Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Akta va iesi de pe piata telecomunicatiilor

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#37
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015

View Postqueron, on 03 mai 2016 - 13:46, said:

38 lei - Digital - 0 canale HD - AKTA
32 lei - Digital - 10 canale HD - UPC
29 lei - Digital - 21 canale HD - RCS

Cu asta am zis tot.
Dar la cate televizoare te poti uita ?
Raspunsu tau va fi : " la multe"
Dar ..ceilalti care se uita la tv ..vor fi obligati sa urmareasca ce urmaresti tu .
Si nu sunt 0 canale HD , intereseaza-te mai bine ...
Probabil tv-ul tau merge pe analog ..

#38
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008

View PostNeaceasca85, on 07 mai 2016 - 15:53, said:

Net de 1 Gbps (si 10 Gbps in viitor) si cu asta ai spus tot, ai tot, televiziunea e pe duca, asa gandeste RDS, insa nu inteleg de ce nu dezvolta IPTV, pe fibra merge tzaiss si se pot da canale 4 K.

Eu ma mai uit doar la Antena 3 si ocazional UTV HD, incepe sa se puna praful pe TV ca nici timp de el nu mai e, prefer netul.


Daca nu intra si in rural degeaba au 1 Gbps! Remarc ca toti se invart numai prin orase! Da, e bine, sa acopere orasele...dar o tara inseamna si celelalte localitati: catune, sate si comune! Uite la mine intr-un sat uitat de lume a intrat UPC-ul si vreau sa stii ca in la doua case vezi unul deja abonat! Ala care e abonat incepe sa se laude ca ii merg bine serviciile...si uite asa se duce vestea! Ce concurenta sa faca Akta la mine cu UPC? Cam greu.....lumea a inceput sa fuga spre UPC! Chiar si eu de la Orange mai am un pic si ma mut! Asa ca daca RDS ar veni in rural ar avea de castigat! Exista RDS la Gaesti (12 km de mine) si dupa mine ar fi orasul Titu pe care ar putea sa-l acopere! Oricum la mine circula ceva zvonuri de fibra celor de la Orange si Telekom!

Edited by favoritul, 08 May 2016 - 05:22.


#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Unde a intrat RDS pe rural a oferit o petarda de net mai petarda decat AKTA, si anume EoC. Problema e ca au bagat acest EoC si la case/vile/zone rezidentiale de lux de la orase, batandu-si joc si facandu-i pe cei de la case inferiori celor de la blocuri.

Au gandit ca pentru rural si case de urban conteaza numai pretul, 15 lei, nu ca viteza e 20 mbps si aia varza, cu caderi de ordinul zilelor.

Telekom a inceput sa bage fibra in orasele cu EoC de la RDS si bine le face.Posted Image

#40
dento

dento

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 08.02.2013

View PostNeaceasca85, on 08 mai 2016 - 12:10, said:

Unde a intrat RDS pe rural a oferit o petarda de net mai petarda decat AKTA, si anume EoC. Problema e ca au bagat acest EoC si la case/vile/zone rezidentiale de lux de la orase, batandu-si joc si facandu-i pe cei de la case inferiori celor de la blocuri.

Au gandit ca pentru rural si case de urban conteaza numai pretul, 15 lei, nu ca viteza e 20 mbps si aia varza, cu caderi de ordinul zilelor.

Telekom a inceput sa bage fibra in orasele cu EoC de la RDS si bine le face.Posted Image
iar RDS o să vină cu fibra direct pe wireless 5GPosted Image

Edited by dento, 08 May 2016 - 15:16.


#41
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Postadbuser, on 07 mai 2016 - 16:17, said:

Dar la cate televizoare te poti uita ?
Raspunsu tau va fi : " la multe"
Dar ..ceilalti care se uita la tv ..vor fi obligati sa urmareasca ce urmaresti tu .
Si nu sunt 0 canale HD , intereseaza-te mai bine ...
Probabil tv-ul tau merge pe analog ..
Cine sa fie obligat sa se uite la ceea ce ma uit eu? Daca am 4 televizoare cu ecran plat, care au toate decodor DVB-C in ele, fiecare se uita la ceea ce vrea. Asa scrie pe site, ca trebuie sa platesti 15 lei pentru pachetul HD.

#42
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015

View Postqueron, on 08 mai 2016 - 17:39, said:

Cine sa fie obligat sa se uite la ceea ce ma uit eu? Daca am 4 televizoare cu ecran plat, care au toate decodor DVB-C in ele, fiecare se uita la ceea ce vrea. Asa scrie pe site, ca trebuie sa platesti 15 lei pentru pachetul HD.

Nu ai inteles ..

Nu te-am intrebat cate televizoare ai ...era vorba de reciver .."decodor" care il primesti ...vei primi maxim 2 .
Deci => ca doar la 2 televizoare poti schimba canalul ..

Edited by adbuser, 08 May 2016 - 18:27.


#43
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Primesti pana la 4 decodoare la UPC, iar la RCS tot 4, iar peste 4 trebuie cumparate.

Unde scrie ca primesti maxim 2 decodoare?

#44
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
La rds primesti 1 decodor si poti inchiria maxim 2 si mai poti cumpara inca 2 ...

Eu așa stiu ..poate la tine e altfel :))

http://www.rcs-rds.r...ica/echipamente

UPC nu stiu ..nu stau sa caut ..nu am timp.

#45
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Am eu 4 la UPC, deci se poate. La RCS pagina e veche, si scrie doar de decodoarele SD. Iti zic eu ca se inchiriaza 4, daca vrei chem pe cineva de la RCS aici sa ne spuna cum sta treaba.

#46
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Se pot lua pana la 5 decodoare (SD/HD/CI+) de la RDS . 1 in custodie + 4 in chirie/plata integrala

Attached Files



#47
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Asta ziceam si eu, dar unora le place doar sa comenteze.. macar de comentau bine, dar comenteaza prost.

#48
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Televizoare cu DVB-C, toate au acum. La RDS 90% din grila e necodata.

Se poate opri analogicul lejer.

#49
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da, sunt de aceeasi parere, analogicul se poate opri oricand. Mai nou am vazut ca in toate bucatariile sunt televizoare mici LCD/LED de 19"-24", care desigur, au DVB-C.

Edited by queron, 09 May 2016 - 10:07.


#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Ce au facut cei de la Caciulata ca sa poata folosi TV-urile NEI de 37 cm pe termen nelimitat? Si-au facut propriul lor analogic din satelit cu 24 de canale care includ si Digi si Dolce Sport. Antenele sunt pe Hotel Cozia, propriul lor CATV in stil anii '90, patronii fiind 2 mosi comunisti. Posted Image

3 dintre antenele de satelit sunt recuperate de la MAXX TV-AKTA. Posted Image

#51
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015

View Postadbuser, on 08 mai 2016 - 20:53, said:

La rds primesti 1 decodor si poti inchiria maxim 2 si mai poti cumpara inca 2 ...Eu așa stiu ..poate la tine e altfel :))http://www.rcs-rds.r.../echipamenteUPC nu stiu ..nu stau sa caut ..nu am timp.


Omule eu ce dracu am scris mai sus ?

Totalul e de 5 ..dar nu ti le da pe toate 5 gratis eu aia spun ...

View Postqueron, on 09 mai 2016 - 09:26, said:

Asta ziceam si eu, dar unora le place doar sa comenteze.. macar de comentau bine, dar comenteaza prost.


E logic 1 il primesti din start ..doua poti sa le inchiriezi si inca doua sa le cumperi ..

Totalu' cat dracu face?
Nu face cinci ?

Pe care nu le primesti gratis ..pe toate ..
... Chiar asa de greu e sa intelegi ?
Daca vrei iti desenez :D

Nu cred ca sunt eu ala care comenteaza aiurea ..

Eu atat am avut de spus ..daca vrei sa intelegi si ai cu ce de bine ..daca nu asta e , sa ai o zi bunã.

View Postvasilemadalincristian, on 09 mai 2016 - 04:58, said:

Se pot lua pana la 5 decodoare (SD/HD/CI+) de la RDS . 1 in custodie + 4 in chirie/plata integrala
Si omu asta a spus la fel mai sus ..
Exact ceea ce iti spun si eu

#52
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Aha, si ai televizor de 1500 lei si nu ai bani sa dai 3 lei pentru un card CI+ sau 5 lei pentru un decodor HD. Nu ai pic de logica sincer.

#53
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
:)))
Nu mai comentez ..
Era vorba strict de preturi ..
Dar nu ai nimic in cap
Rcs era cel ma ieftin , putin mai scump upc si dupa akta cel mai scump ..cativa lei in plus .. ..dupa cum ai spus tu.
Ai idee de ce ? Iti explici de ce? Cine nu are logica ?
Oricum ...:))) lasa asa

Eu nu voi mai comenta ..n-am cu cine ..

Edited by adbuser, 09 May 2016 - 15:49.


#54
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nici eu nu am cu cine. De exemplu eu am 3 decodoare gratis la UPC. Tu nu ai nimic in cap, pentru ca consideri ca nu isi are rost digitalul pentru ca vezi pe toate televizoarele un singur post ca nu iti permiti sa le cumperi si la restul decodoare sau carduri CI+.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate