Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Bicicleta Pegas strada

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
nici o problema, dar diferenta intre 17 kg si 12 kg e foarte mare, desi poate nu-ti pare..
Sunt baiat si nu as cara 17 kg la etajul 3, m-am chinuit destul cu 15 kg la etajul 2 Posted Image
Nu mai zic de diferenta de pret.

Edited by sirgoofy, 25 April 2016 - 11:47.


#20
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
http://www.decathlon...id_8307664.html

Macar vine dotata cu aripi si lumini ceea ce scuteste o cheltuiala in plus. Are 15,5 kg, deci e grea, dar asta cu tot cu portabaj. Daca n-ai nevoie il dai jos si mai scoti cred ca 2 kg.

#21
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

View PostPhaseZ, on 25 aprilie 2016 - 14:04, said:

http://www.decathlon...id_8307664.html

Macar vine dotata cu aripi si lumini ceea ce scuteste o cheltuiala in plus. Are 15,5 kg, deci e grea, dar asta cu tot cu portabaj. Daca n-ai nevoie il dai jos si mai scoti cred ca 2 kg.

Linkul ma duce spre una barbateasca..

#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
Ana, fi bărbată ! Posted Image
Cea recomandată de Phaze nu e potrivită pt tine imo, adică n-ai nevoie de dinam in butuc, apărători sau portbagaje pt cărat greutăți...si nici de atatea viteze nu cred că ai nevoie, te apuci de urcat dealuri ?

Dacă nu-ți place ce ți-am recomandat ia fierul de 17kg, si dupa ce-l cobori/ urci de 2 ori va rămane nefolosit, fiindcă e prea multă muncă pe scări.
Vorbesc din experiență, greutatea e foarte importantă.

Umple niste sticle cu apa pana la 12kg, urca si coboara scarile, sa vezi ca obosesti un pic, apoi ia 17kg Posted Image (mai adaugi o sticla de 5l)
Si cu bicicleta va fi mai greu, fiind mare trebuie să fi atentă să nu zgarii pereții...

Astfel te lasi de bicicletă inainte să incepi Posted Image

Edited by sirgoofy, 25 April 2016 - 14:29.


#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postanna, on 25 aprilie 2016 - 14:12, said:


Linkul ma duce spre una barbateasca..

http://www.decathlon...id_8305485.html
Cea mai ieftina de pe site si de femei....are 14 kg

#24
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
15kg, greutatea afisată (14.6kg) de obicei e fără pedale Posted Image, de aia am zis că Origin de 11.6 in realitate e 12kg.

Dacă vrei mai ieftină;
http://www.decathlon...id_8294693.html

Edited by sirgoofy, 25 April 2016 - 17:02.


#25
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011
Ah, pai de fapt nu m-am uitat la user-ul tau, desi m-am mirat ca sirgoofy ti-a recomandat o bicicleta galbena. Presupunand ca nu urasti galbenul e o alegere buna, fiind cea mai usoara.
Dar din ce ai spus tu ca vrei sa o folosesti, adica practic nu doar sport ai neaparat nevoie de aripi si aparatoare lant. Ambele iti vor proteja garderoba si nici nu va trebui sa te schimbi de fiecare data cand vrei sa iesi in pantaloni; o sa ti se faca urat sa te echipezi pentru o iesire la piata. Bicicleta Elops bifeaza la chestia asta doar ca tot e mare si grea.
Cred ca cel mai util ar fi o bicicleta pliabila. In general vin dotate cu chestiile astea utile pentru oras si chiar daca nu sunt neaparat mai usoare, dar pliate sunt mai manevrabile. In plus cu rotile mici accelerezi si te strecori mai usor si de obicei au un raport de pinioane care iti ofera o viteza medie destul de buna. E adevarat ca odata scoasa din oras arati cam ciudat cu ea pe un drum de tara de exemplu.

#26
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
@PhaseZ: s-a intamplat sa fie galbena, n-am cautat special asta Posted Image
Ma indoiesc ca iese pe ploaie cu bicicleta, deci aparatorile sunt cel mult optionale, gasesti la 18lei clip-on
Din cate vad in poza origin are un chainguard normal, nu e supradimensionat sa acopere si lantul, deci merge in pantaloni, nu merge cu fusta... cine merge cu bicicleta in fusta lunga ?

Edited by sirgoofy, 25 April 2016 - 18:20.


#27
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postsirgoofy, on 25 aprilie 2016 - 16:55, said:

15kg, greutatea afisată (14.6kg) de obicei e fără pedale Posted Image, de aia am zis că Origin de 11.6 in realitate e 12kg.

Dacă vrei mai ieftină;
http://www.decathlon...id_8294693.html
Si mai buna...daca ar merge si 2 aripi ar fi brici.

#28
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

View Postsirgoofy, on 25 aprilie 2016 - 16:55, said:

15kg, greutatea afisată (14.6kg) de obicei e fără pedale Posted Image, de aia am zis că Origin de 11.6 in realitate e 12kg.

Dacă vrei mai ieftină;
http://www.decathlon...id_8294693.html

Fug in jumatate de ora la Decathlon. Tineti-mi pumnii....

Va multumesc din suflet pentru recomandari.

#29
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011

View Postsirgoofy, on 25 aprilie 2016 - 18:15, said:

@PhaseZ: s-a intamplat sa fie galbena, n-am cautat special asta Posted Image
Ma indoiesc ca iese pe ploaie cu bicicleta, deci aparatorile sunt cel mult optionale, gasesti la 18lei clip-on
Din cate vad in poza origin are un chainguard normal, nu e supradimensionat sa acopere si lantul, deci merge in pantaloni, nu merge cu fusta... cine merge cu bicicleta in fusta lunga ?

Pai si cum o sa se mai duca la skirtbike?
[ http://www.b365.ro/media/image/201501/w620/nicu_trafic_2_23183100.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
ocean36

ocean36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 12.12.2007

View Postanna, on 26 aprilie 2016 - 09:11, said:


Fug in jumatate de ora la Decathlon. Tineti-mi pumnii....

Va multumesc din suflet pentru recomandari.
Poate ne spui ce ti-ai luat in eventualitatea ca ai gasit ceva sa-ti convina. Suntem curiosiPosted Image

#31
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Nu aveau pe stoc la brasov, au zis ca au una dar e rezervata..
Sa vedem daca aduc.
Va tin la curent :)

O zi minunata!

#32
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postanna, on 27 aprilie 2016 - 09:39, said:

Nu aveau pe stoc la brasov, au zis ca au una dar e rezervata..
Sa vedem daca aduc.
Va tin la curent Posted Image

O zi minunata!

Poti sa comanzi direct de pe site...

#33
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
Depinde, daca nu e in stocul magazinului online nu poti comanda online.
Trebuie sunat la decathlonul tau sa-ti aduca din alte magazine... sau mergi personal.

#34
Spring76new

Spring76new

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 17.04.2016

View Postsirgoofy, on 25 aprilie 2016 - 16:55, said:

Dacă vrei mai ieftină;
http://www.decathlon...id_8294693.html
Mulțumesc pentru recomandare!
Mi-am cumpărat-o eu azi pe asta (pentru soție). ( http://www.decathlon...id_8294693.html )
Sunt absolut încântat de ea. Am venit călare pe ea, pe ploaie NAȘPA RRRĂU de tot, de la Decathlon Berceni până în Pantelimon, la mine (drum de peste 10 km). S-a comportat minunat, având în vedere că i-am schimbat șaua (din proprie experiență dureroasă, nu folosesc niciodată șaua originală) și i-am pus apărătoare de noroi.
Eu am 1,80 m înălțime și bat spre 100 kg dar m-a „ținut” fără să sufere, toate reglajele făcute de băieții din Decathlon au ținut până acasă (adică nu s-a dereglat frâna să-mi atingă saboții janta și alte chestii d-astea pe care le-am pățit cu alte modele de biciclete ieftine).
Nu aș fi vrut sub nicio formă să fac drumul ăsta pe o bicicletă subdimensionată dar n-am avut încotro, muierea a uitat în Fiatul nostru minuscul căruciorul și scaunul de copil și, deși ar fi încăput și bicicleta pe lângă ele cu bancheta rabatată, mi-a fost frică să nu distrug schimbătorul de viteze al bicicletei... sau frânele. Tot răul spre bine, am probat-o și s-a ridicat la înălțimea așteptărilor. Recomand!
Costuri suplimentare opționale peste cei 450 lei ai bicicletei:
1) Șa lată cât o canapea, cu gel, 119 lei. SAu 129 lei, nu sunt sigur. Oricum, pe acolo.
2) Apărători de noroi. Vreo 30 lei.
3) Cric. Care NU vine standard pe bicicletă! Încă vreo 25 lei.
4) 50 lei bacșiș pentru băiatul de la Decathlon pe care l-am chinuit cel puțin jumătate de oră să-mi regleze totul perfect. A făcut ochii mari, era fericit. Nu cred că mai primise atât vreodată bacșiș. Nu pentru un rahat de bicicletă de 450 lei, în orice caz. Posted Image
Poză bicicletă cu opționalele montate:

Attached Files


Edited by Spring76new, 03 May 2016 - 19:08.


#35
Spring76new

Spring76new

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 17.04.2016
Șaua: http://www.decathlon...d_8052361.html#

#36
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
Dragut ca i-ai dat ceva, cred ca era surprins fiindca foarte rar le da cineva ceva.

Edited by sirgoofy, 04 May 2016 - 13:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate