe dreapta e un stop. Da, e stop."

La final, i-am zis ca de felul meu nu vorbesc de nebuna cu stalpii, dar nu voiam sa ma copleseasca de tot emotiile si na, da-i si tranca-tranca. A apreciat Posted Image)

As fi dat o zi din viata mea sa fi fost cu tine in masina, :lol:
Feilicitari

#166
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
N-am vazut nicaieri mentionat, deci zic eu aici - in atentia martorilor - m-am trezit ca ma pune sa confirm observatiile sale. Le-am confirmat, ca nu prea era loc de intors.
Ex: "atentie, nu ati acordat prioritate" - se intoarce spre mine - "dvs ati vazut că nu? așa e? v-ați uitat?"
Eu, tinandu-mi dovada la piept: ”ăăă...da, dar...”
”nu v-ați asigurat la plecare. Dvs, d-na martor (lol), ați văzut?”
”of, da...”

etc.

Nu știu dacă așa se face, dar și-a confirmat fiecare observație cu mine ca martor.
De asemenea, când am văzut stopul am intuit că nu-l zărește și începusem să ridic timid un deget spre indicator. Să nu faceți așa.

Zici că are ochi la spate, doamne păzește. :))) Am schițat doar gestul, s-a întors și mi-a zis ”să nu care cumva” , de-mi venea să-mi bag degetul în ...oriunde.
Degețelul jos și ochii cât cepele. Eu nu știam că martorul are rol activ, toți mi-au zis că ești agariciul care dă cu subsemnatul pe foaie și atât. La mine n-a fost așa.

#167
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
Ina.Click, felicitări.
Pe de altă parte, mi-ai confirmat ceva ce eu știam că e adevărat, și anume faptul că oricine are o pregătire corespunzătoare poate lua permisul „pe bune”. Cei care se lamentează sunt „catastrofele” care întotdeauna consideră că altcineva e de vină pentru prostiile lor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate