Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 

Galaxy J5 (2016) - discutii generale

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1067 replies to this topic

#1009
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006

View Postcristian-92, on 29 decembrie 2017 - 06:35, said:

cand suna cineva dureaza cateva secunde pana apare identitatea
Ciudat. La mine incepe sa sune, la aprox. jumatate de secunda se aprinde ecranul cu fundalul de la telefon si apoi inca jumatate de secunda apare si numele si poza apelantului. Totul in mai putin de o secunda. E drept ca nu e instant, dar nici cateva secunde. Daca la tine dureaza cateva secunde atunci e ceva stricat. Sau poate nu stii tu sa numeri secundele? Incearca cu un ceas alaturi.

Edited by Kroghy, 29 December 2017 - 20:18.


#1010
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015
Incep sa am probleme cu fb-ul, ori se inchide ori nu merge , ori stau 2 minute pana se deschide, ori merg cu lag clipurile video din el, nu a facut niciodata astfel de figuri pana nu i-am facut updateul de soft la 7.1. De stiam il lasam pe android 6...

Edited by TruculMagic, 02 January 2018 - 20:37.


#1011
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006
Da-i un reset.

#1012
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,681
  • Înscris: 24.11.2015
O sa-i dau maine

#1013
ngs

ngs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 09.03.2013
Eu nu am probleme sunt chiar foarte multumit mult mai rapid ,bateria intr-adevar un pic mai slabă

#1014
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016

View PostTruculMagic, on 02 ianuarie 2018 - 20:28, said:

Incep sa am probleme cu fb-ul, ori se inchide ori nu merge , ori stau 2 minute pana se deschide, ori merg cu lag clipurile video din el, nu a facut niciodata astfel de figuri pana nu i-am facut updateul de soft la 7.1. De stiam il lasam pe android 6...

stai sa faci reset pentru o amarata de aplicație. reinstaleaz-o

#1015
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
i-a mai aparut cuiva chestia asta? eu i-am dat ce a cerut si nu am observat nici o diferenta

Attached Files


Edited by lorinczi_thomas, 05 January 2018 - 23:11.


#1016
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
a mai facut cineva teste antutu?

Attached Files



#1017
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Testele alea nu au nici o relevanta. Sunt pur si simplu niste cifre si atat. ^^

#1018
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,977
  • Înscris: 06.01.2006

View Postlorinczi_thomas, on 09 ianuarie 2018 - 23:37, said:

a mai facut cineva teste antutu?
Nu, niciodata.

#1019
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016

View Postbobo323, on 09 ianuarie 2018 - 23:48, said:

Testele alea nu au nici o relevanta. Sunt pur si simplu niste cifre si atat. ^^

și am întrebat eu daca au relevanță sau nu cifrele astea?
într-adevăr, nu au utilitate daca vrei sa compari cu scorul unui alt device, mai bine și mai simplu compari după specificații

însă cred că merge sa compari cu scorurile scoase anterior de acelasi telefon sau fata in fata cu telefoane identice, iar daca apar diferente mari ar putea sa fie o problema, fie un update defect, ceva uzat sau ceva aplicatie care îngreunează telefonul

buhnici a obtinut 27911 pct pe android 6 si putine aplicatii, mai putin decat scorul postat mai sus

Edited by lorinczi_thomas, 18 January 2018 - 21:59.


#1020
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016
azi am dezinstalat cateva aplicatii si am mai dezactivat niste chestii cu package disabler. am facut de curiozitate un nou scor: 28985

#1021
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Salut,

Am un J5 2016 dual sim (SM-J510FN) si am facut update la Nougat 7.1.1 (J510FNXXU2BQK6). Nu imi place absolut deloc si as vrea sa revin la versiunea 6. Am gasit ca ultima versiune de Marshmallow (sept 2017) este J510FNXXS2AQI4. Poate cineva sa confirme ca este corect? Si cum nu m-am mai jucat de mult cu telefoanele, pof folosi KIES pentru downgrade sau neaparat ODIN?

Multumesc

#1022
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View PostRookie_2, on 21 ianuarie 2018 - 16:34, said:

Salut,

Am un J5 2016 dual sim (SM-J510FN) si am facut update la Nougat 7.1.1 (J510FNXXU2BQK6). Nu imi place absolut deloc si as vrea sa revin la versiunea 6. Am gasit ca ultima versiune de Marshmallow (sept 2017) este J510FNXXS2AQI4. Poate cineva sa confirme ca este corect? Si cum nu m-am mai jucat de mult cu telefoanele, pof folosi KIES pentru downgrade sau neaparat ODIN?

Multumesc
Poti detalia un pic ce nu iti place ?
Si eu am facut update in urma cu 2-3 saptamani, dupa ce am evitat cam 2 luni asta. In afara de faptul ca arata un pic diferit de Android 6, mi se pare mai sec 7.1 dpdv icoane, meniu un pic mai ciudat asezat la niste chestii, telefonul se comporta ok, mi se pare ca functioneaza foarte bine, nu am sesizat vreo diferenta in rau fata de Android 6.

#1023
Rookie_2

Rookie_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 12.02.2017
Exact asta am facut si eu, am evitat vreo 2 luni dar intr-o seara m-a enervat notificarea aia care nu mai disparea si i-am dat update. Nu imi place exact ce spui - design-ul, mi-au scos tab-ul de favorites la contacte, icon-urile ma scot din sarite. Chestie de gust. Totul pare subtire in loc de bold, inclusiv calendarul, cu care ma obisnuisem si le preferam. Chiar acum am incercat Kies 3 dar desi initial vede telefonul ma forteaza catre SmartSwitch si deconecteaza telefonul din aplicatie

#1024
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
cu Odin se face downgrade. când descarci firmware-ul de pe sammobile, îți apare și un mic tutorial cu link către Odin.

#1025
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View PostRookie_2, on 21 ianuarie 2018 - 17:12, said:

Exact asta am facut si eu, am evitat vreo 2 luni dar intr-o seara m-a enervat notificarea aia care nu mai disparea si i-am dat update. Nu imi place exact ce spui - design-ul, mi-au scos tab-ul de favorites la contacte, icon-urile ma scot din sarite. Chestie de gust. Totul pare subtire in loc de bold, inclusiv calendarul, cu care ma obisnuisem si le preferam. Chiar acum am incercat Kies 3 dar desi initial vede telefonul ma forteaza catre SmartSwitch si deconecteaza telefonul din aplicatie
Pot spune ca la fel am procedat si eu. Si pt ca nu mai disparea notificarea aia, am zis sa fac update-ul. Bine, vazusem un pic cum arata la un alt coleg si l-am lasat pe el sa il faca, si-l dorea cu ardoare.
Exact ce zici tu am simtit si eu initial, dar, apoi, m-am obisnuit cu el. Iti da senzatia de icoane subtiri si fade (pt ca asa si sunt), e aranjat diferit un pic meniul, grupat pe niste categorii mai ciudate din pc meu de vedere, dar, are si cateva optiuni interesante pt reglarea aspectului. Poti bold-ui scrisul, poti modifica back ground-ul icoanelor si inca vreo cateva chestii. Eu m-am jucat un pic pe el si am reusit sa il fac destul de aproape de cum vroiam sa arate. Pentru icoane, exista niste teme care chiar arata frumusel.

#1026
lorinczi_thomas

lorinczi_thomas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 14.07.2016

View PostRookie_2, on 21 ianuarie 2018 - 17:12, said:

Exact asta am facut si eu, am evitat vreo 2 luni dar intr-o seara m-a enervat notificarea aia care nu mai disparea si i-am dat update. Nu imi place exact ce spui - design-ul, mi-au scos tab-ul de favorites la contacte, icon-urile ma scot din sarite. Chestie de gust. Totul pare subtire in loc de bold, inclusiv calendarul, cu care ma obisnuisem si le preferam. Chiar acum am incercat Kies 3 dar desi initial vede telefonul ma forteaza catre SmartSwitch si deconecteaza telefonul din aplicatie

favoritele au fost mutate în tabul contacte, deasupra listei obișnuite cu contacte, mie mi se pare mai organizat.

ce nu imi place, e ca au complicat meniul de la utilizare date. daca după un singur click aveam graficul cu doua ajustări foarte simple pt avertizare și oprire date, acum trebuie sa intru într-un submeniu si sa introduc manual momentele în care ma avertizeaza si apoi opreste netul

Ma gandeam ca in viitorul apropiat sa fac un ghid cu tot ce e nou adus de android 7 si SE 8.5, pt ca sunt multe schimbari bune si interesante

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate