Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Akta va iesi de pe piata telecomunicatiilor

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#19
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Unde ai vazut tu ca sunt vai de ei? Cu 25 de lei ai 10 posturi HD : TVR HD, PRO TV HD, Sport.RO HD, Kanal D HD, Acasa HD, National Geographic HD, Discovery Showcase HD, Animal Planet HD, EuroSport HD, Eurosport 2 HD.

La Akta nu gasesti in SD nici Eurosport nici Discovery. ;)

#20
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postqueron, on 03 mai 2016 - 15:33, said:

Unde ai vazut tu ca sunt vai de ei? Cu 25 de lei ai 10 posturi HD : TVR HD, PRO TV HD, Sport.RO HD, Kanal D HD, Acasa HD, National Geographic HD, Discovery Showcase HD, Animal Planet HD, EuroSport HD, Eurosport 2 HD.

La Akta nu gasesti in SD nici Eurosport nici Discovery. Posted Image
UPS! hai sa te citez

View Postqueron, on 03 mai 2016 - 13:46, said:

32 lei - Digital - 10 canale HD - UPC
acum e 25 lei ?
la mine in oras o fi 25 de lei dar nu stiu daca are incluse HD-urile insirate de tine !

Edited by stlk, 03 May 2016 - 16:03.


#21
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Pai da, eu zic ce e la tine cu 25 de lei, na 32. Le are peste tot, sunt necriptate si le poti viziona oricand cu un televizor care are DVB-C.

#22
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postqueron, on 03 mai 2016 - 16:02, said:

Pai da, eu zic ce e la tine cu 25 de lei, na 32. Le are peste tot, sunt necriptate si le poti viziona oricand cu un televizor care are DVB-C.
...momentan nu stiu daca sunt la liber, o sa vad cand mai aduce pliante prin bloc sa ma uit pe ele  din nou insa m-am mai uitat pe pliante dar nu imi aduc aminte sa fi vazut canalele de mai sus insirate la pachetul de baza.

#23
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Sunt, iti confirm eu, pana si pe site-ul lor spune clar ca sunt la liber. Eu am UPC, deci stiu ce zic.

#24
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Sper sa ii cumpere RCS-ul

#25
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Asta as vrea si eu. Au fibra la mine in sat dar la preturi nesimtite.

#26
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010

View Postvasilemadalincristian, on 03 mai 2016 - 18:51, said:

Sper sa ii cumpere RCS-ul

La cat cer  isi fac cei de la rds retea noua.

#27
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

View Postvasilemadalincristian, on 03 mai 2016 - 18:51, said:

Sper sa ii cumpere RCS-ul

AKTA are mai multe contracte cu Telekom, deci un posibil cumpărător este...

#28
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Aveam si eu 19 HD-uri la doar 25 de lei dar s-au scos versiunile HD de la HBO-uri ca au revenit dupa aproximativ un an in pachetul maxpack la pretul de 12 lei . Acum mai am 14 ( este vorba de Expertnet Oltenita ) o companie care acopera o buna parte din jud Calarasi si cateva localitati din jud Giurgiu .
O combinatie 25 de lei TV + 30 de lei Internet 100 mbps ( realli ) nu baliverne + 12 lei maxpack-ul ar costa 67 de lei

Edited by alexandrubold, 03 May 2016 - 22:48.


#29
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
La akta 100 mbps e 70 de lei.

#30
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011

View Poststlk, on 03 mai 2016 - 15:29, said:


"Nu ai HD-uri nu existi pe partea de televiziune" Asta nu e valabila ! daca nu ai continut de calitate in HD degeaba transmiti in HD. Daca daca ai o televiziune cu documentare/filme merita sa difuzezi  niste peisaje frumoase sau niste filme /desene animate in HD dar ce sa vad in HD de exemplu la TVR ? pana nici la PROTV nu am ce vedea, sa zic ca as avea si KANAL D HD, am ce sa vad pe acest post de tv ?  ce sa fac cu zecile de televiziuni HD care nu au un continut pe masura ? doar sa ma laud ca am zeci de canale HD ?

Și providerul de cablu, aka "curierul tău" e de vină că televiziunile sunt pline de imbecili?

#31
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008

View Postheinz, on 04 mai 2016 - 07:19, said:

La akta 100 mbps e 70 de lei.

Si la RDS 1.000 mbps 45 lei, 20 mbps EoC ce dau in rural 15 lei.

#32
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View Poststlk, on 03 mai 2016 - 15:29, said:

"Nu ai HD-uri nu existi pe partea de televiziune" Asta nu e valabila ! daca nu ai continut de calitate in HD degeaba transmiti in HD. Daca daca ai o televiziune cu documentare/filme merita sa difuzezi  niste peisaje frumoase sau niste filme /desene animate in HD dar ce sa vad in HD de exemplu la TVR ? pana nici la PROTV nu am ce vedea, sa zic ca as avea si KANAL D HD, am ce sa vad pe acest post de tv ?  ce sa fac cu zecile de televiziuni HD care nu au un continut pe masura ? doar sa ma laud ca am zeci de canale HD ?

Nu e valabila? Zecile de televiziuni HD care nu au un continut pe masura? Ma omule, tu te-ai uitat de curiozitate pe BBC Earth HD sa vezi ce emite? Pe Myzen.TV ca tot vorbesti de peisaje? Pe Viasat HD/Discovery Showcase HD/Animal Planet HD/ID Xtra HD/Travel HD ca tot vorbesti de documentare? Ai ascultat muzica pe MTV Live HD care are sunet Dolby Digital sau pe Trace Urban HD? Mezzo stii ce inseamna? daca stii poate ai auzit si de Mezzo Live HD care transmite evenimente live. Mai are rost sa pomenesc de Auto Motor Sport HD sau Motorvision HD. Nu cred... cred ca tie ii place mai mult HBO 2 SD, AXN SD, Cinemax SD... ramai la AKTA ca e ”the best” pentru tine Posted Image . Cu alea 3 HD-uri traiesti mult si bine, care vorba ta sunt niste gunoaie.

Edited by queron, 04 May 2016 - 23:53.


#33
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008
Ieri la mine in sat a plouat! Evident ca nu a mai functionat nimic la Akta! O singura vecina a mai ramas pe Akta pe o raza de 3 km! Mi-a spus ca din iunie le spune si ea "la revedere" ca s-a saturat sa sune de cateva ori pe saptamana! Se trece cu "toate" pe UPC! In ritmul asta de Akta nu va mai ramane decat niste cabluri atarnate pe stalpi...

P.S: Nu stiu daca Orange ar fi dispusa sa-i preia! Numai ca daca ii iei trebuie sa stii ca trebuie sa te lupti cu "situatia din teren"!

Posted Image

#34
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Nu stiu, mie imi place rau reteaua din Spineni, fibra optica nou nouta si cutii interesante, pleaca din encloser o fibra galbena ce intra in cutie, acolo o fi ONT sau media converter.

Cutia e departe de mine, ar merge probabil cu FTP de acolo, m-as abona sa vad cum merge sau as pune un router sa am Wi-Fi ca 3 G-ul de la Digi e atat de chinuit, trebuie sa stau ca statuia ca sa nu pierd semnalul si implicit netul.

Dar de 2-3 ani nu-mi mai merg prizele in casa batraneasca, instalatia din anii '50 din aluminiu s-a corodat.

#35
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View PostNeaceasca85, on 06 mai 2016 - 10:00, said:

Nu stiu, mie imi place rau reteaua din Spineni, fibra optica nou nouta si cutii interesante, pleaca din encloser o fibra galbena ce intra in cutie, acolo o fi ONT sau media converter.

Cutia e departe de mine, ar merge probabil cu FTP de acolo, m-as abona sa vad cum merge sau as pune un router sa am Wi-Fi ca 3 G-ul de la Digi e atat de chinuit, trebuie sa stau ca statuia ca sa nu pierd semnalul si implicit netul.

Dar de 2-3 ani nu-mi mai merg prizele in casa batraneasca, instalatia din anii '50 din aluminiu s-a corodat.

Degeaba ai fibra si retea misto daca nu ai continut si nu ai ce sa oferi pe ea. RCS de exemplu are o gramada de frecvente libere pentru ca nu are ce posturi sa dea, nici pe analogic nici pe digital, iar UPC in schimb se lupta pe coaxialul ala nerorocit unde imparte 245 de posturi digitale, 27 radio, si 45 analogice + 16 downstreamuri de internet. Cel putin RCS oferta 1 gbps pe fibra aia, altfel era risipa curata, puteau sta si ei pe coaxial. Posted Image

#36
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Net de 1 Gbps (si 10 Gbps in viitor) si cu asta ai spus tot, ai tot, televiziunea e pe duca, asa gandeste RDS, insa nu inteleg de ce nu dezvolta IPTV, pe fibra merge tzaiss si se pot da canale 4 K.

Eu ma mai uit doar la Antena 3 si ocazional UTV HD, incepe sa se puna praful pe TV ca nici timp de el nu mai e, prefer netul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate