Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Akta va iesi de pe piata telecomunicatiilor

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#109
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Dacă vor avea concurență tot mai serioasă, unde până mai ”ieri” aveau monopol, vor mai scade din pretenții. Anul viitor dacă UPC/Telekom vor (mai)veni cu o ofertă de 150 milioane de euro, e posibil să vândă totuși. Dar e greu de zis dacă vor mai oferi această sumă (”nemulțumitului i se ia darul”).

#110
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
astazi am fost sunat de o doamna de la akta sa ma convinga sa imi fac abonament la cablu.iam zis ca nu ma intereseaza si ca o sa intre upc si ma abonez la ei.saptamana viitoare o sa vin cu noutati din zonele unde intra upc peste akta.

#111
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
@misterpresident - Salut! Din ce localitate esti? Uite cum merge la mine in rural internetul de la UPC!

[ http://www.speedtest.net/result/5479943645.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by favoritul, 15 July 2016 - 22:13.


#112
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Brastavatu Olt.

#113
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
Pliant gasit astazi in poarta! Nu se poate compara cu oferta de la UPC!

Attached Files



#114
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Daca akta va iesi de pe piata voi fi condamnat sa revin la sarma de la telekom de numai 6 Mbps pe hartie. Atunci chiar am belit-o. Alti competitori cu internet fix nu mai sunt in zona mea. Trebuie sa mai fac sesizari la RCS RDS si la UPC, poate se hotaraste macar unul dintre ei sa atace si zona mea. Daca s-ar intampla minunea asta akta si telekom ar fi spulberati intr-o luna doua, pe zona asta.

#115
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Reteaua va fi preluata de altcineva, nu desfiintata.

#116
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
Se mai aude ceva de vânzare?

#117
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
Nu. Cred ca in urmatorii 2 ani nu vor vinde reteaua.

#118
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Fondul de investiţii americano-asiatic Pinebridge, care deţine pachetul majoritar de acţiuni al AKTA - cel mai mare jucător independent de pe piaţa locală de cablu TV - îşi pregăteşte exitul, aceasta urmând a fi una dintre cele mai importante tranzacţii ale anului, cu o valoare de peste 100 de milioane de euro, au declarat pentru ZF surse din piaţă.

http://www.zf.ro/bus...l-euro-16235883

#119
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Ei își pregătesc exit-ul în fiecare an. Articolul din ZF e pură invenție, făcut poate chiar la cererea AKTA, să se mai audă și de ei. Chiar dacă, într-adevăr au redus prețul, nu îi va prelua nimeni, UPC nu mai sunt interesați, iar Vodafone nu văd să se lanseze tocmai acum pe fix, chiar eu au spus că nu sunt interesați de acest segment. Greșeala lor e că nu au vândut când au avut ocazia, acum vor să primească banii oferiți atunci, dar numărul de abonați s-a micșorat vizibil.

#120
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013

 Cristi_77, on 20 aprilie 2017 - 07:29, said:

Ei Ă®și pregătesc exit-ul Ă®n fiecare an. Articolul din ZF e pură invenție, făcut poate chiar la cererea AKTA, să se mai audă și de ei. Chiar dacă, Ă®ntr-adevăr au redus prețul, nu Ă®i va prelua nimeni, UPC nu mai sunt interesați, iar Vodafone nu văd să se lanseze tocmai acum pe fix, chiar eu au spus că nu sunt interesați de acest segment. Greșeala lor e că nu au vândut când au avut ocazia, acum vor să primească banii oferiți atunci, dar numărul de abonați s-a micșorat vizibil.
Numărul de abonați sa micșorat tot datorita serviciilor lor si raportul calitate/preț

#121
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012

 androholic, on 17 iulie 2016 - 21:23, said:

Daca akta va iesi de pe piata voi fi condamnat sa revin la sarma de la telekom de numai 6 Mbps pe hartie. Atunci chiar am belit-o. Alti competitori cu internet fix nu mai sunt in zona mea. Trebuie sa mai fac sesizari la RCS RDS si la UPC, poate se hotaraste macar unul dintre ei sa atace si zona mea. Daca s-ar intampla minunea asta akta si telekom ar fi spulberati intr-o luna doua, pe zona asta.
Unde faci sesizări la Rcs RDS?  ca vreau sa fac și eu poate reușesc săi conving sa vina și la Topleț în Caraș-Severin

#122
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
La @Digi_Helper ai încercat?

#123
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 mircea_kevin, on 21 aprilie 2017 - 07:35, said:

Unde faci sesizări la Rcs RDS?  ca vreau sa fac și eu poate reușesc săi conving sa vina și la Topleț în Caraș-Severin
Pe site-ul RCS RDS. E rubrică de sesizări acolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate