Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 

Orange Neva 80 / ZTE Blade V770

- - - - -
  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#73
OrangeNeva80

OrangeNeva80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.05.2016
Am si uitat, am incercat NFCul cu un alt Neva 80, si functioneaza, numai ca telefoanele trebuie atinse prin display, deci se pare ca chipul este undeva sub display. Cam neobisnuit dar functioneaza perfect.

#74
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006

View Postdjcristi2001, on 16 mai 2016 - 20:45, said:

  • razor_titann salut ,  Orange Neva 80 vede SD-cardul la un loc cu memoria interna a telefonului ori se accesează separat?

Cred ca vrei sa afli daca suporta adoptable storage: nu am testat acest lucru pentru ca nu am avut un card microsd, telefoanele anterioare fiind nexus fara slot de card Posted Image

Dar am preluat asta de pe threadul cu LG K8:

Quote

Adoptable Storage - SD Card - (Credits PaulOBrien - Modaco - Galaxy S7)
------
If you have a high-capacity microSD card – say 128GB or 200GB – you may want to decide how much of that you want to allocate to Adoptable Storage. You should know the Adoptable Storage part isn’t accessible on a computer, so if you want to use microSD to move data to and from a computer, you need to save some “conventional SD” storage on the card. You won’t have to do anything about it yet, but this will be important at a later stage (see below).
---Enable USB debugging on the phone
---S-ar putea sa trebuiasca sa instalezi LG PC Suite sau LG Bridge (care contine driverele pentru conectarea PC-ului la telefon)
---Open command window(Shift+Right Click) in the adb folder and type “adb shell” after you’ve connected the phone to the computer. ---Then type “sm list-disks” to see the storage disks on the phone.
---This is where you’ll use the “sm partition DISK TYPE RATIO” to customize your memory. MoDaCo’s disk name is “disk:179:160”. To turn all of it into Adoptable Storage, you’d use the command: “sm partition disk:179:160 private” while typing “sm partition disk:179:160 mixed 50” gets you a 50/50 split between Adoptable and conventional storage.

Edited by razor_titann, 17 May 2016 - 10:07.


#75
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Salut! Are aplicatiile inutile de la orange in sistem? Daca se pot dezinstala fara root merita. E un telefon ok.

#76
bogudoby2

bogudoby2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.08.2012
La apps orange poti sa le dai disable, eu nu i-am dat sa-mi instaleze porcariile alea cu orange film, etc. Oricum nu prea are aplicatii de la orange, in afara de homescreen. Jocurile merg dezinstalate (nu am root si nici nu-i fac) :)

#77
roobert74

roobert74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 21.04.2009

View PostOrangeNeva80, on 16 mai 2016 - 10:46, said:

Cum am scris si mai sus, eu am scos un screen on time de 3 ore si 40 de minute, dar cu standby de o zii si 7 ore. Pe partea de multimedia, no sa ai probleme, sunet bun, atat la difuzor cat si la casti si ecran frumos. Raspunsul pe care am postat referise la calitatea sunetului cu casti la Youtube si muzica pusa pe telefon.
Multumesc mult pt raspuns,pare cam putin screen on time-ul sau ma insel eu ,daca bag 2-3 seriale pe zi plus vb la telefon  si navigare pe net, juma de ora  de jucat,muzica ceva acolo , ma tine toata ziua bateria?
Sau poate am eu asteptari prea mari de la el,vreau sa stiu mai multe despre el inainte sa iau o dezicie in privinta lui, sau mai strang ceva bani si imi iau alt ceva.
Multumesc .

#78
bogudoby2

bogudoby2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.08.2012
La mine l-am scos aseara la ora 9 de la incarcat, pana acum am ascultat ceva muzica, mesaje.... mai am 75% din baterie. Oricum scrie screen on time: 1 ora si 5 minute, cu un consum de 125 mAh. La cat are bateria 2450mA daca nu ma insel, ar trebui sa fie in stare sa alimenteze doar ecranul pentru 19.6 ore, teoretic.

#79
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Teoretic pentru ca mai sunt si alte componente consumatoare de curent Posted Image

Edited by razor_titann, 17 May 2016 - 16:43.


#80
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
Rog cine poseda acest model de telefon sa instaleze si sa faca publice scorurile la benchmarkuri ... de ex citadel cati fps are ? sau geekbench sau quadrant? etc... ms

#81
bogudoby2

bogudoby2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.08.2012
Tocmai de aia am zis ca doar ecranul.

Ai geekbench aici, sper sa mearga
http://browser.prima...kbench3/6620902

#82
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006

View Postdjcristi2001, on 17 mai 2016 - 17:24, said:

Rog cine poseda acest model de telefon sa instaleze si sa faca publice scorurile la benchmarkuri ... de ex citadel cati fps are ? sau geekbench sau quadrant? etc... ms

Am eu in clipul de mai jos rezultatele din benchmarks dar nu sunt asa importante in real life:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cXjqnY1d1y4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#83
bogudoby2

bogudoby2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.08.2012
Si de la quadrantAttached File  Screenshot_20160517-195238.png   185.69K   42 downloads

#84
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
ok ms..

#85
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
Baieti care aveti modelul spuneti ce nu va place.... apropo are led notificare presupun nu? si cat tine bateria dupa cum il utilizati niste exemple va rog... doar vorbit si 1 ora pe wifi de ex? etc.. camera foto inauntru in casa la lumina artificiala din apartament cum se comporta? si filmarea video la fel? ms

#86
djcristi2001

djcristi2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.06.2004
Surpriza sa marit pretu online adica nu mai exista reducerea de 25 euro..  online era .... de ex daca la abonament de 16 euro era 73 dolari acuma e 98 ceva de genu cu 6 euro punctele pe care le am... clar... naspaa.. asa..

#87
mcdan77

mcdan77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.06.2005
Cateva poze la 13 Mp format 4:3

Prima HDR ON
nr. 2 HDR ON cu a 2 poza
nr.3 Peisaj,
nr.4 Lumina de fundal,
nr.5 Plaja

Attached Files


Edited by mcdan77, 19 May 2016 - 09:42.


#88
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Are led de notificare dar momentan nu poate fi configurat. Se aprinde galben cand incarca, verde cand e full si la notificari.

#89
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Parca sunt putin supraexpuse fotografiile cu filtre adaugate. Tot pe auto ies mai frumos.

#90
mcdan77

mcdan77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 28.06.2005
A gasit cineva pe undeva ....in afara de magazin online orange....accesorii pt el...husa si folie?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate